Mersat uydu alıcısı trt hariç kanal göstermiyor (yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

revengefire44

Üye
    Konu Sahibi
Mersat uydu alıcısı trt hariç kanal göstermiyor (yardım)
Öncelikle Selamlar,
1 haftadır ''Mersat Mini Rax'' markalı uydu alıcısı ile problem yaşıyorum. Sinyal gücü %67-%68'i bulurken sinyal kalitesi en fazla %5 oluyor. 1 hafta öncesinde 1-2 kanal haricinde (bu 2 kanal apartmanın tümünde çekmiyor) diğer kanallar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. fakat şuan sadece trt'nin kanalları çekiyor. Uydu ayarlarından denemediğim işlem kalmadı. Daha bugün yeni lnb kablosu taktım, fakat yine sonuç yok. Şimdi uyducu bulup birde ona para yedirmek istemiyorum. Bunun sebebi nedir? Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. Teşekkürler..

kapadokyalıusta

Üye
kardeşim hiç uğraşma cihazda sıkıntı var bende aynı sorunu yaşadım cihazı değiştirdim sorun çözüldü bu mini cihazlarda hep aynı sorun oluyor

• Beğen
Tepkiler: revengefire44
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
4A Mi Frekanslar Filan Değilse Onları4A Yap Ayrıca Orada Uydu İsimlerinide Değiştir 4A Yap

• Beğen
iizzz

iizzz

Üye
uyuducuyu bulman gerkıyo canak ayarı lnb.öcmesi gerekiyo.poglem canakla alakalı.veye cihazın tuner.gitmiş..başka bir cihaz bul evden konvekdörü.tak test.et.canagı iki kişi.veya dört.lü lnb.takılıysa.yerlerini degiştir.yüzde doksan tuner..

Son düzenleme:
  • Beğen

revengefire44

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim hiç uğraşma cihazda sıkıntı var bende aynı sorunu yaşadım cihazı değiştirdim sorun çözüldü bu mini cihazlarda hep aynı sorun oluyor
doğrudur hocam öyle diyorsan
uyuducuyu bulman gerkıyo canak ayarı lnb.öcmesi gerekiyo.poglem canakla alakalı.veye cihazın tuner.gitmiş..başka bir cihaz bul evden konvekdörü.tak test.et.canagı iki kişi.veya dört.lü lnb.takılıysa.yerlerini degiştir.yüzde doksan tuner..
sanırım dediğin gibi tuner de sıkıntı, diğer bir uyduyu taktım onda da problem aynı, uyducu ne kadara halleder bu işi acaba

iizzz

iizzz

Üye
başka bir cihaz taktın odamı .aynı kanalı gösteriyo.öyleyse .cihazında poglem yok sıkıntı.lnb.o.yüzden bir uyducu akadaş bıulup.poglem neyse sana söyleyecektir.ayar fiyatları 20.25.civarı yerine göre.d.r

revengefire44

Üye
    Konu Sahibi
başka bir cihaz taktın odamı .aynı kanalı gösteriyo.öyleyse .cihazında poglem yok sıkıntı.lnb.o.yüzden bir uyducu akadaş bıulup.poglem neyse sana söyleyecektir.ayar fiyatları 20.25.civarı yerine göre.d.r
diğeri buna göre biraz daha eski hiç göstermiyor. hocam yeni lnb kablosu taktık olmadı ama cihazı da var sanırım lnb'nin onu mu değiştirmeliyim? en kötü uyducu çağırırım artık 1-2 güne

Üst Alt