[MAGP] Kaynak Koddan CWM Derleme

Sponsorlu Bağlantılar

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
[MAGP] Kaynak Koddan CWM Derleme
Artık konularıma kendi bloğumdan devam edeceğim. Bloğa alttaki resime tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu işlem için iki yol var.

1.) Her CyanogenMod sürümü en son ClockWorkMod'u içeriyor. Bizim yapmamız gereken bunu cihazla uyumlu hale getirip kullanmak.
[MAGP] [Anlatım] Kaynak Koddan Rom Derleme konusunda adımları CyanogenMod için yaparak "lunch" komutunu verip cihazınızı seçtikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek devam edin.

Kod:
make clobber
make -j4 recoveryimage

recovery.img dosyası android/OUT/target/product/device/recovery.img dizininde oluşacaktır :)
Eğer flaşlanabilir zip olarak isterseniz "make -j4 recoveryimage" kodu yerine şunu yazın.

Kod:
make -j4 recoveryzip

Not: Eğer bu işlerle uğraşırken BoardConfig.mk dosyasında bir işlem gerçekleştirdiyseniz "make clobber" komutunu kullanmalısınız. Değişiklik yoksa bu kodu ilk derleme dişında kullanmanıza gerek yok.

2.) Yada bu siteyi kullanın. istediği dosyaları ekleyerek Build butonuna basın :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: -Emre ve Invoke

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Anlatım tamamlandı

Son düzenleme:
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
Anlatım sadeleştirildi

cufaf

Üye
Sagol Hocam. Konularınızı inceliyor takip ediyorum fakat büyük bariz uçurumlar var bu konularla alakalı.!

benim sormak istediğim Discovery elite cm10 cm11 romları portlamanın mümkün olup olmadığı..!

Elimde kernel açık kaynak mevcut en azından oyle sanıyorum. bir şahısın uploadına dayanarak soyluyorum bunları.?

Bu gün ubuntu kurmayı düşünüyorum pc me.! yanlız doğru dosyalara sahip olduğuma emin olmam gerek ve izlenecek yolu oğrenmeliyim.

kernel düzenlemek için telefonuma en yakın tellerden birisi nexus 5 biraz uzak ama elite flash yedeğim cwm yedeğim var driverlar entegre etmek ve kernel düzenlemek gerekiyor.

izlemem gereken yol nedir ve olumlu sonuçlar elde etmem için ne önerirsiniz? Elite için costum bir rom elde etmek bizim için çok iyi olacak.

metalci Melek hocam elinizdeyiz.! kimse araştırmıyor yaklaşık 1 aydır takip ediyor ve inceleme yapıyorum ama miui forumlarındada yardımcı olan çıkmadı.!

bu konuda yardım ederseniz minnettar kalırım.!

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Metalci Melek
HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
    Konu Sahibi
aşağıdaki kodları sırasıyla gir.
Kod:
git clone https://github.com/GioneeDevTeam/android_vendor_gionee -b master vendor/gionee

git clone https://github.com/GioneeDevTeam/android_device_gionee_e7 -b master device/gionee/e7

git clone https://github.com/GioneeDevTeam/android_kernel_gionee_msm8974 -b cm-10.1 kernel/gionee/msm8974

git clone https://github.com/GioneeDevTeam/android_kernel_gionee_msm8974 -b cm-10.1 kernel/gionee/e7
Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<manifest>

<remote name="gh"
fetch="git://github.com/" />

<project path="vendor/gionee" name="GioneeDevTeam/android_vendor_gionee" remote="gh" revision="master" />
<project path="device/gionee/e7" name="GioneeDevTeam/android_device_gionee_e7" remote="gh" revision="master" />
<project path="kernel/gionee/msm8974" name="GioneeDevTeam/android_kernel_gionee_msm8974" remote="gh" revision="cm-10.1" />
<project path="kernel/gionee/e7" name="GioneeDevTeam/android_kernel_gionee_msm8974" remote="gh" revision="cm-10.1" />

</manifest>

cufaf

Üye
Download the specific code for Vibrant SGH-T959
Code:
mkdir ~/android/system/.repo/local_manifests && touch ~/android/system/.repo/local_manifests/vibrantmtd.xml && gedit ~/android/system/.repo/local_manifests/vibrantmtd.xml

--------------------------------------------------------yukardakini cevirebilirmiyiz hcam---------------------

altkisimda da sizin yaptığınızla fark durumunu çözemedim dosyalar farklılık gostermesin diye sorayım dedim..

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<manifest>
<project path="device/samsung/vibrantmtd" name="CyanogenMod/android_device_samsung_vibrantmtd" remote="github" revision="cm-10.2" />
<project path="device/samsung/aries-common" name="CyanogenMod/android_device_samsung_aries-common" remote="github" revision="cm-11.0" />
<project path="packages/apps/SamsungServiceMode" name="CyanogenMod/android_packages_apps_SamsungServiceMode" remote="github" revision="cm-11.0" />
<project path="kernel/samsung/aries" name="CyanogenMod/android_kernel_samsung_aries" remote="github" revision="cm-11.0" />
<project path="hardware/samsung" name="CyanogenMod/android_hardware_samsung" remote="github" revision="cm-11.0" />
</manifest>

bu islemlerden sonra

cd ~/android/system/
repo sync

Üst Alt