Duyuruyu Kapat

Kuyrukta beklemekten bıktı, TIR'a uydu anten taktı..

 • 2 Aralık 2010
 • 3080 Okunma
 • 5 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. :sopa:< Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Avrupa'ya çıkmak için beklerken aracına taktırdığı uydu antenle tv kanallarını seyreden TIR sürücüsü, görenlerin dikkatini çekiyor.

  Türkiye'nin ihracatında önemli bir görevi üstlenen ve karayolundan taşımacılık yapan TIR sürücüleri, sınır kapılarından geçişlerde uzun süre beklemekten şikayetçi oluyorlar.

  Aldıkları yükü günlerce süren yolculuk sonrası istenilen adrese götüren uzun yol sürücüleri, sınır kapılarından geçişlerde gümrük işlemlerinin tamamlanması için bazen 1 günü aşan sürelerde beklemek zorunda kalıyor.

  Sıranın kendilerine gelmesini bekleyen sürücüler, bekleme zamanını arkadaşlarıyla sohbet etme, çay demleyip, yemek yemenin yanı sıra ilginç yöntemler kullanarak geçiriyor.

  Kapıkule Sınır Kapısından çıkış yapmak için kilometrelerce uzayan TIR kuyruğunda bekleyen ve İzmir'den Romanya'ya boya yükü götüren Halil Eyikmen, uzun süren kuyrukta beklerken TIR'ına taktırdığı uydu antenden tv kanallarını izliyor.

  Oldukça büyük bir çanak anteni TIR'ın çekicisine taktıran Eyikmen'ı zaman zaman çanak anteni daha net görüntü almak için ayarlarken görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

  TIR sürücülerinin kuyruklarda saatlerce beklemeye hazır olması gerektiğini ifade eden Eyikmen, şunları söyledi:

  "Burada beklerken hiç zaman geçmiyor. Çok sıkılıyoruz. Bazen sistemlerde arıza oluyor, 1 gün sırada beklemek zorunda kalıyoruz. Bende düşündüm, biraz olsun sıkıntımızı gidermek için aracıma çanak anten takmaya karar verdim. Anten sayesinde televizyonum bütün kanalları çekiyor. Hem zaman geçiriyorum, hem de sevdiğim programları izliyorum. Diğer TIR'larda televizyon var, fakat anten yok. Anten olmadığı için onlar kanalı izleyemiyor. Bazen onlarda benim TIR'a geliyor birlikte televizyon izliyoruz. Dünyanın neresine gidersem gideyim çanak anten sayesinde sevdiğim dizileri, filmleri izleyebiliyorum."

  TIR kuyruklarında bekleyen diğer şoför arkadaşlarına da çanak anten takmasını tavsiye eden Eyikmen, televizyon izlemenin en iyi zaman geçirme yöntemi olduğunu belirtti.baktabul

  Eyikmen, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan her çıkış yaptığında kilometrelerce uzayan TIR kuyruğunda saatlerce beklediğini belirterek, yetkililerden bu soruna bir çözüm bulmasını da istedi.


   


  Yazan: d€rVish
  " Tehlike " ve tragedie bunu beğendi.
 2. adam çok zekimiş bence...:oke:
   
 3. Turksat Yönünü Nasıl buluyor acaba
   
 4. blmm.
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Kuyrukta beklemekten bıktı
  Kuyruk Acısı.. Garip ve İlginç Olaylar 23 Kasım 2014
  bıktık bu türklerden Garip ve İlginç Olaylar 4 Nisan 2013
  İnsan Kuyruğu mu olur demeyin Garip ve İlginç Olaylar 8 Ocak 2013
  Çıplaklar oteli açılmadan Türkler rezervasyon kuyruğuna girdi! Garip ve İlginç Olaylar 29 Nisan 2010
  30.000 Bakire,Kral İçin Kuyruğa Girdi Garip ve İlginç Olaylar 11 Ekim 2009
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
19/09/2017 - 21:40