Haber Lumia 650 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada!

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Lumia 650 Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Burada!
Lumia 650’nin Yeni Görselleri İnternette Yayınlandı
Microsoft’un alt segmentte yeni kahramanı olması beklenen Lumia 650’ye ait yeni görseller, Lumia 650’nin etkileyici tasarımını gözler önüne seriyor.

Microsoft’un Windows 10 Mobile işletim sistemi ile piyasaya sunmaya hazırlandığı Saana kod adlı Lumia 650’nin 3D cad çizimlerinden yola çıkarak PhoneDesigner tarafından hazırlanan render görselleri görenleri kendine hayran bırakacak kadar güzel görünüyor.

Tasarımlarda ilk dikkat çeken nokta ise görsellerde de fark edeceğiniz üzere Lumia 650’nin gövdesi metal malzemeye sahip. Arka kapak ise Lumia 950 ve Lumia 950 XL’de olduğu gibi polikarbon malzemeden üretilmiş. Lumia 650’de dikkat çeken br diğer ayrıntı ise fiziksel kamera butonunun olmaması. Bilindiği üzere Microsoft’un alt seviye telefonlarında fiziksel kamera tuşuna yer verilmiyor.

Lumia 650 Teknik Özellikleri:
  • Windows 10 Mobile işletim sistemi
  • Renkler: Mat Beyaz ve Mat Siyah
  • 5-inç 720p ekran
  • Snapdragon 212 processor
  • 1GB RAM
  • 8GB dahili depolama alanı ve MicroSD kart desteği
  • 8MP led flaşlı arka ve 5MP ön kamera
  • Kablosuz Şarj desteği yok
Microsoft, gelen bilgilere göre Lumia 650’de yepyeni bir yonga setine yer verecek. Lumia 650’de 1.3gHz dört çekirdekli işlemci ve Adreno 304 Grafik İşlemci birimine sahip Snapdragon 212 yonga setinin kullanılacağı iddia ediliyor. ARM Cortex A7 işlemci çekirdeklerinden güç alan Qualcomm Snapdragon 212, X5 LTE ve 1080P Full HD video kaydı desteğine sahip. Snapdragon 212’nin diğer yetenekleri arası da ise Qualcomm Quick Charge 2.0, dual-SIM konfigürasyonu, Bluetooth 4.1, NFC, HD ses ve Wi-Fi arama desteği bulunuyor.

Lumia 650 Çıkış Tarihi

Lumia 650’nin çıkış tarihi henüz kesinleşmedi. Fakat gelen bazı iddialar Lumia 650’nin CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılacağı yönündeydi. Fakat Microsoft, yaklaşık beş yıldır yeni duyurular için CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nı kullanmıyor. CES Fuarı’nda genellikle Microsoft’un OEM üretici ortakları yeni duyurularını yapıyor. Dolayısı ile Ocak ayında Lumia 650’nin resmiyet kazanması pek olası görünmüyor.

Lumia 650 çıkış tarihi olarak idda edilen bir diğer önemli etkinlik ise İspanya’nın Barselona kentinde 22-25 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi MWC 2016 olacağı yönünde. Microsoft, MWC 2015’te debir etkinlik düzenlemiş ve Lumia 640 ile Lumia 640 XL’nin tanıtımını gerçekleştirmişti. Lumia 650 ve Lumia 650 XL adı ile piyasaya girmesi beklenen yeni Windows 10 Mobile Lumia akıllı telefonların da Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenlenmesi beklenen Microsoft etkinliğinde tanıtılması ihtimali çok yüksek.

Lumia 650 Fiyatı

Lumia 650’nin ne zaman satışa sunulacağı konusunda da bazı bilgiler bulunuyor. Gelen bilgilere göre Amerikalı operatör Cricket Wireless Nisan ayında stoklarında olacak Lumia 650’nin satışına başlayacak. Tabi ki diğer operatörler ve perakende satış noktalarında da satışlar aynı tarihlerde başlayacaktır. Lumia 650’nin Türkiye satışlarının da Nisan Mayıs aylarında başlaması bekleniyor.

Son olarak Lumia 650’nin fiyatı hakkında elimizde olan bilgileri de sizlerle paylaşalım. Bilindiği üzere Lumia 640 da geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 129$ global satış fiyatı ile piyasaya sunulmuştu. Lumia 640’ın yerini almaya hazırlanan Lumia 650 fiyatı da çok farklı olmayacak. 130-150 dolar fiyat aralığında olması beklenen Lumia 650’nin Türkiye fiyatının da 700 Türk Lirası civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Bu görsellerin resmi görseller olmadığını, fakat gerçeklerine en yakın olacak şekilde 3D Cad çizimlerinden hazırlandığını belirtelim ve sizleri Lumia 650 için hazırlanan etkileyici görsellerde başbaşa bırakalım.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve Esendağlı

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Tasarım kesinlikle güzel. Ama umarım Snapdragon 4xx serisi ile gelir. Yoksa 640 serisine göre geriye düşüş olacak.
5xx serisi zaten Snapdragon 2xx ile geliyor. Lumia 850'de de Snapdragon 4xx serisi söylentileri var. Snapdragon 6xx, 850 ile gelse gayet iyi olurdu.

