Lütfen Bu Siteleri Kapatın..!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ocean258

Ocean258

Üye
    Konu Sahibi
Lütfen Bu Siteleri Kapatın..!!
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’na gelen ihbar mailleri, ‘güvenli internet’in yerinde bir karar olduğunu gözler önüne serdi.

Çocuk ve gençleri sanal ortamda istismar ve şiddet gibi kötü içerikli sitelerden korumak amacıyla geliştirilen ‘güvenli internet’ uygulaması hayata geçti. Hizmeti sunmadan önce gelen ihbar maillerini dikkate alan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) Güvenli İnternet Hizmeti’nin gerekliliğini ortaya koydu.

İşte BTK’ya gelen maillerindeki ilginç detaylar:

BABA OLARAK ÇARESİZİM

Oğlunun diyabet hastası olduğunu belirten baba “M...2” adlı oyunun oğlunu esir aldığını söylüyor. Çocukların para karşılığı oyun karakteri veya özellikleri almaya teşvik edildiğini belirten baba, “Her dönem okuldan takdir veya teşekkür getiren oğlumun karnesinde artık 1 ve 2 notlarını görür oldum.Oğlum ergenlik çağında ve diyabet hastası.Hasta olduğu için kızamıyorum ve artık kendimi çaresiz hissediyorum. Lütfen bu siteyi kapatın” dedi.

SİTE YÜZÜNDEN YUVAM YIKILDI

Girdiği bir site yüzünden evliliğinin bittiğini belirten bir internet kullanıcısı, site sahibinin insanları kandırarak para aldığını söylüyor. Sitenin çalışma mantığı hakkında bilgi veren kullanıcı, “Site sahibi insanlara sana büyü yapılmış sende cin var gibi sözlerle korkutup kendisine esir ediyor. Daha sonra da insanlardan söylediği hesaplara para yatırmasını istiyor. Bu siteyi acilen kapatın. Site yüzünden yuvam yıkıldı” diye konuştu.

ÖZEL NUMARAM KULLANILIYOR

BTK’ya ihbar maili gönderen B.K. ise bir internet sitesinde çekici bayanlar adı altında kendi numarasının verildiğini belirtiyor. Sürekli rahatsız edildiğini ifade eden kullanıcı şunları söyledi: “Her gün farklı numaralar tarafından rahatsız edildiğim için savcılık kanalıyla şikayetçi olmam da mümkün görünmüyor. Benim gibi birçok kişinin mağdur edildiğini düşünmekteyim.”

1 YILDIR EVİMDEN ÇIKAMIYORUM

Bilgisi dışında bir internet sitesinde adına bloglar açıldığını bildiren kullanıcı, utancından 1 yıldır evinden çıkamadığını söylüyor. Kendisine iftira atıldığını belirten kullanıcı şu ifadeleri kullandı: “Yazılanların benimle hiçbir alakası olmadığı gibi ahlaksızca yazılan bu iftiralardan dolayı çocuklarımın, ailemin ve çevremin yüzüne bakamaz oldum. İnsan içerisine çıkamıyorum ve bu utançla yaşamamın imkansız olduğuna inanıyorum.”

iKi KERE iNTiHARA KALKIŞTI

Lisede okuyan kız yeğeninin müstehcen görüntülerinin internet sitelerinde yayınlandığını dile getiren kullanıcı sitenin kapatılmasını istiyor. Yeğeninin iki kere intihara kalkıştığını belirten kullanıcı, “Lisede okuyan yeğenim M.Ü.Ö’nün müstehcen görüntüleri yayınlanıyor. Savcılığa suç duyurusunda bulunmamıza rağmen yayınlar devam etmektedir. Kızımız iki sefer intihara teşebbüs etti. Babası da aynı şekilde zor durumdadır” dedi.

y n s c n

y n s c n

Üye
Cahillikte son nokta.

• Beğen
Tepkiler: Ocean258
BrainFree

BrainFree

Üye
:locked:

• Beğen
Tepkiler: Ocean258
yakup_281

yakup_281

Üye
Kızın o pozları vermişki nette dolaşıyor bide intihar ediyor bak bak şuna hele kendinden emin biri neden intihar etsin ki¿

typerr1982

typerr1982

Üye
eşşeğini önce sağlam kazığa bağlayıp sonra allaha emanet ediceksin. her türlü önlemi almak şart oldu artık günümüzde

Ocean258

Ocean258

Üye
    Konu Sahibi
Kızın o pozları vermişki nette dolaşıyor bide intihar ediyor bak bak şuna hele kendinden emin biri neden intihar etsin ki¿

Ölede deme sımdı hocam.. Herkesın vardır baskalarının gormesını ısteyemeyegı fotografları yada videoları.. Buyuk konusmamak bu kadar net tavırlı olmamak lazım bence.. Bi şerefsizin yaptıgı yanlısı sadece kıza yuklemek yanlıs olur bence..

yakup_281

yakup_281

Üye
Ölede deme sımdı hocam.. Herkesın vardır baskalarının gormesını ısteyemeyegı fotografları yada videoları.. Buyuk konusmamak bu kadar net tavırlı olmamak lazım bence.. Bi şerefsizin yaptıgı yanlısı sadece kıza yuklemek yanlıs olur bence..
herkesin müstehcen foto yada videosu? biz burda gezide kırda bayırda çekilen fotolardan konuşmuyoruz bir insanı zor durumu düşüreceklerden bahsediyoruz ki bir insanın hayatını karartıyorsa bunu yapmadan düşünmek gerek diye düşünüyorum

Ocean258

Ocean258

Üye
    Konu Sahibi
herkesin müstehcen foto yada videosu? biz burda gezide kırda bayırda çekilen fotolardan konuşmuyoruz bir insanı zor durumu düşüreceklerden bahsediyoruz ki bir insanın hayatını karartıyorsa bunu yapmadan düşünmek gerek diye düşünüyorum

Tabıkı dusunmesı gerekır kardesım zıt fıkırlerde degılız senınle ama dıyorum ya buyukte konusmamak lazım.. Kızı dırek afaroz edemezsın..

yakup_281

yakup_281

Üye
Tabıkı dusunmesı gerekır kardesım zıt fıkırlerde degılız senınle ama dıyorum ya buyukte konusmamak lazım.. Kızı dırek afaroz edemezsın..
büyük konuşmuyorum ki sadece o insanların siteleri kapatın demesinden önce kızım ne bu fotoğraflar demesi gerektiğini söylüyorum ''baba benim müstehcen fotoların nette dolaşıyor/merak etme kızım kapattırırız o siteleri/ bu mu yani

Ocean258

Ocean258

Üye
    Konu Sahibi
büyük konuşmuyorum ki sadece o insanların siteleri kapatın demesinden önce kızım ne bu fotoğraflar demesi gerektiğini söylüyorum ''baba benim müstehcen fotoların nette dolaşıyor/merak etme kızım kapattırırız o siteleri/ bu mu yani

Uzar gıder bu konu neyse hocam.. :) Herkeste bi parçada olsa suç var..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt