LG V30 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
LG V30 Root Atma ve TWRP Yükleme
Şuanda ülkemizde 2700 Türk Lirası civarında bir fiyat ile satışta olan amiral gemisi modellerden LG V30 Plus sahip olduğu 2K OLED ekran paneli ve Snapdragon 835 işlemcisi ile günlük hayatta birçok işinizi çok rahat bir şekilde görürken aynı zamanda multimedya özellikleriyle de adeta bir eğlence merkezine dönüşebiliyor.

Cihaz her ne kadar üst düzey özellikler sunsa da zamanla kullanıcılar aynı yazılımı kullanmaktan sıkılabiliyor. Bu gibi durumlarda yardıma koşan root yetkisi sayesinde cihaz üzerinde çok fazla özelleştirme yapılabiliyor. Bende sizlere bu yazımda LG V30 root atma ve LG V30 twrp yükleme işlemleri hakkında bilgiler vereceğim.

LG V30 TWRP Yükleme

Telefondaki bütün dosyaların yedeğini alın. Sonrasında tıklayarak LG V30 bootloader kilidi açma işlemini gerçekleştirin. Sonrasında BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin. tıklayın ve LG V30 twrp recovery dosyasını indirerek adb driver klasörü içine atın ve adını recovery.img olarak değiştirin.

Telefonun ayarlar menüsünden hakkında kısmına girerek yapı numarasına 6-7 defa üst üste basın ve geliştirici seçeneklerini açın. Buradan usb hata ayıklama seçeneğini aktif hale getirin. Daha sonra telefonu kablo ile bilgisayara bağlayın. Adb driver dosyalarının yüklü olduğu klasör içerisinde cmd ekranını açın.
Kod:
adb reboot bootloader
kodunu yazın. Ardından telefon bootloader moduna geçecektir.
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın. Bu sayede LG V30 twrp yüklencektir.

LG V30 Root Atma

ve tıklayarak magisk ve verity dosyalarını indirin ve telefonunuzun hafızasına atın. Sonrasında telefon tamamen kapalıyken ses açma + güç butonlarına basılı tutarak veya cmd ekranındayken fastboot reboot recovery komutunu kullanarak telefonunuzu twrp recovery modunda açın. Ardından yükle ( install ) kısmına gelerek önde dm verity dosyasını sonra da magisk dosyasını yükleyin. Ardından telefonu yeniden başlatın. Artık LG V30 root işlemi sona erecektir.

şugar_klavyeci

şugar_klavyeci

Üye
Android 9 sürümünde yapılabiliyor mu?

ettu

ettu

Üye
Konuyu hortlattım ama kusuruma bakmayın.

Merhaba, hani derler ya “bana ağaçtan düşen birini getirin” diye. İşte bende çözemediğim sorunu çözmüş arkadaşlardan destek istiyorum. Telefon LG V30 Plus 930G, android 8.0 yüklü. PixelExperience Plus 12.1 custom rom flashlamak için önce Twrp recovery yüklemek, sonrada root yapmak istiyorum. Bootloader kilidini açtım sanırım. Açılışta “Your devices software cannot be checked for curruption. Lock the bootloader” mesajı geliyor.

Twrp yüklemek için c:\adb klasörüne twrp-3.1.1-0-h930-by-jcadduono.img dosyasını kopyalayıp ismini twrp.img olarak değiştirdim. Telefonun dahili hafızasına Magisk-24.1.zip, Magisk-v25.1.apk, no-verity-opt-encrypt-6.0.zip, lg-rctd-disabler-1.0.zip kopyaladım. Geliştirici seçeneklerinde oem kilit açma, usb hata ayıklama zaten açık. Telefon açıkken laptopta c:\adb içinde iken cmd’yi açtım. adb reboot bootloader komutunu girince “error: device (null) found” hatası veriyor. “USB hata ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelmesi gerekiyordu ama gelmedi. Gelse “izin ver” kutucuğunu” işaretleyip Tamam seçecektim. Bootloader mode giremedim. Acaba nerede hata yaptım?
Not: Bir haftadır bu sorunu çözmek için uğraşıyorum.

Son düzenleme:
  • Düşünceli
Tepkiler: MAERKEK

Fatih BaKeR

Üye
Konuyu hortlattım ama kusuruma bakmayın.

Merhaba, hani derler ya “bana ağaçtan düşen birini getirin” diye. İşte bende çözemediğim sorunu çözmüş arkadaşlardan destek istiyorum. Telefon LG V30 Plus 930G, android 8.0 yüklü. PixelExperience Plus 12.1 custom rom flashlamak için önce Twrp recovery yüklemek, sonrada root yapmak istiyorum. Bootloader kilidini açtım sanırım. Açılışta “Your devices software cannot be checked for curruption. Lock the bootloader” mesajı geliyor.

