Lenovo g500 bilgisayarim acilmiyor acil yardim plss!!!

Sponsorlu Bağlantılar

myturktm12

myturktm12

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo g500 bilgisayarim acilmiyor acil yardim plss!!!
Öncelikle merhaba konuyu yanliş yere açtiysam kusura bakmayın.Benim bir lenovo g500 dizüstü bilgisayarim var.5-6 ay önce bilgisayarıma bir .img dosyası ile windows 8 sonra ise 8.1 kurdum.Beğenmedim ve Windows 7 ye geri döndüm herşey çok iyidi.Mc falan kurdum mod vb yükledim.Sonra Akşam pc yi kapattim ve sabah kaltiğimda pc açılmıyordu.Power tuşuna basıyorum aciliyor lenovo yazisi geliyor ve kapaniyor.Surekli boyle devam ediyor hiç değişmiyor bios vb. Giremiyorum.Bir bilgisayarcıya baktırdım hard disk yanmis dedi.O günden beri pc is yerinde duruyor.Napabilirim cözum nedir sizce ne olmustur lutfen yardim edin

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
sistem dosyalarını bozmuşsun tekrar windows kur
ama pc ci hdd yandı dediyse doğru olabilir

myturktm12

myturktm12

Üye
    Konu Sahibi
Bios vb acilmiyor demistim f12 fln da acilmiyordu galiba.dedigim gibi 5-6 ay oldu sey bu format islemini nasil yapabilirim bios vb acilmiyor ya

Son düzenleme:
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bios vb acilmiyor demistim f12 fln da acilmiyordu galiba.dedigim gibi 5-6 ay oldu sey bu format islemini nasil yapabilirim bios vb acilmiyor ya
hdd yanmış olsa bios açılırdı f12 yerine del e bas kimi pclerde bios del ile açılır
olmazsa pcyi sök bios pilini çıkart tak laptoplarda nasıl yaparsın bilmiyorum
son olarak restart atarken ses çıkarıyor mu dit dit diye

karayel90

karayel90

Üye
Lenovo G500'de BIOS'a erişmek için bilgisayarınızı "Yeniden Başlatın". PC yeniden başlamak için kapanır kapanmaz Art arda FN + F2 tuşlarına basın.

Eğer bu şekilde BIOS'a giremezseniz bu yöntemi uygulayın:

1. Adaptörü ve pili sökün. Ardından açma tuşuna 20 saniye boyunca basın.
2. Adaptörü geri takın ve OneKey Recovery butonuna basın. Karşınıza bir menü çıkarsa BIOS Setup'ı seçin.

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
myturktm12

myturktm12

Üye
    Konu Sahibi
Peki saolun bir deniyeceğim

Üst Alt