• Beğen
Tepkiler: Faruk Aytekin, maydinmaydin ve Esendağlı
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Tasarım kesinlikle güzel. Ama umarım Snapdragon 4xx serisi ile gelir. Yoksa 640 serisine göre geriye düşüş olacak.
5xx serisi zaten Snapdragon 2xx ile geliyor. Lumia 850'de de Snapdragon 4xx serisi söylentileri var. Snapdragon 6xx, 850 ile gelse gayet iyi olurdu.
Benim ulaştığım bir çok bilgi Lumia 850'nin Snapdragon 617 ile geleceği yönünde. Lumia 650'de kullanılacağı iddia edilen Snapdragon 212 se alt seviye için yeterli, alt seviyede iddialı olmak için eksik bir chip. En azından Snapdragon 410 kullanılabilirdi. Tabi ki bu bilgiler henüz kesin bilgiler değil. Bu cihazın bir de XL versiyonunun geleceği konusunda da bilgiler aldım. Onda da kamera muhtemelen daha güçlü olacaktır. İşlemcide de fark olacağını düşünüyorum.

dakamon

dakamon

Üye
Snapdragon 112 olsa onu koyarlardı.

• Beğen
Tepkiler: cemil baba, maydinmaydin ve wpfurkan
wpfurkan

wpfurkan

Üye
yahu 630 bile daha güçlü işlemci ile geliyor. MS ileri değil geri gidiyor yakında bunla beraber Wp95 çıkartırlar.

skynet

Üye
Cihaz güzel görünüyor ama işlemci kötü :kotu:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Çin Malı Cihazlara Benzedi

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
alt segment bir cihaz için tasarımı oldukça iyi olmuş.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bumu kahraman olacak? güldürmeyin

dakamon

dakamon

Üye
Ulan 950 ye bu kadar özenmemişler.

• Beğen
Tepkiler: cemil baba, byburkay, maydinmaydin ve 1 kişi daha
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Bumu kahraman olacak? güldürmeyin
Gül tabi gülmekten zarar gelmez.

Ama Microsoft'un kahramanı bu telefon olacak hem de Lumia 550 ile birlikte. Siz ne zannediyorsunuz? Amiral gemileri mi en çok satanlar olacaktı. Tabi ki pazar payını alt ve orta segment telefonlar artıracak. Amiral gemileri sağladıkları prestijlerle diğer telefonların satılmasını sağlar.

• Beğen
Tepkiler: Nirvana92, cemil baba ve maydinmaydin
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Model serisine gore islemci seviyeleri atlanacak gibi duruyor. Bence mantikli olan da bu.
650 --- qsd 200 serisi
750 --- qsd 400 serisi
850 --- qsd 600 serisi
950 --- qsd 800 serisi.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Cihazda kulllandıkları arka planı veriyorlar mı ? :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Gül tabi gülmekten zarar gelmez.

Ama Microsoft'un kahramanı bu telefon olacak hem de Lumia 550 ile birlikte. Siz ne zannediyorsunuz? Amiral gemileri mi en çok satanlar olacaktı. Tabi ki pazar payını alt ve orta segment telefonlar artıracak. Amiral gemileri sağladıkları prestijlerle diğer telefonların satılmasını sağlar.
Lumia 950 ve xl modeli başarılı olabilir ama fiyatına göre kötü telefonlar.Şahsen 950 alıcaktım vazgeçtim.Ve android telefon alıyorum yarın.Microsoft telefon satması için amiralinin de çok sağlam olması lazım ayriyetten işletim sistemininde.Bizim ülkemizde bu telefon iş yapmaz.Amiral gemiler tabikide çok satıyor.LG G serisi,ıphone,samsung galaxy serisi,sony xperia serisi bunlar alt segment değil ama çok satıyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Lumia 950 ve xl modeli başarılı olabilir ama fiyatına göre kötü telefonlar.Şahsen 950 alıcaktım vazgeçtim.Ve android telefon alıyorum yarın.Microsoft telefon satması için amiralinin de çok sağlam olması lazım ayriyetten işletim sistemininde.Bizim ülkemizde bu telefon iş yapmaz.Amiral gemiler tabikide çok satıyor.LG G serisi,ıphone,samsung galaxy serisi,sony xperia serisi bunlar alt segment değil ama çok satıyor.
Çok satıyor ama saydığın markaların neredeyse hepsi amiral gemi modellerden zarar ediyor. Hele de Samsung. O yüzden de zaten Galaxy A serisini çıkartıyor.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
orian

orian

Üye
Tasarım harika..

volumezoom

volumezoom

Üye
İlk görselleri pek hoşuma gitmemişti ama gayet güzel görünüyor şuan.

Lumia 930'dan gönderildi

Nirvana92

Nirvana92

Üye
Sanal tuşlara ölümmmm.

Üst Alt