Mail Adresi Yenileme (Resimli Anlatım)

 • 8 Ağustos 2014
 • 370 Okunma
 • 0 Cevap

 1. Selam arkadaşlar bilenler bilir fakat bilmeyenler için varolan mail adreslerini yenileme yöntemini anlatacam.
  Örneğin ilkokul yıllarınızda aldığınız crazyboy-10_26@hotmail.com gibi saçma sapan, birine söylesen rezilliğin dibine vuracağın fakat o yıllardan beri tüm arkadaşlarını eklediğin, çeşitli bilgilerinin tutulduğu değiştirmeye üşendiğin, WP marketten ücretli alışveriş yapıp hesabına eklenen uygulamalarının bulunduğu bu adresinin tüm bu bilgilerini kaybetmeden sadece ismini değiştirme yöntemini açıklayacağım.

  outlook.com adresine mailiniz ile giriş yaptıktan sonra
  1. Sağ üstten adınıza tıklayın

  2. Hesap ayarları seçeneğine tıklayın. (Buraya tıkladıktan sonra sizden tekrar parolanızı yazıp giriş yapmanızı isteyebilir. Parolanızı yazıp giriş yapın.)

  < Resmi açmak için tıklayın >  3. Microsoft hesabı ayarlarınızda Diğer adlar sekmesine tıklayın.(Burada size güvenliğiniz ile ilgili doğrulama işlemi yapmanızı isteyebilir. Doğrulama işlemini yapınız.)

  < Resmi açmak için tıklayın >  4. Diğer ad ekleyin seçeneğine tıklayıp yeni outlook adresinizi oluşturup Diğer ad ekle seçeneğine basıp yeni mail adresinizi oluşturun. İsterseniz bu adresi birincil mail adresiniz olarak ayarlayabilir, maillerinizi bu yeni adres ile gönderebilirsiniz.

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Bu işlemler sonunda WP marketten yaptığınız satın alma işlemlerinde bir değişiklik olmayacaktır. Marketten bir kez satın aldığınız uygulamayı kaldırmış olsanız dahi tekrar ücretsiz yükleyebilirsiniz. Onedrive, Onenote gibi microsoft uygulamalarınızı yeni mailiniz ile açtığınızda eski notlarınız ve dosyalarınız kaybolmaz. Sadece mail adresiniz değişir, hiçbir veri kaybına uğramazsınız.
   


  Yazan: hitafnalsa
Yüklüyor...
14/12/2018 - 22:41