Mehmet Helvacı hoca tercihini açıkladı

 • 9 Mayıs 2011
 • 372 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. G.Saray'ın başkan adayları arasında yer alan Mehmet Helvacı, seçimi kazanmaları halinde Türk hocayla çalışmayacaklarını söyledi...


  Galatasaray Kulübü başkan adayları arasında yer alan Mehmet Helvacı, göreve geldikleri taktirde takımın başında Türk bir hocanın olmayacağını açıkladı.


  Kalamış Tesisleri'nde üyelerle bir araya gelen Mehmet Helvacı, burada basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

  Başkan adaylığını açıkladığı günden beri teknik direktör ismi vermeyerek "Takımı bir futbol aklına teslim edeceğiz" şeklinde konuşan Helvacı, takımın başına yabancı bir hocanın geleceğini ifade etti.

  Başkan adayı Mehmet Helvacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Spor evrensel birşeydir. Sporda yerli yabancı ayrımı olmaz. Ancak merakları gidermek için söyleyeyem hocamız Türk değildir. Bunu ayrım yaptığım manasında anlamayın. Galatasaray'ın şu anda içinde bulunduğu durum yeniden yapılandırmamız lazım. Bizim adayımız Türk hoca olmayacaktır"

  Mehmet Helvacı, seçime çok az bir süre kaldığını kaydererek, "Ben hiçbir zaman yapmayacağım birşeyi vaadet olarak ortaya koymam. Benim tüm hazırlılarım tamamdır. Biz takımın başına getireceğimiz kişi ile anlaşmaya vardık. Onun direktifleri doğrultusunda 6'sı Türk, 4'ü yabancı oyuncu ile görüşüldü. Ön anlaşmalar imzalandı. Tabiki bunun gerçekleşmesi için önce bizim yönetime gelmemiz ardından da transfer sezonun başlaması gerekiyor. Galatasaray'da şu anda işler iyi gidiyor. Kötü giden bir durum yok. Galatasaray'ın içindeki durumu çok iyi biliyoruz. Biz Galatasaray'ı tanıyoruz, öğrenme durumumuz yok" diye konuştu.

  Bir gazetecinin "Adnan Polat yönetiminde görev aldınız. Polat yönetimi oldukça başarısız oldu. Bu başarısızlıkta sizin payınız nedir. Siz neleri değiştierceksiniz?" sorusuna Mehmet Helvacı, şu cevabı verdi:

  "Adnan Polat yönetiminin başarısız olduğu alan sportif alandı. Bizde sportif alanda başarılı olmak için gerekli çalışmalarımızı yaptık.

  Sportif anlamda başarılı olmak için tüm çalışmalarımız hazırlandı. Futbol aklı takımımızı yöneteciktir. Bizde onu denetleyeceğiz. Ekonomik olarak da transfer bütçemizi hazırladık. 15 ile 35 milyon dolar arasında bir transfer bütçesi yaptık. Sportif anlamda başarılı bir kadro kuracağız".
   


  Yazan: tragedie
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 02:26