Twrp yüklemek için c:\adb klasörüne twrp-3.1.1-0-h930-by-jcadduono.img dosyasını kopyalayıp ismini twrp.img olarak değiştirdim. Telefonun dahili hafızasına Magisk-24.1.zip, Magisk-v25.1.apk, no-verity-opt-encrypt-6.0.zip, lg-rctd-disabler-1.0.zip kopyaladım. Geliştirici seçeneklerinde oem kilit açma, usb hata ayıklama zaten açık. Telefon açıkken laptopta c:\adb içinde iken cmd’yi açtım. adb reboot bootloader komutunu girince “error: device (null) found” hatası veriyor. “USB hata ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelmesi gerekiyordu ama gelmedi. Gelse “izin ver” kutucuğunu” işaretleyip Tamam seçecektim. Bootloader mode giremedim. Acaba nerede hata yaptım?
Not: Bir haftadır bu sorunu çözmek için uğraşıyorum.
....

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ettu

ettu

Üye
Öncelikle bana yardımcı olmaya çalışan Fatih BaKeR arkadaşa teşekkür ederim.
Sorunu çözdüm.
Telefon kapalı iken ses kısma tuşuna basılı iken USB kablosunu laptopa bağlayıp bootloader mode (Restart) girdim. Adb klasöründe iken mouse sağ tuş ile "Komut penceresini burada aç" seçerek "fastboot boot recovery.img" komutunu girdim. Telefon botloader mode den çıkıp Twrp recovery mode girdi. (Bendeki sorun telefon bir türlü doğru komutu girmeme rağmen kendiliğinde Bootloader mode den çıkıp Twrp recovery mode girmiyordu. Bir de adb klasörüne attığım Twrp dosyasının uyumsuz olduğunu varsayarak dosyayı silip yerine farklı bir TWRP-3.2.3-7-IntSD.img (30.860KB) dosyasını atıp, ismini de recovery.img olarak değiştirdim) Şimdi backup, restore, format, rom yükleme işlemlerini sorunsuz yapabiliyorum.
Not: Bilmeyenler için yazayım. Twrp recovery telefonda kurulu olmasına rağmen Twrp recovery'e giremiyorsanız, play storden "Twrp Manager"apk'sını kurun. Backup, Restore, rom yükleme, format her türlü işlemi yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Fatih BaKeR

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
sorununuzun çözülmesine sevindim

ettu

ettu

Üye
Telefonu maalesef kullanamıyorum.
Oğlum bu telefonu 4 yıldır bir çiziği dahi olmadan spigen kılıfla (stock android 8.0 yüklü, LG V30+) sorunsuz kullandı. Kendisine yeni bir telefon alınca telefonu bana verdi. Android stock 8.0'da çalışmayan iki uygulamadan dolayı custom rom yüklemek için adb'den twrp recovery yükledim. Twrp'den root ettim. Custom rom sorunsuz çalışıyordu. wi-fi den diğer uygulamaları yükledim. Çalışan sim kartı telefona taktım. Görmedi. Farklı telefonların sim kartlarını denedim. Sonuç olumsuz. Tepsinin diğer bölümünde de denedim olmadı. Birçok farklı rom yükledim. Hiçbirinde de sim kartı görmedi. SD kart çalışıyor. IMEI numarasını sorgulattım. Kayıtlı. Bootloader mode (download mode) girmek istediğimde telefon direk twrp'den açılıyor. Bootloader mode giremediğim için bilgisayardan stok romda kuramıyorum.
Telefoncuya götürdüm. Bilgisayar telefonu görmüyor dediler. Download mode bi girebilsem telefonu hemen sıfırlayacağım ama giremiyorum. Başka çözüm önerisi olan varsa memnuniyetle test ederim.
Telefonu bozuk, tamiri mümkün olmayan, köşede duran bir arkadaş varsa anakartına talibim.
Not: Telefon kapalı, ses kısma basılı iken USB kablosunu bilgisayara bağlayınca "download mode" ekranı kısa bir süre görünüyor. Sonrada ekrana
"Firmware Update" geliyor. Bu yaptıklarım doğru mudur? Değilse "download mode" ekranının fotosunu buraya koyarsanız ona göre test ederim.

Testlerim
Sim kartı telefona takıp açtığımda dört haneli sim kart numarasını girmemi istedi. Girdim. Telefon sim kartını algılıyor ama şebeke gelmiyor. Telefon açıldı. Rehberimi ekledim. Bir numarayı aradığımda "Telefon etmek için uçak modunu kapatın" dedi. Uçak modu kapalıydı. Uçak modunu test için açtım. Yine aynı mesajı verdi. Mesaj göndermek istedim. Gitmedi. Üstte sim kart simgesi boş görünüyor.

Son düzenleme:

Üst Alt