laptop elektrik aldigi halde acilmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
laptop elektrik aldigi halde acilmiyor
Arkadaslar ben dun laptopla oynadim fakat bugub sabah acayim dedim ve laptopun sarj kablosunu laptopa taktim (laptopumun pili bozuk pilsiz kullaniyorum)ve acma dugmesine bastim aciliyordu bende o sirada mutfaga gittim geri geldim ve monitor sari isik yaniyordu yani bir veri almiyordu laptoptan bende fisi cekip tekrar taktim sarj kablosunu taktigim yerdeki isik yaniyor ama laptopun onundeki guc alma isigi yanmiyor laptop acilmiyor. Lutfen yardim edin.

ysfakc

ysfakc

Üye
Birçok sebebi olabilir sarj cihazı, sarj soketi, besleme arızası... İlk önce sarj cihazından emin olmalısın daha sonra yine açılmaz ise makinada muhtemelen besleme arızası vardır ve sizin yapabileceğiniz bir şey değil..

goldenheros

goldenheros

Üye
elektirik girşi var mı sorun tam olarak hiç elektirik almaması mı yoksa elektirik alıyor fan calısıyor ama ekran gelmiyor bu mu?

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
elektirik girşi var mı sorun tam olarak hiç elektirik almaması mı yoksa elektirik alıyor fan calısıyor ama ekran gelmiyor bu mu?
Hocam sarj oluyor gozukuyor ama acma tusuna basinca hicbir tepki vermiyor(fan calismiyor isiklar gelmiyor).
Birçok sebebi olabilir sarj cihazı, sarj soketi, besleme arızası... İlk önce sarj cihazından emin olmalısın daha sonra yine açılmaz ise makinada muhtemelen besleme arızası vardır ve sizin yapabileceğiniz bir şey değil..
Hocam simdi tamire mi vereyim?
Sanirim elektrigi ileten kablolar zarar gordu cunku sarj aletini taktigimda sarj aletinin yanindaki isik yaniyor ama elektrik aldigini gosteren isik yanmiyor.

-Heisenberg-

-Heisenberg-

Üye
dün ısınmış mıydı ısınmadıysa ya girişte ya anakartta yada enerji kaynağında

dün kapandı mı

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
dün ısınmış mıydı ısınmadıysa ya girişte ya anakartta yada enerji kaynağında

dün kapandı mı
Hocam dun actim oynadim sonra babam kizdi laptopu arabaya goturdu sonra istedim geri getirdi(isinmamisti ama soguktu baya laptop) sabah isim vardi once actim aciliyordu ben mutfaga gittim geri geldim baktim pc calisiyor ama monitere isik gelmiyor(laptopumun ekranini kullanmiyorum bana kucuk geliyor monitor kullaniyorum) bende fisini cektim(cekmez olaydim) tekrar taktim acilmadi.

goldenheros

goldenheros

Üye
ekran hic gelmiyorsa ıık flan yoksa farklı kablolarla dene ya da farklı bir şarj aletiyle acmayı dene. onada sonuc almazsan donanımsaldır servis gönder. ana kartı kontrol etsinler

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
ekran hic gelmiyorsa ıık flan yoksa farklı kablolarla dene ya da farklı bir şarj aletiyle acmayı dene. onada sonuc almazsan donanımsaldır servis gönder. ana kartı kontrol etsinler
hocam benim pc 7 yillik hp dv5 serive veremem ama bizim bi tamirci var adam biraz kurnaz fazla para falan isteyebilir bu normalde ne kadar tutar?
Ben elektrik gitmedigini dusunuyorum anakarta

goldenheros

goldenheros

Üye
o yuzden ana kart girişini kontrol etmesi lazım adama götür sorun ne diye sor. işlem yaptırma para almaz. görmeden birşey diyemiyoruz buradan

ysfakc

ysfakc

Üye
Hocam sarj oluyor gozukuyor ama acma tusuna basinca hicbir tepki vermiyor(fan calismiyor isiklar gelmiyor).

Hocam simdi tamire mi vereyim?
Sanirim elektrigi ileten kablolar zarar gordu cunku sarj aletini taktigimda sarj aletinin yanindaki isik yaniyor ama elektrik aldigini gosteren isik yanmiyor.[/QUOTED

Dostum büyük ihtimal besleme arızası. Şarj cihazından emin isen besleme arızası muhtemel. Birde deidiğim gibi hp serisi cihazlarda sark cıhazını bagladıgında sarj soketinde mavi ışık yanar eğer o yanmıorsa ya besleme arızası yada soket arızası. Eğer soket arızası ise son kullanıcıya yani size ortalama 50 tl maliyet açar. Eğer besleme ise adam kendi yapıyor ise 70 civarı cıkar ama baska yere yaptırıyorsa 100 150 arası fiyat verir.. Nerden biliyorsun dersen benim laptop onarım servisim var yani o işi be yapıyorum.. Kolay gelsin boşa kablo ile falan uğrasma git işi anlayana göster sorununu çözer..

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ne yazdiginiz gozukmemis?

ysfakc

ysfakc

Üye
Hocam ne yazdiginiz gozukmemis?

Dostum büyük ihtimal besleme arızası. Şarj cihazından emin isen besleme arızası muhtemel. Birde deidiğim gibi hp serisi cihazlarda sark cıhazını bagladıgında sarj soketinde mavi ışık yanar eğer o yanmıorsa ya besleme arızası yada soket arızası. Eğer soket arızası ise son kullanıcıya yani size ortalama 50 tl maliyet açar. Eğer besleme ise adam kendi yapıyor ise 70 civarı cıkar ama baska yere yaptırıyorsa 100 150 arası fiyat verir.. Nerden biliyorsun dersen benim laptop onarım servisim var yani o işi be yapıyorum.. Kolay gelsin boşa kablo ile falan uğrasma git işi anlayana göster sorununu çözer..

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Hocam bu sorunu her tamirci cozer mi yoksa ben cok iyi bir yere mi gotureyim. Cunku uzun sure kullanmak istiyorum.
Yani hocam bu basit bir is mi?

haydelanduka

haydelanduka

Üye
    Konu Sahibi
Konu kilit. Lutfen

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
konu sahibi isteği üzere :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...