Öneri Masaüstü PC deki İnterneti Android Telefonda Nasıl Kullanırım

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü PC deki İnterneti Android Telefonda Nasıl Kullanırım
İş yerinde ki masaüstü pc de kablolu internet var. Ama modem uzakta interneti nanostation ile aldığımız için. Masaüstü bilgisayardan android telefona bu interneti usb ile falan aktarmanın bir yolu var mı acaba ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eğer pcde wifi varsa ve destekliyorsa
hotspot açıp telefona wifi ile bağlayabilirsin

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Eğer pcde wifi varsa ve destekliyorsa
hotspot açıp telefona wifi ile bağlayabilirsin
Wifi olsa onu biliyorum zaten. Ama everest marka usb den bağlanan etrafta ki Wifi ağlarına bağlanan bir cihaz var. Bunu tam tersi için kullanmak mümkün mü?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kablolu Bağlanıyorsa pc teldende Kablolu Bağlanabilirsin

lazye

lazye

Üye
telefon ne ?

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Connectfy Hotspot diye bir uygulama var. Ben de bir zamanlar bu uygulamayı kullanmıştım. Bilgisayardaki interneti wifi ile dağıtıyor. Yani bilgisayarı bir nevi kablosuz modem yapıyor.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Connectfy Hotspot diye bir uygulama var. Ben de bir zamanlar bu uygulamayı kullanmıştım. Bilgisayardaki interneti wifi ile dağıtıyor. Yani bilgisayarı bir nevi kablosuz modem yapıyor.
aynı şeyi ben de önerdim
ama arkadaşta wifi yok

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
Telefonda mı yoksa bilgisayarda mı yok. Bilgisayarda ise kolay. Bir WiFi güçlendirici alır. O işini görür. Ama telefondaysa yapacak bişey yok

Aybars1979

Aybars1979

Üye
İş yerinde ki masaüstü pc de kablolu internet var. Ama modem uzakta interneti nanostation ile aldığımız için. Masaüstü bilgisayardan android telefona bu interneti usb ile falan aktarmanın bir yolu var mı acaba ?
sanırım bunu kast ediyorsunuz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
PC'de kullanılan kablolu interneti Masaüstü Bilgisayar'da bağlı olduğu ağ'dan alıyor ise olmaması lazım.
Kablolu internet WIFI aracılığıylada paylaşıma açılmış ise ancak o zaman alabilir.
Belki de bir yazılım işidir.
Cep telefonundan Masaüstün'e düşünülmüş, ancak masaüstünden cep telefonuna düşünülmemiş gibi..

@Aybars1979 'ın örneğini denediniz mi?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
sanırım bunu kast ediyorsunuz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Evet bunu kastetmiştim videoyu izledim denedim fakat nedense bende olmadı.
Telefonda mı yoksa bilgisayarda mı yok. Bilgisayarda ise kolay. Bir WiFi güçlendirici alır. O işini görür. Ama telefondaysa yapacak bişey yok
Bilgisayarda wifi yok. Masaüstü kullanıyorum kablo ile bağlı internet. Modem nerde dersen modem iş yerinden 2 km uzakta. Modemden interneti iş yerine nanostation ile alıyoruz. Telefonum Galaxy Note 5 yani wifi var. USB ile alma yöntemini denedim ancak olmadı nedense benim telefonda. Ancak bu masaüstü PC lerde wifi ağlarına bağlanabilmek için everest markalı usb kablosuz adaptör var bu mevcut bende. USB ile bilgisayara bağlanıyor. Bu cihazı tam tersi için kullanabilir miyiz acaba? Yani masaüstünde ki interneti wifi ağı oluşturup bu everest markalı usb kablosuz adaptör ile dağıtabilir miyim?

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Evet bunu kastetmiştim videoyu izledim denedim fakat nedense bende olmadı.

Bilgisayarda wifi yok. Masaüstü kullanıyorum kablo ile bağlı internet. Modem nerde dersen modem iş yerinden 2 km uzakta. Modemden interneti iş yerine nanostation ile alıyoruz. Telefonum Galaxy Note 5 yani wifi var. USB ile alma yöntemini denedim ancak olmadı nedense benim telefonda. Ancak bu masaüstü PC lerde wifi ağlarına bağlanabilmek için everest markalı usb kablosuz adaptör var bu mevcut bende. USB ile bilgisayara bağlanıyor. Bu cihazı tam tersi için kullanabilir miyiz acaba? Yani masaüstünde ki interneti wifi ağı oluşturup bu everest markalı usb kablosuz adaptör ile dağıtabilir miyim?
videoya bakmamıştım olmadı diyince izledim buna benzer 10 larca anlatım var. İngilizceniz varsa onlara bakmanınızı öneririm. Ben İngilizce olan bir tane seyretmiştim ondaki yöntem daha farklı idi.

Üst Alt