LG G4 Değişmiş device-id kodu (numarası) sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

maybek

Üye
    Konu Sahibi
LG G4 Değişmiş device-id kodu (numarası) sorunu
Arkadaşlar kullanmakta olduğum rootlu ve rom yüklü G4'üm internetten haber okurken birden dondu baktım olacağı yok bataryasını çıkardım. Sonrasında telefonda bir tepki yok. Ne şarj alma, ne download moda girme, ne da bilgisayara bağlanma vs telefon tamamen öldü. Garantili olduğundan servise gönderdim yapmazlar diye düşünürken yaklaşık 20 gün sonra telefon elime ulaştı. Tamir etmişler.
Gelelim asıl sıkıntıya. Telefonu tekrar rootlayıp rom yüklemek istiyorum ama olmuyor. Bu süreçte telefonu rootlamaya çalışırken şunu fark ettim telefonun rootlanması için gerekli adımlardan biri olan device- id kodu değişmiş. Telefonun seri numarası aynı ama device -id kodu aynı (eski) kod değil. Kod farklılığından dolayı var olan unlock.bin dosyasını telefon kabul etmiyor. Yeni bir unlock.bin dosyasını da lgdeveloper sitesi vermiyor. Telefon seri ve yeni device -id kodu uyumsuzluğu var. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.
Şimdiden teşekkürler

firostr

firostr

Üye
Servis birdaha rom işleriyle uğraşıp sıkıntıya düşme diye öyle bir şey yapmış olabilir
Çünkü gene aynı sıkıntı olursa yine onlar tamir için uğraşacaklar

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
O cihaza rom falan yükleyemezsin artık. Sadece LGUP ile stock rom yükleyebilirsin. Bende ikinci el G4 aldım ama sonradan farkettim imei değiştirmişler. imei farklı olduğu için de lgdeveloper sitesinden de unlock.bin dosyası alamıyorum. Yapabileceğin tek şey lollipopta iken root yapabilirsin. Marshmallowda root bile yapamıyorsun bootloaderi kaldırmadan
Bu arada adb ile seri kodunu tekrar almayı dene. Belki orası da değişmiştir. Büyük ihtimalle anakart değişimi yapmışlar zaten senin cihaza

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Seri kod dediğin telefonun kendi seri (imei) numarası ise o değişmemiş.
Adb aldığım device-id kodu idi. Ordan başka bir kod alınıyorsa onu bilmiyorum.
Yine de yardım için teşekkürler
Seri kod dediğin telefonun kendi seri (imei) numarası ise o değişmemiş.
Adb ile aldığım device-id kodu idi. Ordan başka bir kod alınıyorsa onu bilmiyorum.
Yine de yardım için teşekkürler
Bu arada bir şey daha fark ettim telefonum eskiden kullanmakta olduğum bazı uygulamaları hata vererek açmıyor. Önceden tüm uygulamaları sorunsuzca kullanabiliyordum. Ayrıca servis dönüşü bu telefon Türkçe ses verilerini görmediğinden arama veya mesaj geldiğinde sesli bildirim yapmıyor. Güncellemelere baktım telefonda en son firmware yüklü. Bunun nedeni ne olabilir sizce?

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
TR anakarta başka bir ülke romu yüklüyorlar ondan oluyor o hatalar. LGUP ile yeniden temiz stock rom yükle. Bilmiyorsan yardımcı olayım

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim. Anlaşılan artık root ve rom olayı bu telefon için bitti. O zaman bana yakışıklı bir stock rom linki verebilir misin arkadaşım. Yardımın için tekrar teşekkürler

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Teşekkür ederim. Anlaşılan artık root ve rom olayı bu telefon için bitti. O zaman bana yakışıklı bir stock rom linki verebilir misin arkadaşım. Yardımın için tekrar teşekkürler
Eğer lollipop kullanırsan root edebilirsin ama marshmallow yükleyeceksen root olmuyor. Marshmallowda root edebilmek için bootloaderi açıp recovery ile kernel yüklemen gerekiyor. Bu durumda bu mümkün değil. Lollipopta Linux üzerinden root yapıyorsun. Bootloaderi açmadan yapılabiliyor.Ben şu anda o şekilde kullanıyorum
Öncelikle şuradan Güncel sürücüleri yükle:
Buradan sana uygun KDZ uzantılı stock romu indir:
Telefonu kapat. Ses açma tuşuna basılı tutarak USB kablosunu tak. LG UP yada LG Flash Tool uygulamasını aç. Nasıl yapıldığı youtube da var zaten. Yapamazsan Teamviewer ile yardımcı olurum

