Kulaklık seçerken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?bilenler yardım ederse sevinirim ....

Sponsorlu Bağlantılar

zfr_1

zfr_1

Üye
    Konu Sahibi
Kulaklık seçerken dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?bilenler yardım ederse sevinirim ....
kulaklıklarda empedans - frekans - maksimum güç - hassasiyet - giriş gücü gibi şeyler nedir ses kalitesini nasıl etkiler?özellikle empedans nedir yardım eden herkese teşekkürler...

--------------- Ekleme ---------------

.....

eyup007

eyup007

Üye
banada lazım bu bilgiler yokmu yardım

zfr_1

zfr_1

Üye
    Konu Sahibi
yeni kulaklık alacağım da arkadaşlar konuyu ondan açtım yardım ederseniz çok teşekkür ederim...

....

1 milyon üyenin olduğu maxicepte kimse mi bilmiyor bunları?...

elive

elive

Emekli Yönetici
şöyle çok kısaca anlatabilirim, çünkü konu kulaklık ve ses seviyeleri birimler uzun bir konu. empedans yani ohm değerleri kulaklıgın enerji çekim gücünü belirtir diyebilirim. 16 veya 32 ohm olurlar kulaklıklarda genelde. 32 ohm daha iyidir ama basit ve çıkış gücü düşük olan bir ses cihazında kullanırlırsa çok fazla memnun etmeyebilir. ben 32 ohm genelde ıpod kullanıcılarına tavsiye ediyorum 16 ohm değerinide standart muzık playerlerınde kullanılması uygun olur. frekans ve desibel değerleri konusunuda bir ara paylaşırım sizinle.. bol müzikli günler.. ;)

zfr_1

zfr_1

Üye
    Konu Sahibi
peki kulaklıkta enerjiyi az ya da çok çekmesi sesi nasıl etkiliyo

kaan7878

kaan7878

Üye
ohm değeri ne kadar düşük ise o kadar uzun süre müzik dinlersiniz aynı zaman da da ses yüksekliğide bir miktar daha üsttedir
32 ohm kulaklık alacaksan telefonda kullanma derim.
frekans aralığı ise ne kadar geniş ise o kadar kalitelidir. 12-24000 hrz , 20-20000 hrz den çok daha iyidir
hassasiyet - desibel: bir oranı ifede eder ne kadar yüksek ise ses de o kadar yüksek ve kalitelidir

• Beğen
Tepkiler: paradox07
paradox07

paradox07

Üye
Güzel açıklamışsın,teşekkürler :)

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
açıklama süper . Teşekkürler kaan7878 :)

Üst Alt