LG G2 custom rom atamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

ettu

ettu

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 custom rom atamıyorum
Ustalar lütfen biriniz bana tiyo versin. 8 yıldır evde kullanılan LG G2 sapıttı. Cihaz LG G2 D802 Türkiye cihazı.
En son Cloudy G2 3.3 (android 5.02) custom rom kullanıyordum. Youtube çalışmayınca güncellemek istedim.
Olmayınca farklı apklarla da youtubeyi güncelleyemedim. Andriod sürümünü yükselteyim dedim.
Twrpden önce cm-14.1-20161113-UNOFFICIAL-d802.zip ile denedim. Sonrada uyumlu bir open Gapps kurdum ama youtube yine çalışmadı.
Diğer romları denedim. Yine olmadı. Bir tane daha open gapps denedim. Sorunsuz flashladım.
Restarttan sonra telefon sürekli download mode girmeye başladı. Twrp yede giremediğim için custom rom kuramadım.
Telefoncuya gidip box ile önce 5.02 stock rom rom yüklettim. Bu sefer wi-fi ve mobil veri çalışmaz oldu.
4.4.2 yüklettim ama değişen birşey olmadı. Telefonda şuan 4.4.2 yüklü çalışıyor ama ne wi-fi nede mobil veri çalışmıyor.
wi-fi yi çalıştırmak yada twrp yüklemek istiyorum. Böylece Twrp'den custom rom atabileceğim.
Telefonu eşim kullanıyor. Yeni telefon alayım diyorum. Olmaz diyor.

• Beğen
Tepkiler: one_useR_0007

one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
LG G2 rom sonrası açılmıyor..
Bu sorun genel olarak LG G2 de var sanırım Seninki gibi olmasa da benzer bir konu 6 Kasım 2018 de maxicep.com da açılmış 👆üstte yorumun başındaki linkte görebilirsin..
Mesaj birleştirildi:

YouTube çalışmıyor diye bunları yapmana gerek yoktu
YouTube vanced i yüklemeyi denedinmi?

Son düzenleme:
ettu

ettu

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 rom sonrası açılmıyor..
Bu sorun genel olarak LG G2 de var sanırım Seninki gibi olmasa da benzer bir konu 6 Kasım 2018 de maxicep.com da açılmış 👆üstte yorumun başındaki linkte görebilirsin..
Mesaj birleştirildi:

YouTube çalışmıyor diye bunları yapmana gerek yoktu
YouTube vanced i yüklemeyi denedinmi?
Youtube Vanced i biliyorum. SmartTube dede video yatay çıkıyor, dikey çıkmıyor. Sorun sadece youtube de değil. Play Store güncellenmiyor. Harici yüklemek istiyorum. Uyumlu değil diyor. Flash diskten uygulama yüklemek istiyorum. Paket bozuk diyor. Yani romun normalde yapması gereken şeyleri yapmıyor. Linke bakayım. Teşekkür.

• Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
Ustalar lütfen biriniz bana tiyo versin. 8 yıldır evde kullanılan LG G2 sapıttı. Cihaz LG G2 D802 Türkiye cihazı.
En son Cloudy G2 3.3 (android 5.02) custom rom kullanıyordum. Youtube çalışmayınca güncellemek istedim.
Olmayınca farklı apklarla da youtubeyi güncelleyemedim. Andriod sürümünü yükselteyim dedim.
Twrpden önce cm-14.1-20161113-UNOFFICIAL-d802.zip ile denedim. Sonrada uyumlu bir open Gapps kurdum ama youtube yine çalışmadı.
Diğer romları denedim. Yine olmadı. Bir tane daha open gapps denedim. Sorunsuz flashladım.
Restarttan sonra telefon sürekli download mode girmeye başladı. Twrp yede giremediğim için custom rom kuramadım.
Telefoncuya gidip box ile önce 5.02 stock rom rom yüklettim. Bu sefer wi-fi ve mobil veri çalışmaz oldu.
4.4.2 yüklettim ama değişen birşey olmadı. Telefonda şuan 4.4.2 yüklü çalışıyor ama ne wi-fi nede mobil veri çalışmıyor.
wi-fi yi çalıştırmak yada twrp yüklemek istiyorum. Böylece Twrp'den custom rom atabileceğim.
Telefonu eşim kullanıyor. Yeni telefon alayım diyorum. Olmaz diyor.
Mesaj birleştirildi:

Belkide IMEI gitmiştir çünkü Mobil Verinin çalışmaması buna bağlı diye biliyorum cihazın IMEI bir kontrol et istersen..

Son düzenleme:
ettu

ettu

Üye
    Konu Sahibi
Mesaj birleştirildi:

Belkide IMEI gitmiştir çünkü Mobil Verinin çalışmaması buna bağlı diye biliyorum cihazın IMEI bir kontrol et istersen..
Sadece mobil veri değil ki, wi-fi de çalışmıyor. Şimdide Flash Tool 1.8.1.1023 ile tot denedim. % 6'da kalıyor. USB kablosu telefona bağlı. Telefonda Firmware Update de hiçbir hareket yok. Olsaydı telefona stock rom kurulmuş olacaktı. Yani sorun mobil veride değil.
Edit: En sonunda sorunu çözdüm. Denemelerimi sürekli Windows 10 Single Language 64 bit ile yapıyordum. Bu sefer Windows 7 Pro 64 bit, tot yönteminde farklı bir dll ve tot dosyası ve farklı bir USB kablosu denedim. 2 gündür uğraşım sonucunda başardım. Telefona android 4.2.2 sürümünü kurdum.

Son düzenleme:
  • Beğen
one_useR_0007

one_useR_0007

Üye
Peki şimdi düzeldimi önceki sorunlar..

Mobil Veri, Wi-Fi ??

ettu

ettu

Üye
    Konu Sahibi
Peki şimdi düzeldimi önceki sorunlar..

Mobil Veri, Wi-Fi ??
Mesaj birleştirildi:

Henüz bilmiyorum. Önce twrp ile root işlemini halletmem lazım. Sırasıyla 4.4.2 stock Jelly Beana sonra da custom rom Cloudy 5.02 yada diğer romara geçeceğim.

• Beğen

Üst Alt