LG G5 Gps Sorunu Lütfen yardim!!

Sponsorlu Bağlantılar

turk178

Üye
    Konu Sahibi
LG G5 Gps Sorunu Lütfen yardim!!
[/URL]
[/URL]
[/URL]

Merhaba Arkadaslar
Aylardir icinden cikamadigim bir soruna yardim ariyorum.

Benim LG g5 gold telefonum vardi hic bir sorunu yoktu üzerinden Navigon navigasyon programi var bununla ben binlerce km sorunsuz kullandim
cihazin kasasinda catlak nedeniyle servise gönderdim telefon bilgilerini yedekledim.
Malesef cihat uzun süre gelmedigi icin bir yeni G5 titan aldim Yedeklemeyi telefona yükledim kisa bir süre sonra Navigasyon lazim oldu konumu actim cihat sinyal bulmuyor bir türlü 15 dakika kadar sürdü bulmasi ama devamli kopukluk yapiyor ve ekran donuyor bu sorun Google Maps dede ayni sekilde.
Dedimki bu alette bir sorun var G5 gold servisten geldi cihazdan cihaza bilgileri aktardim ve G5 titani gps sorunu nedeniyle servise gönderdim.
Malesef G5 gold da da ayni sorun meydana cikti düsündümkü tamirden geldi bundada bir sorun var.
G5 Titan tamir edilemedigi icin yenisi geldi paketini kendim actim aletten alete bilgileri aktardim ve gene ayni sorun arada bir gps buluyor yada bulmuyor. Yolda giderken gps aryor ve ekran donuyor kisa bir süreligine Sasirdim kaldim 3 alettede sorun olamaz galiba aklima gelen tek sey Backup da bir sorun olacagi care olarak telefonu hard reset ettim app leri teker teker yeniden yükledim sadece " Rehber, Kisa mesaj ve Arama kaydini" backup la yükleme yaptim tekrardan.
Sim kartini kisa bir süre önce degistirdim Cihazda Samsung 64gb kart var onuda formatladim bilgileri yeniden yükledim malesef sorun devam etmekte.
Cihazda özel bir program felan yoktur normal kullanilan bir alet Android 6.0.1 ve Android 7sürümlerindede ayni sorun Navigonun baska versiyonlarinida yükledim sonuc ayni.
Yaklasik 4 aydir bu soruna care bulamadim yardimlarinizi bekliyorum

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
İnternet çekimine baktınız mı yani sürekli aynı yerde aynı şebeke üzerinden mi deniyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: turk178

turk178

Üye
    Konu Sahibi
Hayir sadece gps olarak da denedim net felan kapatıpta değişik yerlerdede denedim malesef sonuc ayni.
Sony xa var ondada ayni Program var hic sorunsuz ayni yerde calisiyor.
Telefonda bunu bozan mutlaka bir şey var.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Programın en güncel sürümü mü peki acaba cihazların GPS teknolojisiyle alakalı bir sıkıntı mı? Yani Sony'de sorun yok GEneral Mobile'larda varsa kullanılan teknolojilerin farklılığı olabilir.

turk178

Üye
    Konu Sahibi
Programin son sürümü baska sürümlerinide denedim durum ayni 3 telwfondada ayni sorun oldu 2 tanesi sifirdi telefonlarin.
Sony de hic bir sorun yok.
Google hesabiyla alakali bisey olabilirmi acaba?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Baktığımda LG G5 navigasyon özellikleri A-GPS, GLONASS ve BDS
XA modelinde ise A-GPS, GLONASS var sadece ilginç. Google hesabı ile ilgisi olamaz ancak içerdiği Android sürümleri farklılık gösterebilir diye düşünüyorum.

turk178

Üye
    Konu Sahibi
Ilk g5 de yaklasik bir yil hic sorun olmadi sonrasinda basladi ve bu sorun öbür 2 telefondada meydana geldi bir care bulamadim.
G3.g4.ve g5 de cok kullandim simdiye kadar hic sorun olmamisti. Telefonda normal appler var siradisi bir sey yok

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
İçerdiği android sürümüne verdiği destekle alakalı bir sorun olabilir.

turk178

Üye
    Konu Sahibi
Bir sey dikkatimi cekti Lg health adim sayan program bazen duraklama bazende durdugu yerde sayim yapiyor.

Üst Alt