Kulübümüzden Açıklama


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jöly

Üye
    Konu Sahibi

Kulübümüz’den Açıklama
26.08.2008 13:54

Turkcell Süper Lig 2008-2009 sezonunun dostluk, kardeşlik ve Fair Play duygularıyla yaşanmasını her platformda dile getirmişken ve bu güzel duygularla sezona başlarken; ligdeki ilk maçımızda Pazar günü Antalya Atatürk Stadı'nda maruz kaldığımız olaylardan Türk Futbolu adına büyük utanç duyuyor ve şiddetle kınıyoruz. Karşılaşma öncesinde taraftarlarımıza saldıran, takım otobüsümüzün camlarını taşlayan, karşılaşmanın birinci dakikasından itibaren Kulübümüz'e yönelik küfürlü tezahüratlarda bulunan gerçek Antalyalı ve Antalyasporlu olduğuna inanmadığımız bir grup seyirci, maçta bulunan taraftarların ve tüm Türk halkının televizyondan izlediği gibi Takımımız'ın beraberlik golünden sonra, en küçük bir tahrik unsuru olmamasına rağmen Başkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyelerimize sözlü ve fiili saldırıda bulunmuşlardır.
Aslında bu çirkin ve sportmenlik dışı davranışlar sadece Başkanımız ve yöneticilerimize değil, Beşiktaş ailesine ve büyük Beşiktaş Camiası'na yapılmış addedilmektedir… Başkanımız ve yöneticilerimizin bu çirkin saldırılar karşısında sağduyulu, sakin ve itidalli davranmaları, yukarıda da değindiğimiz gibi çok güzel duygularla, beyaz sayfa açılarak başlanılması istenen 2008-2009 sezonunun ilk maçında, bu duygulara gölge düşürülmemesi içindir.
Sportmenlik; kişisel çıkarları ve hırsları bastırarak, üstün insan ruhunu sergilemeyi gerektirir. Oysa ogün Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimize saldırıda bulunan, insanlıktan nasiplerini alamamış bir grup şahıs, tamamen olay çıkartmak için fırsat kollayan, farklı duygulara ve amaçlara sahip bir görüntü içindeydiler. Takımımız'ın beraberlik golünden sonra çirkin saldırılarını gerçekleştirmiş olmalarının bizce başka bir izahı bulunmamaktadır.
Spor seyircisinin; fair playin, rakibe, attığın kadar yediğin gole de saygı duymak olduğunu öğrenmesi gerekmektedir. Ayrıca bir yıl önce sahasında yenilerek küme düşmesini sakinlikle karşılayan Antalyaspor seyircisinin, bir yıl sonra tekrar yükseldiği Süper Lig'in ilk maçında beraberlik golünün ardından bu olayları çıkartması da son derece manidardır. Bu itibarla bizim bu kişilerin gerçek Antalyasporlu oldukları hususunda kuşkularımız vardır.
Kulübümüz, bu çirkin saldırıları gerçekleştirenlerin en kısa zamanda tespit edilerek, cezalandırılmalarını beklemektedir ve bunun yakın takipçisi olacaktır. Esasen gerek Antalya güvenlik teşkilatının gerek Antalyaspor yönetiminin bu konuda son derece hassas ve etkin davranacaklarına samimiyetle inanıyoruz. Bundan sonra oynayacağımız karşılaşmalarda başta güvenlik güçleri olmak üzere stadyumlardaki tüm görevlilerin Türk sporunun selameti açısından son derece tedbirli ve dikkatli olmasını beklediğimizi, yaşanacak muhtemel olaylara 20 milyonluk Beşiktaş Camiası olarak çok daha büyük ve sert tepki vereceğimizi kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.
BEŞİKTAŞ JK
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt