Laptop usb klavye takılma hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
safak1903

safak1903

Üye
    Konu Sahibi
Laptop usb klavye takılma hatası
Laptopuma bağladığım usb klavye 10 dk da bir donuyor yeni donanım bulma sesiyle geri geliyor. arada takılı kalıyor. sadece klavyede bu sorunu yapıyo. ama klavyede başka pc de sorunsuz çalşıyo. sorun nedir sizce yarım edin.

Teom@n

Teom@n

Üye
Laptopunda klavyeyi taktigin port usb 3 destekli mi? degilse sistem driverlarini guncelle.

safak1903

safak1903

Üye
    Konu Sahibi
driverlarım güncel durumda. aynı porta çoğaltıcı ile harici hdd ve kalvye taktığımda hdd sürekli kendini kapatıp açıyor. klavyede bir zaman sonra çalışmıyor. acaba güç yetersizmi geliyor ikisine aynı anda. ama tek klavye takılıykende yapıyor bunu. sorunun nedenini tam olarak bulamadım. usb çıkışlarında sorun var desem jet kullanıyorum onda bi sıkıntı yok devamlı internetim aktif, mousemde de sıkıntı olmuyor sadece bunları taktığım portta sıkıntı oluyor. nereye taksam aynı sıkıntı. servise versem en az 1 ay yok. packard bell kullanıyorum. şimdiye kadar olmamıştı böyle bi sıkıntım.

pasha14

pasha14

Üye
driverlarım güncel durumda. aynı porta çoğaltıcı ile harici hdd ve kalvye taktığımda hdd sürekli kendini kapatıp açıyor. klavyede bir zaman sonra çalışmıyor. acaba güç yetersizmi geliyor ikisine aynı anda. ama tek klavye takılıykende yapıyor bunu. sorunun nedenini tam olarak bulamadım. usb çıkışlarında sorun var desem jet kullanıyorum onda bi sıkıntı yok devamlı internetim aktif, mousemde de sıkıntı olmuyor sadece bunları taktığım portta sıkıntı oluyor. nereye taksam aynı sıkıntı. servise versem en az 1 ay yok. packard bell kullanıyorum. şimdiye kadar olmamıştı böyle bi sıkıntım.

Hdd'leri genel olarak çoğaltıcı üzerinden değilde direk usb portlarından birisine bağlamak veri aktarım hızı ve diğer özellikler için çok daha sağlıklı fakat klavyenin bir süre sonra tekrar yeni aygıt buluyormuş gibi bir sorun çıkarması gücün yetmediğini gösteriyor gibi klavyede de problem olabilir başka bir klavye ile denediniz mi ?

safak1903

safak1903

Üye
    Konu Sahibi
evet başka klavye ile de denedim aynı şekilde oluyor. örneğin usb girişinde sadece klavye takılıyken oyun oynadığımda, W tuşu kullanırken donanım kaldırıldı sesi geliyo ve W tuşu takılı kalıyor. Usb girişlerinde problem olabilir mi acaba ?

pasha14

pasha14

Üye
evet başka klavye ile de denedim aynı şekilde oluyor. örneğin usb girişinde sadece klavye takılıyken oyun oynadığımda, W tuşu kullanırken donanım kaldırıldı sesi geliyo ve W tuşu takılı kalıyor. Usb girişlerinde problem olabilir mi acaba ?

Bu problem sadece klavyede mi yapıyor yoksa başka bir donanım bağladığında da aynı sorunu yaşıyor musun ?

safak1903

safak1903

Üye
    Konu Sahibi
son zamanlarda harici harddiskide okumamaya sürekli kapatıp açmaya başlamışti, 2 gün önce servise verdim kendinide resetlemeye başladığı için. tahminimce usb girişlerinde problem var. çabuk ısınmasından dolayı kapanıyordu sanırım pc. anakartta temizlik yapılması yeterli gelecektir. hiçbiryerde bu problemi yaşayan yok acaba sadece benmiyim :bilmm

pasha14

pasha14

Üye
son zamanlarda harici harddiskide okumamaya sürekli kapatıp açmaya başlamışti, 2 gün önce servise verdim kendinide resetlemeye başladığı için. tahminimce usb girişlerinde problem var. çabuk ısınmasından dolayı kapanıyordu sanırım pc. anakartta temizlik yapılması yeterli gelecektir. hiçbiryerde bu problemi yaşayan yok acaba sadece benmiyim :bilmm

Usb portlarında sorun olduğu açık olarak ortada sen teknik servise bir daha gönder servisten geldiğinde usb portlarında sorun var de.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt