lumia 820 dış cam kırıldı bilgisi olan bakabilir mi ?

 • 31 Temmuz 2014
 • 2086 Okunma
 • 15 Cevap

 1. ekranın sağ üst köşesi çatladı, dokunmatikte nasıl olduğunu anlamadım alt kısımda bozuldu . ayrıca alt 3 simge olan geri ,windows ve arama simgesindeki ışık söndü onlarda işlemiyor . Ekranın alt yarısında dokunmatik işlemiyor fakat üst yarı kısmında gayet düzgün çalışıyor . iç ekranda bi sıkıntı yok görüntüler falan gayet düzgün gösteriyor . telefona ekran + dokunmatik tamiri mi olması lazım yoksa ön cam değiştirilirse sorun çözülür mü ?


  130 tlye nokianın kendi servisinde yaptırdım . İlk başta ucuz olur diye telefonculara sordum oradan aldığım fiyatlar 180 200 220 hatta bir yer 400 tl istedi . Kendi servisini aradım 130tl dediler oradan yaptırdım , garantiside hala devam etmiş oldu cihazın. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olmak için yazdım .
   


  Yazan: 06wigi06
  Son düzenleme: 22 Ağustos 2014
 2. Kırıldığı yerde dokunmatik kapasitifleri hasar görmüş.o yüzden yarısı çalışmıyor olabilir.servise verirsen ekranla beraber komple değiştirir,telefoncuya verirsen ekranı ayırıp camla dokunmatiği değiştirir

  GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...
   
 3. gittigidiyora falan baktımda orada ekran ucuza halledibiliyor fakat dokunmatik + ekran 300 tl gözüküyor sadece ekran değiştirseler sorun yine devam eder mi yoksa en az 300 mü vercem bende yapılması için
   
 4. Önce servisleri ara fiyat al, fiyatlar düşmüş olabilir. Gittigidiyor'da parça fiyatları yüksek ve pek değişmiyor. Kapasitif tuşlar ya bozulmuş ya da bağlantı noktasından çıkmış olabilir.
   
 5. sizce sadece ekran değişikliği yapsam sorun düzelir mi yoksa dokunmatik+ekran mı değiştirtmem lazım
   
 6. Eğer dokunmatik çalışıyorsa onda sorun yoktur sadece cam panel kırılmıştır, sadece camı değiştirebilirsin fakat bunu servis yapmaz kendin ya da bir tamirci yaparsa kalan garanti de iptal olur. Ama servise verirsen komple değiştiriyor yani cam+ekran, garanti devam ediyor tabii ki hem telefonun hem de değişen parçanın. Seçim senin.
   
 7. dokunmatik çalışıyor ama bazı kısımlarda işte bi camla kurtulma şansım olursa öyle yaptırcam inşallah olur, çok pahalı yoksa 300ü buluyor .
   
 8. Arkadaşım dokunmatik iç ekranla bitişik olduğundan hasar görmeden ayrılması imkansız gibi aksini söyleyenlere itibar etme tecrübe ile sabittir,yapacağın tek ve doğru iş yetkili servise vermen,ekran dokunmatikle birlikte değişecek
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 9. tahmini ne kadar tutar sizce
   
 10. emz

  emz
  Aramadan bilemezsin. Nokia servis yaz ara numarası çıkar. Hemen arayıp sor. Anında söylerler.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 11. 350-500 gibi sanırım
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 12. Abartmanın anlamı yok, ilk çıktığında fiyatlar bu seviyedeydi. Teleservice'i arayıp fiyat almak bu kadar zor olmamalı, maksimum 200-250₺ fiyat biçerler tahminim hatta daha az da olabilir. Ayrıca ısıl işlem uygulamadan camın dokunmatikten ayrılması çok zor çünkü yapışkan kemikleşmiştir, ısıl işlem ile yapışkan erir ve parçalar sökülür.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi

 13. Aynen katılıyorum.
  Sadece ekran kalacak,dokunmatıikle cam olduğu gibi değişecek.
  Ekrandan ayırmak zor değil.

  GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...
   
 14. 130 tlye nokianın kendi servisinde yaptırdım . İlk başta ucuz olur diye telefonculara sordum oradan aldığım fiyatlar 180 200 220 hatta bir yer 400 tl istedi . Kendi servisini aradım 130tl dediler oradan yaptırdım , garantiside hala devam etmiş oldu cihazın. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olmak için yazdım .
   
  YkPkY bunu beğendi.

 15. Saol sonuç için.parça fiyatları bayağı ucuzlamış,ee tel eskidi ondan sanırım.
  Geçmiş olsun

  GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...
   
 16. evet 130 tlyi duyunca sevindim bayağa :) aklımda hep telefocular daha ucuz olur düşüncesi vardı telefoncular 200 diyorsa nokianın kendi servisi 250 300 der diye düşünmüştüm sevindim 130u duyunca :)
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
11/12/2018 - 14:12