Lumia 920 vs iPhone 4S

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 vs iPhone 4S
[video=youtube;04Yi2js9zH4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=04Yi2js9zH4#![/video]

sitesi Nokia Lumia 920 ile iPhone 4S'nin (iPhone 5 ile aynı kameraya sahip) video çekim kalitesini karşılaştıran bir video yayınladı.

Videodaki yazılarda şöyle diyor:

Lumia 920: Güzel renkler, gayet iyi detaylar ve takdire şayan bir geniş açı görüntüsü.
iPhone 4s: Hoş detaylar, renkler çok yumuşak ve yakın çekim videosu utanç verici.
Lumia 920: Renkler hâlâ çok güzel, merkezde çok detaylı arka tarafta ise bulanık bir resim.
iPhone: iPhone'daki gerçek renklerin çekiciliği daha az, ön planda detay daha az ve arka plan da öyle.
iPhone 4S – Kuru ancak renk genel olarak hâlâ aynı. Resim daha detaylı ancak merkezdeki homojenliği daha az.
Lumia 920: Yeniden odaklanmada sorun.
iPhone 4S: Lumia 920'deki sorunun aynısı.
The iPhone: Western stili bir görüntü var. Açı bayağı dar.
Lumia 920: Resim herşeyin tam olduğunu gösteriyor, güzel renkler, epey geniş bir açı.

Yani sözün kısası, Nokia Lumia 920 daha iyi renklere, resmin merkezinde daha iyi odaklanmaya, daha geniş ve tatmin edici görüş açısına sahip.

Siz ne diyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: n000k

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Video her şeyi anlatıyor. :oke:

nanotex

nanotex

Üye
Yeniden odaklanma sorunu kötü olmuş

serinaga

serinaga

Üye
Evet aynen ...

uMTOku

Üye
Bende 4S de var 5te kısa video sık çekeriz ama odaklanma sorunu yaşamadım bu telefondaki gibi ben seviyorum lumiayı ama kendim çektim biliyorum
Sent from my Lumia 920 using Board Express

nanotex

nanotex

Üye
Bende 4S de var 5te kısa video sık çekeriz ama odaklanma sorunu yaşamadım bu telefondaki gibi ben seviyorum lumiayı ama kendim çektim biliyorum
Dostum sende 4s te var lumia da sanırsam. Rica etsem tarafsız bir karşılaştırma yapar mısın farklarını, hangisi daha iyi, iyi ve kötü yönlerini. Çünkü dayımın 4s i ile karşılaştırdığımda iphone daha hızlı gibi geldi bana.

uMTOku

Üye
Evet 4S,5 ve lumia sahibiyim 3 telefona göre sabit bir şey ayarlayıp çekmeyi düşünüyorum ve hangi konuda karşılaştırmamı isterseniz :)

serinaga

serinaga

Üye
Evet 4S,5 ve lumia sahibiyim 3 telefona göre sabit bir şey ayarlayıp çekmeyi düşünüyorum ve hangi konuda karşılaştırmamı isterseniz :)

Hacı n'aptın yahu, üç telefonu yanyana getirsen bir araba parası eder :islik...

uMTOku

Üye
Seviyorum telefonlarımı ama evdekiler de kızıyor :D

nanotex

nanotex

Üye
Hacı ayrıntılı yaparsın karşılaştırmanı. Ama ben kısa ve öz olanı merak ediyorum izlenimlerini yazar mısın buraya?

uMTOku

Üye
Diyorum ya ne konuda izlenim açıkçası benzerlikler var mesela söylemiştim dosya yöneticisi yok stabil kapalı işletim sistemleri iphone kullanımı basit bir telefon 4S ile 5 arasında ben bir fark görmedim hafiflik var ekran şık durmamış lumia ile kıyaslarsak tek bir yerde takılma yaşamadım iphoneda belli uygulama sayısına kadar bunda da kamera basit iphoneda ama hdr olayı iyi netlik kaybı yok mesela odaklanma sorunu yaşamadım tek bir kere bile uygulamalar geniş ekranı farklı müzik çıkışı ama senelerin verdiği akıllı telefon tecrübesi var fazla değil yeterli donanım ile iki telefonda çalışıyor android gibi değiller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt