Lütfen yardım eder misiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

T4NK

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen yardım eder misiniz?
Öncelikle merhaba.
Kullandığım telefon HTC Desire SV.
Benim bir sorum var, mesela benim evdeki bilgisayarımın internet bağlantısı kablosuz.
Evdeyken telefonumdan Wİ-Fİ bağlanıp, telefonumdan internete girebiliyorum.
Ancak bunu dışarıda da yapma şansım yok mu?
Telefon üzerinde bir sunucu oluşturmak gibi?
Mesela yolculuğa çıkıyorum modemim 7/24 açık ancak telefonum modemimin yakınında olmadığından doğal olarak bağlanamıyorum.
Uzakta da olsam, internetine bağlanabilir miyim?
Yalnız, bilgisayara bağlanmaktan bahsetmiyorum, uzak masaüstü bağlantısı, remote control gibi şeyler değil.
Yalnızca internetimi kullanmak istiyorum tıpkı bir VıNN gibi.

Mert

Mert

Üye
Doğru anlamış mıyım? Dışardayken evdeki modemden internete girmek istiyorsunuz?

T4NK

Üye
    Konu Sahibi
Evet böyle bir program vs yok mu hani bakıyorum telefona VPN bağlantısı vs. yazıyor sunucu ayarları gibi aynı VPS bağlanmak gibi internete bağlanmak istiyorum mümkün mü böyle birşey?

Sago.Kaf-Kef

Sago.Kaf-Kef

Üye
ben yok diye biliyorum

nokia_belle

nokia_belle

Üye
İstediğinizin gerçek olması için anca google'ın internet balonunun rüzgarla Türkiye etrafına gelirse o zaman gerçekleşir. Öyle bir rüzgarda olmayacağından şimdilik ona sadece 2 çözüm var taşınabilir internet birde ttnetliyseniz wifi noktalarını bulmanız lazım onun haricinde internetiniz olmadan uzaktan kontrol zaten imkansız.
Ayrıca modeminiz istediğiniz kadar açık kalsın kapsama alanında değilseniz o zaman hiç olmaz. Aslında bir çıkış yolu var anten sistemi ama onu yapmanız için başta bilgisayarınız olacak. Wifi alıcısına daha kuvvetli anten takarak ama bu bahsettiğim araba anteni tarzında 10-20 cm tarzında olanlar değil daha gelişmişleri o sistemle sinyali tek bir yöne yoğunlaştırınca ve karşı tarafta sinyali alan yönde dağ benzeri birşey yoksa sonuç olumlu oluyor tabi ekstra ekmelerle dahada kuvvetli yapılır ama uzun ve meşakatli bir iştir başta elektrik-elektronik bilgisi sağlam düzeyde olması lazım. Kısaca çok uzun bir iştir ama dediğim gibi mobil internet alırsanız sizin için daha kolay olacaktır.

T4NK

Üye
    Konu Sahibi
Pekala, teşekkür ederim.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Evde kullandığınız internetinizin paketi dışarda wifi destek noktaları varsa anca öyle olabilir bunun dışında imkansız.

Örnek : Ttnet wifi. :oke:

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
şu anda böyle birşey imkansız ama teknoloji gelişiyor ileride olabilir:)

Üst Alt