Kulaklık takılıyken iki yerden ses geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Kulaklık takılıyken iki yerden ses geliyor
Merhaba
laptop kullanıyorum kulaklık girişine kulaklığımı taktığımda hem kulaklıktan hem de bilgisayardan ses geliyor
bazen normal şekilde direk sadece kulaklıktan geliyor bazen de kulaklığı birkaç kez tak çıkar yaptıktan sonra düzeliyor ama genellikle ilk seferde iki yerden de ses geliyor bunu çözebilmiş değilim
farklı 2 kulaklıkta daha denedim yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum yani kulaklıktan dolayı değilmiş ama kulaklık girişinde de sıkıntı olduğunu sanmıyorum bilgisayar daha yeni sayılır 7 8 aylık ve bi hasar falan da almadı tahminimce yazılımsal bişey driver ile alakalı olabilir ama driver booster ile driverleri güncel tutuyorum yani nasıl çözeceğimi bilmiyorum ne yapabilirim?

PALA.

PALA.

Üye
Ses ayarlarından, kulaklığı varsayılan aygıt olarak aktif ettiniz mi yada hoparlörü :hmmm
Ayrıca bu siteyede göz atmanızı tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Adeczi ve MAERKEK

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Ses ayarlarından, kulaklığı varsayılan aygıt olarak aktif ettiniz mi yada hoparlörü :hmmm
Ayrıca bu siteyede göz atmanızı tavsiye ederim
ses ayarlarına baktıgımda kulaklıgı farklı bir cihaz olarak görmüyor Hoparlör Realtek audio yazıyor kulaklıgı takınca da ses kulaklıktan geldiği halde farklı bir seçenek gelmiyor
dediğiniz siteye de baktım fakat benim sorunumla alakalı bir şey bulamadım malesef

PALA.

PALA.

Üye
Peki bu sorunla paralellik gösteren yaptığınız bir değişiklik var mı ? Yani yüklenen bir yazılım felan :hmmm
Ayrıca driverbosster tarzı yazılımlar yerine windowsun kendi update sistemini kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Adeczi

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
Sorunla beraberinde gelen bir şey olup olmadığını açıkçası bilmiyorum çünkü sorun uzun zamandır mevcut. Kulaklıktan dolayı olduğunu düşünüp önemsememiştim fakat şimdi farklı 2 kulaklıkta daha deneyip aynı sorunla karşılaşınca sorunun kulaklıkta olmadığını anladım ve nasıl düzeltebilirim diye bakmaya başladım
Windows'un kendi driver update kısmından da baktığımda güncel driverin zaten yüklü olduğunu söyledi oradan da bir yere ulaşamadım yani
Aslında pek sıkıntı değil birkaç kez tak çıkar yapınca düzeliyor fakat işte ne de olsa bir sorun olduğu için bunu yapıyor.

PALA.

PALA.

Üye
Madem cihaz yeni, konuyla ilgili olarak teknik servisden destek alın, en tabii hakkınız. Belki kronik bir sorundur ve sürücü seçiyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Adeczi

Adeczi

Üye
    Konu Sahibi
olabilir eğer çözemezsem birkaç gün içinde teknik servisi düşünüyorum zaten

Üst Alt