marsta su bulundu ve içildi :D


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
onursss

onursss

Üye
    Konu Sahibi
Mars gezegeninde su bulundu.
Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi NASA, Phoenix uzay aracının bilimadamlarının yıllardır tahmin ettiği ancak bir türlü kanıtlayamadığı suya Mars gezegeninde ulaştığını duyurdu.
Bilimadamları uzay aracının Mars yüzeyinden aldığı toprağı özel fırınında ısıtırken toprak içindeki buzun buharlaşarak algılayıcılar tarafından belirlendiğini açıkladı.
NASA yetkilileri, haberi "Phoenix Mars suyunun tadına baktı," açıklamasıyla duyurdu.
Bilimadamları bunun, Mars suyuyla ilk temas olduğunu söylüyor.
Gezegende suyun varlığı, yaşamın da varolabileceğini gösteriyor. Mayıs ayında gezegene inen Phoenix uzay aracı Eylül ayı sonuna kadar Mars’ta canlı izi arayacak
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
:kop:
:kop:
:kop:
:kop:
 
iremm

iremm

Üye
:ehe:ehe
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt