Machine ID nasıl öğrenilir?

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Machine ID nasıl öğrenilir?
Uygulama yükledim ama bilgisayarın machine id'sini istiyor. Internetten baktım ama onlarla bulamadım. Machine id'yi nereden öğrenebilirim?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler sayfasını açınca oradaki numaralarmış, bilmiyorum doğru mudur

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Ya da MAC adresi mi?

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
@0MG90
Bu konuyla ilgili c# fonksiyonlarına bakayım, belki de vardır.
internette şu açıklamayı buldum..
//////////////
Id numarası İngilize Identity kelimesinin kısaltılmış halidir. Türkçe manası kimliktir. Bilgisayarınızın Id numarası kullandığınız Windows’unuzun kimlik numarasıdır. Bilgisayarınıza format çekip yeniden kurulum yaptığınızda Id numaranı değişir. Id numarası ip numarası ile çok kez karıştırılıyor. Ancak ikisi farklı şeylerdir. İd numarası genelde uzaktan erişim programları veya benzer programlarda işe yarar

Windows 7 için:
Başlat butonuna tıklıyorsunuz. Açılan menüden Bilgisayar sekmesi üzerine geliyorsunuz. Sağ tıklayıp açılan pencereden Özellikler’i seçiyorsunuz.

En alt kısımda Ürün kimliği: xxxxx-OEM-xxxxxxx-xxxxx

Şeklinde bir numara göreceksiniz. İşte bilgisayarınızın Id numarası.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
program nedir ?

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Sony Catalyst Browse ve Catalyst Prepare. ****** kod vermiyor machine id'yi kullanın diyor. Vegas Pro 13'ü aktifleştirdim ama bunlar olmadı.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Sony Catalyst Browse ve Catalyst Prepare. key gen kod vermiyor machine id'yi kullanın diyor. Vegas Pro 13'ü aktifleştirdim ama bunlar olmadı.
Yazdığım mesajı okudunuz mu genelde arkadaşın da dediği gibi ürün kimliğini işaret ediyor açıklamalar.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Bilgisayarın arkasındaki etiketlere babakabilir misiniz? orada da olabilir.
ID yazılım sahasında benzersiz bir numara anlamına geliyor.
Machine id ise üretimde makinaya verilen ve her makinanın kimliğini bilmeye yarayan bir numara anlamına geliyor
ya makina nın(bilgisayarın) arkasında yazılıdır ya da faturasında da olabilir.
Büyük bir ihtimal ile makina ya verilen(bilgisayar üretim seri numarası)

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarın arkasındaki etiketlere babakabilir misiniz? orada da olabilir.
ID yazılım sahasında benzersiz bir numara anlamına geliyor.
Machine id ise üretimde makinaya verilen ve her makinanın kimliğini bilmeye yarayan bir numara anlamına geliyor
ya makina nın(bilgisayarın) arkasında yazılıdır ya da faturasında da olabilir.
Büyük bir ihtimal ile makina ya verilen(bilgisayar üretim seri numarası)
****** no yazıyor orada deniyim onuda

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
programı indirdimde XP ye uygun değilmiş anlaşılan yükleyemedim denemek için, şöyle birşey de var şimdi bu tür uygulamalar kendi kodunu da üretiyor olabilir, yani key girme sayfasını açtığında veya hakkında sayfasında Machine ID diye bir numara + harf karışımı birşey verecektir onu ****** de ilgili yere yazıp deneyebilirsin,

0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Olmuyor ya
programı indirdimde XP ye uygun değilmiş anlaşılan yükleyemedim denemek için, şöyle birşey de var şimdi bu tür uygulamalar kendi kodunu da üretiyor olabilir, yani key girme sayfasını açtığında veya hakkında sayfasında Machine ID diye bir numara + harf karışımı birşey verecektir onu key gen de ilgili yere yazıp deneyebilirsin,
Aha oldu, ******e girince kod verdi. Allah razı olsun :D

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş

Üst Alt