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Abi çok teşekkür ederim. Rom yükleyemedikten rootlamanin pek bir anlamı yok. Lgup ile stock Mm yükleyip yola edeceğim yardımın ve ilgin için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: BomberMAn TR01
karayel90

karayel90

Üye
Bootloader kilidinden dolayıda olabilir tabi pek bilgim yok G4 ile ama fikir vermek iyidir :D

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Abi yeni stock rom da yükledim sonuç aynı. Telefon Türkçe sesleri görmüyor. Sürekli olarak Google Play hatası veriyor ve bazı uygulamaları açmıyor. Bu bahaneyle servise göndersem olur mu acaba?
Bu arada birden fazla stock rom denedim. Bir sonuç alamadım.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Abi yeni stock rom da yükledim sonuç aynı. Telefon Türkçe sesleri görmüyor. Sürekli olarak Google Play hatası veriyor ve bazı uygulamaları açmıyor. Bu bahaneyle servise göndersem olur mu acaba?
Bu arada birden fazla stock rom denedim. Bir sonuç alamadım.
LG UP ile mi yoksa LG Support Tool ile mi denedin romları?

maybek

Üye
    Konu Sahibi
LG up ile yaptim. Daha önce de ilk mm yaptığımda da yine LG up ile yapmistim. Flash tool ile stock rom yüklenmiyor g4 e.

wegas23

wegas23

Üye
beyler şimdi bi haftadır geçen perşembe den beri benim daha 5 günlük cihazım değişim onayı bekliyor ve bildiğim kadarıyla bu önümüzde ki hafta lg ye bi parti cihaz gelecekmiş acaba bu gelen cihazdan bana da yollarlar mi yani kore den filan cihaz isterken fazladan mi istiyorlar yoksa o istenen gün kaç tane değişim bekleyen cihaz varsa o kadar mi istiyorlar ? Benim korkum daha cihazın değişim onayı onaylanmadan telefonlar gelip dağıtılıp bana kalmaması sizce öyle bi şey olur mu ? Eğer olursa en az 1 ay beklemek zorunda kalacam tekrar

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
LG up ile yaptim. Daha önce de ilk mm yaptığımda da yine LG up ile yapmistim. Flash tool ile stock rom yüklenmiyor g4 e.
Flash tool ile stock rom yüklersem ne veriyorsun :ehe:ehe Şaka bi yana asıl stock rom Flash tool ile yüklenir ama Flash tool ile sadece Upgrade yapabilirsin downgrade yapamazsın. Yani 5.1'den 6..2ya geçebilirsin ama 6'dan 5.1'e dönüş yapamazsın. LG UP 6 dan 5.1'e dönmeni sağlar yani downgrade yapabilirsin. Aralarındaki fark bu. İkisi ile de sadece stock rom yükleyebilirsin custom rom kabul etmezler

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Olmazsa bir de flash toll ile deneyeyim. Bu arada bir çok uygulama açılmadan hata verip kapanıyor. Sandığımdan daha çok uygulamada bu sıkıntı var . Canımı iyice sıkmaya başladı bu durum.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
Olmazsa bir de flash toll ile deneyeyim. Bu arada bir çok uygulama açılmadan hata verip kapanıyor. Sandığımdan daha çok uygulamada bu sıkıntı var . Canımı iyice sıkmaya başladı bu durum.
Factory reset denedin mi?
5.1'de mi yaşıyorsun bu sıkıntıyı 6.0'da mı?

maybek

Üye
    Konu Sahibi
Factory reset de yaptım olmadı. Bir lg up ile lollipop a döndüm sonra tekrar mm yükselttik sanki düzeldi. Bu arada flashtool ile çok ugrasmama rağmen olmadı. Neyse şimdilik kullanıyorum olmazsa tekrar servise göndereceğim. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: BomberMAn TR01

Üst Alt