LG G2 çöktü yardımm

Sponsorlu Bağlantılar

sergensims

Üye
    Konu Sahibi
LG G2 çöktü yardımm
YARdım edermısınız ? Lg g2 kunlanıyorum rom yuklerken hata oldu ve coktu lg logosu ekranda belirdi bi kez donload moda girebildim lg support Tooldan yüksetmeyı denedım hata verıp yarıda kesıldı hep su an telefon donload moda girmiyo ekran hafıf bı ısık belirtisi veriyo sadece oyle kala kaldı pc ye bağladıgımdaysa bellek gibi gorunuyo ard arda bussuru usb bulmuş gibi oluyo bir cozumu varmı lütfen yardımcı olun ?

NextWorld

NextWorld

Üye
Herhangi logo vs. Yokmu
Yoksa brick olmuştur.
Jtag yapmanız ardından stock romu kurmanız gerekiyor.

sergensims

Üye
    Konu Sahibi
lg logosu geliyo lakım herangi hiçbir moda girmiyor

NextWorld

NextWorld

Üye
Tamam jtag gerek yok
Stock rom atıcaksınız.

sergensims

Üye
    Konu Sahibi
bak kardeş sana detaylı bişekilde anlatayım :

Telefona root attım sonra twrp kurdum .apk dosyası uzerinden. sonrra rom yuklerkehata verdi restart attı lg lon rom eksik çıkıp gosu ekrana gelip kaldı hiç gitmedi. download moda girdim Lg suppor toolda yükselt yaptım 28 de takılıp kaldı yüklemedi. telefon download moddan çıktı kapandı lg logosu gelip gitti hafif bi karartıyla telefon kaldı bilgisayara taktıgımda bilinmeyen aygıt uyarısı verıyo TWRP menuye ve Download menuye hiç bir şekılde girmiyo. anlıycan işte. ne yapmayı onerırsın daha doğrusu bu telefon düzelirmi ? düzelirse nasıl ?

NextWorld

NextWorld

Üye
Tamam Kardeş Verdiğim Konuda Adan Z ye her şey var
Alsana iyice açtım

Bu linke gir ve Spflash Tool ile yükleme yapan yeri oku
ilkini değil çünkü sende download mod açılmıyor bu yüzden sp flash tool ile yapıcaksın düzelir:oke:

sergensims

Üye
    Konu Sahibi
kardeş saolasında buda iş gormez çünkü orda bilgisayar telefonu tanıyo android diye benimkini tanımıyo bilinmeyen aygıt diyo dreverları yüklememe rağmen:agla2:3. indirmeler tamamlanınca, Telefondan download moda giriyoruz : telefon kapalı iken ses+ tuşuna basılı tutarak usb kablo ile telefonu bilgisayara bağlıyoruz.
Bilgisayardan aygıt yöneticisini açıyoruz ve telefon bağlantısı için portu com41 olarak ayarlıyoruz.
bunu yaptıgımda telefonu bilgisayar gormuyo tuşları bıraktıgımda goruyo o zmanda bilinmeyen ayğıt diye. Anlıycan anakart değişimine kaldık.Bi teknık servisle anlaştım beni adıma garantiye yollayıp yaptırmaya çalışacaklar biraz üç kağıt ama olsun bi anakarta 950 lira veremem. Eğer yaptırırlarsas 100 200 verecem işte servise. YArdımların için saol

NextWorld

NextWorld

Üye
Hmm üzüldüm
Garanti varsa gönder derim
Güncellerken şarjı bitti dersin
Onlar farklı yoldan yükleme yaparlar
Bizde o yazılım yok işte
Anakarta gerek yok değişse dahi yazılımı nasıl atacaklar senin verdiğin servistede o yazılım varsa direk yazılımı yüklesinler anakarta gerek yok.

Son düzenleme:

sergensims

Üye
    Konu Sahibi
walla verdiğim servis baya iyi bi servis oyle mahalle telefoncusu değiller anakart değişmeden yapamıyolar herangi bi mod açılmadığı için yeni anakartta butun menuler açılıyo sonuçta

NextWorld

NextWorld

Üye
Peki siz bilirsiniz

muratdrsm

Üye
kardeş lg logosu geliyor ise telefona hiç bir şey olmamıştır anakart bahane anakarta bişe olsa telefonda logo görünmez

Bende lg g2 kullanıyorum bendede 100 de 50 de hata verdi biraz korktum açılmayacak diye ama ilk baş bende download modu açamadım lg logosu görünüyordu
Twrp kuruluysa sorun yok cihaz kapalı iken ses kısma ve açma tuşuna aynı anda bas lg logosu geldiği zaman güç tuşundan elini çek ses kısmadan çekme sonra hemen tekra güç tuşuna bas beyaz bir ekran gelcek tekrar güç tuşuna 2 kere bas bunları yaparken ses kısma tuşundan çek twrp mod açıldı gerisinide normal olarak hallet

NextWorld

NextWorld

Üye
Bende öyle söyledimde TWRP açılmıyor Download mode yok
Yazılımı nasıl kuracaksınız?
Mecbur servislik:D

