Lg nexus 5

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MURAT1425

MURAT1425

Üye
    Konu Sahibi
Lg nexus 5
Nexus 5 çok konuşulan ve hakkında spekülasyonlar dönen telefonlardan biri. Son olarak LG tarafından geliştirildiği ve Nexus 5 olduğu iddia edilen bir prototip resmi sızdırıldı. Hatta farklı üreticilerden farklı prototipler olduğu iddia ediliyor.
Mobilite dünyasında sular bir türlü durulmuyor. Her geçen dakika ve saatte yeni gelişmeler yaşanıyor. Son olarak Nexus 5′le ilgili sızıdırılan bir resim ortalığı karıştırdı. Haber içinde de gördüğünüz resmin LG tarafından yapılan Nexus 5 prototipi olduğu iddia ediliyor. Resim ise adı belli olmayan ve Google için çalıştığını söyleyen bir kaynak tarafından sızdırılmış. Bu kaynağa göre, Google yeni Nexus için farklı üreticilerden çeşitli prototipleri değerlendiriyor. Bunlardan bir tanesi de LG’ye ait ve adı Megalodon. Ayrıca isimsiz kaynak Google’ın Nexus 5′i Ekim ayında çıkarmayı planladığını belirtiyor.

Söylentilere göre Megalodon’ın özellikleri şu şekilde:
-5.2 inç 1920×1080 çözünürlükte HD OLED ekran
-2.3 GHz’lik Qualcomm Snapdragon 800 işlemci
-3GB LPDDR3 RAM
-16/32/64GB depolama alanı
-OmniVision 16 megapiksel arka kamera (30 FPS’de 4k video kaydı, 60 FPS’de 1080p video kaydı, gerçek zamanlı HDR & HDR video kaydı, optik görüntü sabitleme, BSI 2.0)
-2.1 megapiksel ön kamera (30 FPS’de 1080p video kaydı)
-3300 mAh batarya
-Ön tarafta yer alan stereo hoparlörler
-LTE 150 Mbps&HSPA+ için Qualcomm RF360
Özelliklerde söylenen bileşenleri bir çoğu cihazlar için daha nakliye edilmiş bile değil. Bu bileşenler 2013′ün ikinci yarısından sonra çıkacak. Ufak bir hatırlatma yapacak olursak Qualcomm, Snapdragon 800 ve RF360 çözümünün olduğu cihazların yıl sonundan önce görülmeyeceğini söylemişti. Bu sızıntı yüksek ihtimal sahte, ancak bir hayli de ilgi çekici.
Prototip ve söylenen özellikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Bahsi geçen LG Nexus 5’in özellikleri ise dudak uçuklatacak cinsten. Bu özelliklerden bazılarına kısaca göz atacak olursak; LG’nin Nexus 5’inde 1920x1080 piksel çözünürlüğünde 5.2 inç OLED erkan bulunuyor. Qualcomm Snapdragon 800@ işlemciye sahip ve bu işlemci 2.3 GHz gücünde. 3 GB LPDDR3 RAM bulunan cihazın 16 megapiksellik arka ve 2.1 megapiksellik ön kamerası bulunuyor. Asıl bomba ise bu cihazın Android 5.0 Lime Key Pie ile piyasaya sürüleceği oldu.

• Beğen
Tepkiler: Qraf_ZAMAN

Qraf_ZAMAN

Üye
la bu telefon benim emektar bilgisyardan daha hizli yavv :):good::ah

technoshark

technoshark

Üye
Hakkaten hee, benimde emektar pc den daha hızlı :) çok deli bir ürün gibi görünüyor gerçekten.. Ancak birşey dikkatimi çekti güncelleme olayına çok önem vermeleri.. ;)

Nexus 5 İçin ise diyecek lafım yok muazzam..

Ulubeyli64

Ulubeyli64

Üye
Çıkarsa Mükmmel olur s4 e fark atar

technoshark

technoshark

Üye
Kamerası işletim sistemi ile başlı başına bir deha zaten, hayırlısı olsun şimdiden :) Çıkması ümidi ile :D

MURAT1425

MURAT1425

Üye
    Konu Sahibi
en büyük özelliği 30 FPS’de 4k 3072p video kaydı yapabiliyor olması

Ulubeyli64

Ulubeyli64

Üye
Çıkarsa İlk alacaklardan biri olurum.(Tabiki bu özelliklere benzer çıkarsa).Nexuslara karşı ilgim var.

Ocean258

Ocean258

Üye
Bu bilgiler bilinçli olarak sızdırılıyor ama LG den gene yüksek donanımlı bir cihaz göreceğiz anlaşılan

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Böyle bir cihazın geleceğine inanmıyorum açıkcası .

technoshark

technoshark

Üye
Ben inanıyorum yani bu özellikleri içeren değildir belki ama yine güçlü donanıma sahip bir ürün çıkartabilirler, çünkü LG ile Google birlikte iş yapıyorlar.. Herşey olabilir bana kalırsa

Ocean258

Ocean258

Üye
Dış tasarımı değişebilir ama donanım özelliklerinin bu şekilde olacağına şüphem yok. Güncelleme konusunda da sıkıntı olmaz zaten :)

LimePie

LimePie

Üye
bu benim pcyi 2 ye katlar 5 e böler :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt