lg p970 root yardım

 • 26 Eylül 2012
 • 1255 Okunma
 • 6 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. arkadaşlar bu root ve rom konusunda neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. telefonun performansına etki eder mi. garanti kapsamının dışına çıkartıyormuş doğru mu? bir de bildiğiniz ayrıntılı resimli anlatımı olan iyi bir root ve rom varsa yardımcı olur musunuz?
   


  Yazan: dahmet55
 2. İşlemi Yapmak Genel Anlamda 3 Aşamadan Oluşuyor

  1- Telefona Root Özelliği Kazandırma
  2- CWM Recover Kurma
  3-Recoveryden Rom Kurma

  Telefonu Root İle Yetkilendirme

  Telefondaki yazılımınız v10b veya aşağısı ise:

  [/b]a. GingerBreak >uygulamasını< indirin ve telefona gönderin.
  b. (Ayarlar > Uygulamalar > Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini tikleyin.
  c. (Ayarlar > Uygulamalar > Geliştirme > USB hata ayıklama seçeneğini tikleyin.
  d. Cihazınızda SD kartınız takılı ve kullanıma hazır olsun.
  e. Polaris office veya bir dosya yöneticisi ile (astro, vb) telefona attığınız gingerbreak uygulamasını(a maddesi) kurun ve çalıştırın.
  f. root yazan ikonua basın.
  g. Telefon kendisini baştan başlatacak ve root hakları kazanmış olacaksınız her şey düzgünse. Menüde kurukafa ikonu çıkarsa olmuş demektir.

  Telefondaki yazılımınız v10c veya üstü ise:

  Dosyayı indirelim ve arşivden çıkartalım:
  Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

  İşleme başlamadan USB sürücülerinin kurulu olduğundan, ayrıca telefonun ayarlar > uygulamalar bölümünden güvenilmeyen kaynaklar ve hata ayıklamanın etkin olduğundan emin olalım.

  Cihazı bilgisayara bağlayıp SuperOnceClick 2.1.1 programını çalıştırın. Exploit: Auto modundayken(zaten böyle açılıyor) Shell Root tuşuna basın. 4. adımda program yanıt vermemeye başlayacak. Görevi sonlandırın.

  Aynı programı tekrar açın. Exploit ayarını psneuter olarak değiştirip Shell Root'a basın. Cihazınızın root olduğuna dair onay alacaksınız. Ama olmadı. SuperOnceClick 2.1.1 programını kapatmadan SRP programını çalıştırın. Komut satırı birşeyler yapıp cihazınızı resetleyecek. Şimdi Root hakları kazandınız.

  Root özelliği kazandırma anlatımı
   
 3. root yaptıktan sonra telefon garanti kapsamından çıkıyor yanılmıyorsam. ama tekrar fabrika ayarlarına çevirdiğimiz zaman garanti geçerli oluyor deniyor. doğru mu acaba

  - - - Eklendi - - -


  root yaptıktan sonra telefon garanti kapsamından çıkıyor yanılmıyorsam. ama tekrar fabrika ayarlarına çevirdiğimiz zaman garanti geçerli oluyor deniyor. doğru mu acaba
   
 4. Bu konuda kesin bir bilgim yok ama şöyle diyebilirim sana, root yaptığında telefonun normalde izin vermediği ayarları yapabilirsin. Mesela işlemci hızını arttırabilirsin (overclock) , kasan oyunları kasmadan oynayabilirsin ama bunun yan etkisi işlemcinin aşırı ısınması olur buna dikkat etmezsen işlemciyi yakarsın, bu yüzden telefonun garanti kapsamından çıkmış olur çünkü kullanıcı hatası olmuş olur. Ama root yaptıktan sonra akıllıca kullanırsan hiç bir sorun olmaz, root yapmanı tavsiye ederim sana.
   
 5. root işleminden sonra malesef ki garanti kapsamından çıkıyor! Ama fabrika ayarlarına döndüğünüzde garantisi devam eder :D
   
 6. Çok uyanık gördüm sizi root yaptıktan sonra orjinaline dönerken donanıma zarar vermemeniz lazım :) Yoksa gene garanti dışı kalır.
   
 7. O kadarınada diyecek birşey olamaz, oda şanstır yani :) olacağı var ise oladabilir. zarar görebilir yani ;)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/01/2019 - 19:15