Sucrofe

Sucrofe

Üye
TWRP ve Download mod açılmıyorsa hard brick olmuş. Yapacak bir şeyiniz yok maalesef. :kotu:

muratdrsm

Üye
yani acilmiyorsa hard brick olmusturda lg logosu var diyorsun

McBoltt60

McBoltt60

Üye
NextWorld ya tam komple HARD reset yapim dedim
normalde rootlu CLOUDY 2.1 rom yüklü - recovery TWRP idi 3845*x**** neyse ordan factory reset TWRP ye geldi ordan interstorageyi isaretleyip sildim ve telefon acılmadı acılınca TWPRP moda geliyo DOWNLOAD acabiliyorum
neyse bu sefer komple bicimlendirdim OTG BASEBAND WİFİ İCİN ---- İLE CLOUDY 2.1 ROMU YÜKLEDİM system reset hayla aynı :/ ACILIRKEN recovery menüsüne atıyor
? hemen kısayoldan bilgisi olan YOKSA DOWNLOAD dan stock rom atmaya ugrasmak olmasın yani

blackcemre

Üye
Tamam Kardeş Verdiğim Konuda Adan Z ye her şey var
Alsana iyice açtım

Bu linke gir ve Spflash Tool ile yükleme yapan yeri oku
ilkini değil çünkü sende download mod açılmıyor bu yüzden sp flash tool ile yapıcaksın düzelir:oke:
lg G2 telefonumda Simple Rom V1.2 android 5.0.1 versiyonu vardı.Twrp'den bütün wipeleri yaparak yeni rom dosyaysı flashlayayım dedim Ama G Pro 2 telefonun yazılımını yanlışlıkla cihazıma yükledim.
Cihaz şimdi açılmıyor ekran gözükmüyor tek bildirim ledi yanıp sönüyor.Bilgisayar görmüyor.Ddownload mode veya hard reset yerine girilmiyor.LG logosu da gözükmüyor.Ekran tamımıyla kapalı gözükmüyor.
Ne yapabilirim?
Yanılşlıkla indirdiğim rom dosyası:

NextWorld

NextWorld

Üye
Softbrick yada hardbricke sokmuş oldunuz
Jtag yöntemini deneyin araştirin
Twrp aciliyor mu?
Jtag yaparak download modunu acmayi deneyin
Acilirsa stock romu atin hic oyalanmadan!

Burdan
[EXTRA] TOT DOSYASI İLE STOCK ROM YÜKLEME (HARD BRİCK KURTARMA)
Adli bolumu okuyun biraz asagida

blackcemre

Üye
Softbrick yada hardbricke sokmuş oldunuz
Jtag yöntemini deneyin araştirin
Twrp aciliyor mu?
Jtag yaparak download modunu acmayi deneyin
Acilirsa stock romu atin hic oyalanmadan!

jtag nasıl yapılır

NextWorld

NextWorld

Üye
ARAŞTIRIN JTAG CİHAZA GÖRE DEĞİŞİR DİREnçleri:

jtagı boşverin şunu okuyun:
[EXTRA] TOT DOSYASI İLE STOCK ROM YÜKLEME (HARD BRİCK KURTARMA)

Bu işlem hafızayı tamamen sileceği için önemli dosyalarınızı bilgisayara yedeklemeniz önerilir.

1.
ve

dosyalarını indiriyoruz. Ardından Setup_LGFlashTool_1.8.1.1023.zip dosyasını açıyoruz ve bunu varsayılan konuma C:\LG\LGFlashtool kuruyoruz, daha sonra MegaLock.dll dosyasını kopyalayıp C:\LG\LgFlashtool bu konuma yapıştırıyoruz.

2. Ardından cihazınıza göre

32GB için >>

MD5 : c59bcb3846340078ab29aae3c8a4783b indirdiğimiz dosyaları zipten çıkarıyoruz.

16GB için >> ve
dosyalarını indiriyoruz.

indirdiğimiz dosyaları zipten çıkarıyoruz.

3. indirmeler tamamlanınca, Telefondan download moda giriyoruz : telefon kapalı iken ses+ tuşuna basılı tutarak usb kablo ile telefonu bilgisayara bağlıyoruz.
Bilgisayardan aygıt yöneticisini açıyoruz ve telefon bağlantısı için portu com41 olarak ayarlıyoruz.

1

4

4. Flash tool programını çalıştırıyoruz. fotoğraftaki gibi üstteki kısımda dll dosyasını alttaki kısımda da tot dosyasını seçiyoruz.

4

Daha sonra sarı oka tıklıyoruz.

3

bekliyoruz

1

COM41 portunda READY!! ifadesini görünce usb bağlantısını çıkarıp 5 saniye sonra tekrar takıyoruz.

1

Flash tool otomatik olarak yükleme yapmaya başlayacak.

1

Bitmesi için bekliyoruz.

2

işlem tamamlanınca, ki bu 300 saniye sürüyor, bekliyoruz telefon açılacak flash tooldaki yükleme bitmeden bağlantıyı koparmıyoruz. Flash tooldaki işlem bitiyor ve usb bağlantısını keserek telefonumuzu çıkarıyoruz artık kullanmaya başlayabiliriz. Güle güle kullanın

0

resimler gözükmüyorsa konuyu açın aşağı inin biraz orda yazıyor

06070607

Üye
Yapildi mi telefon