Lumia 820 Dokunmatik Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

smltrl

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 820 Dokunmatik Sorunu
Merhaba arkadaşlar. Telefon kendi kendine ekrana dokunuyor. Sıfırladım ve sorun devam ediyor ekranda veya kasada görebildiğim kadarıyla çizik kırık vs. yok. Sorun yazılımsal mı yoksa herhangi bir kırık olmadığı halde donanımsal olabilir mi? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ayarlar dokun kısmını düşük moda alın yüksekte ise bir ihtimal sorun çıkartıyor olabilir

manialog

manialog

Üye
Ekranda film var mı
Sıfırlamayla da düzelmiyorsa donanımsaldır dokunmatik camın değişmesi sorunu çözer

smltrl

Üye
    Konu Sahibi
Ekranda film var mı
Sıfırlamayla da düzelmiyorsa donanımsaldır dokunmatik camın değişmesi sorunu çözer
Ekranda film yok. İşin tuhaf yanı sürekli olmuyor. Bazen hiç bir şey yok bazen hafif hafif geliyor bazen de aşırı fazla oluyor telefonda hiç bir şey yapılmıyor

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Değiştirmekte Acele etme.
Öncelikle telefonu sıfırla ve tekrar bak.. eğer sıfırlama çözmüyor ise
Ya da windows 10 Mobile TP sürümünü yükle ve bir de o şekilde dene.. (Şayet yüklü değilse)
Eğer o durumda da aynı sorun devam ediyor ise garantisi var ise servise, yok ise güvendiğin bir yere götür dokunmatik camını değiştir.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Ekranda film yok. İşin tuhaf yanı sürekli olmuyor. Bazen hiç bir şey yok bazen hafif hafif geliyor bazen de aşırı fazla oluyor telefonda hiç bir şey yapılmıyor
ekranı çift tıkla uyandırma açık mı peki açık ise onu kapatıp birde deneyin birde insider diye bir uygulama var şöyle bir şey bunun içinde testler var orada ekrana dokunma testi falan var ona gelip orada neler olduğu kontrol eder misiniz bir belki sorunun neden kaynaklandığını anlayabiliriz

smltrl

Üye
    Konu Sahibi
ekranı çift tıkla uyandırma açık mı peki açık ise onu kapatıp birde deneyin birde insider diye bir uygulama var şöyle bir şey bunun içinde testler var orada ekrana dokunma testi falan var ona gelip orada neler olduğu kontrol eder misiniz bir belki sorunun neden kaynaklandığını anlayabiliriz
Değiştirmekte Acele etme.
Öncelikle telefonu sıfırla ve tekrar bak.. eğer sıfırlama çözmüyor ise
Ya da windows 10 Mobile TP sürümünü yükle ve bir de o şekilde dene.. (Şayet yüklü değilse)
Eğer o durumda da aynı sorun devam ediyor ise garantisi var ise servise, yok ise güvendiğin bir yere götür dokunmatik camını değiştir.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Çift tık uyandırmayı kapattım çünkü açıkken ekran sürekli uyanıyor şarj bitiyor. Insider'ı da şimdi denedim fakat şimdlik bir sorun olmadığı için bir şey çıkmadı maalesef. Telefonu sıfırlamıştım ve yedekten geri yükledim müsait bir zamanda tekrar sıfırlayıp yedeği yüklemeden deneyeceğim.

Üst Alt