Li-Po batarya nasıl şarj edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

berkesunarr

Üye
    Konu Sahibi
Li-Po batarya nasıl şarj edilmeli?
Merhaba,
GM 9 Pro telefonumu nasıl bir şarj döngüsü içinde kullanmalıyım? 3 gündür %20 de şarja takıp %100 de şarjdan alıyorum istediğim zaman şarja takabilir miyim?(Li-Po batarya)
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
%10 20 30 Cıvarı Şarja Takılabilir.Aslında Yeni Telefonları İstediğin Zaman Takabilirsin %99 Olsa Bile Ama Uzun Vadede Bence Sorun Çıkartır. Anroid Bir Cihaz Yoğun Kullanılırsa %90 2 Sene Sonra Çöp Oluyor.Şarj Tutmaz Hale Geliyor.O Yüzden Aktif Kullanıyorsan Cihazi Çok Önemsemeye Gerek Yok.Diğer Yandan Ömürlük Kullanacağim Dersen Dikkat Etmekte Fayda Var.Çok Isınmamasına Dikkat Et.Çok Soğukta Kalmasın Filan.Son Olarak Cihaz Dolduğunda Çıkart Bekletme Prizde Hem Elektriğe Yazık Hem Bataryaya

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve berkesunarr

berkesunarr

Üye
    Konu Sahibi
Gu
%10 20 30 Cıvarı Şarja Takılabilir.Aslında Yeni Telefonları İstediğin Zaman Takabilirsin %99 Olsa Bile Ama Uzun Vadede Bence Sorun Çıkartır. Anroid Bir Cihaz Yoğun Kullanılırsa %90 2 Sene Sonra Çöp Oluyor.Şarj Tutmaz Hale Geliyor.O Yüzden Aktif Kullanıyorsan Cihazi Çok Önemsemeye Gerek Yok.Diğer Yandan Ömürlük Kullanacağim Dersen Dikkat Etmekte Fayda Var.Çok Isınmamasına Dikkat Et.Çok Soğukta Kalmasın Filan.Son Olarak Cihaz Dolduğunda Çıkart Bekletme Prizde Hem Elektriğe Yazık Hem Bataryaya
Telefonun ekranı günde 4-5 saat arası açık kalıyor pek yoğun kullandığım söylenemez. 100% şarjda 2.5 3 güne yakın bir performans alıyorum batarya ömrünü koruyarak güzel bir deneyim elde etmek istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Gu
Telefonun ekranı günde 4-5 saat arası açık kalıyor pek yoğun kullandığım söylenemez. 100% şarjda 2.5 3 güne yakın bir performans alıyorum batarya ömrünü koruyarak güzel bir deneyim elde etmek istiyorum.
Yoğundan Kastım Aslında Şu Günde 2 Kere Filan Şarj Etmek.Şarjda İken Oyun Oynamak Video İzleyip Telfeonu Zorlayıp Isındırmak Gibi Şeyler.İyi Kullanılan Bir Batarya 4 Sene Rahat Gidiyor.Yoğun Kullanılırsa Max 2 Sene Sonra Çöp Oluyor.Eğer Telefon Sorun Çıkartmıyorsa İleride Batarya Patlak Veriyor.Batarya Konusunda Şu Ana Kadar Nokia Bayaği İyi Geliyor Bana Kaç Yil Kullandım Ettim Şişmedi Filan Ama Anroid Değillerdi Tabi.Eğer Pili Çıkıyorsa Bir Tanede Yedek Pil Al Bitince Tak Onu Kullan.Eskiden 808 de Öyle Yapardım :D

• Beğen

berkesunarr

Üye
    Konu Sahibi
Batarya maalesef çıkmıyor çıksa güzel taktik. Şarjda iken yaptığım tek şey şarj durumunu kontrol etmek oluyor bakalım bu düzen ile kaç yıl gidecek

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Batarya maalesef çıkmıyor çıksa güzel taktik. Şarjda iken yaptığım tek şey şarj durumunu kontrol etmek oluyor bakalım bu düzen ile kaç yıl gidecek
Gayet güzel sonuçlar alacağını düşünüyorum. Bazen şarjın yarısındayken alman gerekecek üstelik bunu bir kaç sefer üst üste yapabilirsin böyle zamanlardan sonra muhakkak %100 şarj etmeyi ihmal etme .

• Beğen
Tepkiler: berkesunarr
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
  • Beğen

berkesunarr

Üye
    Konu Sahibi
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@berkesunarr ilk mesajınızda belirttiğiniz %20 ' dan aşağı düşürmemeyi bayadır yapmıyordum yapacağım .

phasan

phasan

Üye
Bende genelde en az yüzde 40 da şarj takıyorum pek kullanmadığım için telefon iş yerinde akşam kadar cok şarj gitmiyor sony xz premium benim anladıgım telefon 3 yıllık ve yuzden 10 batarya da şarj kaybı var

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt