Lucid Rüyanın Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü

Sponsorlu Bağlantılar

turkans

Üye
    Konu Sahibi
Lucid Rüyanın Faydaları Nelerdir? Bilinçli Rüya ve Rüya Kontrolü
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Rüyaları kontrol etme teknikleri yani rüya yönlendirebilme yeteneği! Rüya esnasında rüyada olduğunun farkına varmak kim istemez? Lucid dream yani Türkçe olarak berrak rüya yada rüya kontrolü. Daha önce hiç rüya gördüğünüz esnada, gerçekten bir rüyanın içinde olduğunuzu fark ettiniz mi? Yani rüyanın rüya olduğunun bilincine vardınız mı? Peki bir rüyayı kontrol edebildiniz mi? Eminim birçoğunuz bilinçli rüya ya da diğer adıyla rüya kontrolü yapmıştır. Genel olarak rüyanın rüya olduğunun bilincinde olanların sayısı daha fazladır. Rüya kontrolü biraz daha bilinçli rüyaya göre başlarda zordur. Bu videoda bilinçli rüya ya da İngilizce olarak Lucid Dream olarak anılan bilinçli rüya görme ve kontrolünün faydalarından bahsedeceğim fakat Lüsid rüya hakkında tanımlamalara değinmeyeceğim çünkü bir önceki videomuzda bunları ayrıntılı olarak anlatmıştık. Bu videoda diğer videoya göre Lucid Rüya nasıl yapılır konusuna biraz daha gireceğiz, bunun yanında Bilinçli rüya kontrolü faydaları nelerdir bunda bahsedeceğim. İlk önce şunu bilmeniz gerekiyor Lucid rüya psikolojik olarak kabul gören bilimsel ve klinik araştırmalarla kanıtlanmış ve antik zamanlardan beri uygulanan bir farkındalık çalışmasıdır. Rüyaları kontrol edebilmenin yarattığı iyileştirici ve heyacan verici bir dünyaya girmek, aslında sanıldığından da kolay. Bilim adamları bu konuda uzun zamanlardan beri çalışıyor. Hatta Amerikan Psikoloji Derneği Lucid Dream tanımını “uyuyan kişinin rüya gördüğünün farkında olduğu ve rüya anlatısının ilerlemesini etkileyebileceği bir rüya.” olarak tanımlıyor. Rüya farkındalığı olarak da dile getirilen bilinçli rüya “Şu an rüyadayım.” Cümlesinin söylenmesi ile başlıyor aslında. Buradan sonrasında birçok kişi rüyası üzerinde hakimiyet kurup gidişatı kontrol etmek istesede bunu başaramıyor o rüyanın bilinçli bir rüya olduğunun farkında olduğu noktada kalıyor. Bir uyku esnasında rüya görebilmek için ilk önce Rem uykusu gerçekleşmeli. Rem uykusunu size kısaca şöyle özetleyebilirim Uyku halindesiniz fakat beyniniz uyanıkmış gibi davranmaktadır. Mesela uyurgezerlik ve uykuda konuşma bu evrede görülmektedir. Aynı zamanda yeri gelmişken şunu da açıklamak lazım. Genelde herkesin korktuğu halk arasında karabasan diye tabir edilen durum bu uyku safhasında yani rem uykusunda gerçekleşir.
 
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve Baydırman
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Uzun Zamandır Karabasan Filan Gelmiylor Sahi :D Keretalar Unuttumu Bizi Noldu yada Gençlik Zamanlarından Yapılan Hatalardan Mıdır Artık Bilinmez Ama Rahat 5 8 Seneden Çok Olmuştur.Gelip Giden Yok :D Tuhaf Bir Duygu ve His. Ara Ara Bu Filmlerde ve Konuda ki Gibi Rüyalar Görüyorum Aslında. En Son Uyandım Kalktım Yataktan.Sonrasında Baktım Uyuyorum.Sonra Geri Uyudum Falan Tuhaf Bir His ve Duygu.Muhtemelen Ruh O Sıra Bedenden Çıkıyor Ediyor Vucudu Görüyorsun. Aslında İmkan Olsa Din Üzerinden Bu Rüya ve Astroloji Üzerine Yoğunlaşacaksın.

"Bu Ben Bu Anı Daha Önce Yaşadım" Dediğiniz Anların, Aslında Gördüğünüz Rüyalar Olduğunu Kimse Bilmiyor.Çok Büyük ve Ucu Bucaği Olmayan Bir Konu. Bir Çok Ayet ve Hadiste Uyku Konusunda Yol Çizdirebilir Aslında.
 


Üst Alt