Küçüklüğünüzden bu güne değişen durumlar.. :) fikirlerinizi, tecrübelerinizi bekliyorum..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Küçüklüğünüzden bu güne değişen durumlar.. :) fikirlerinizi, tecrübelerinizi bekliyorum..

Benim küçüklüğümde KOVALAMACA isimli oyun vardı, şu an arka bahçemizde çocuklar kovalamaca formatında WİPE OUUUUUUUTT oynuyor, çığlık atıyor :ehe sizin de böyle değişimlere tanık olduğunuza eminim, ilginç durumları burada tespit edeceğimize inanıyorum..

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Furkan, chakır66 ve Lina_TR

Odysseus

Odysseus

Üye
:hmmm Bi düşünelim bakalım.

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
Eskiden Ali ata bakardı,şimdi karıya kıza.Işık ılık süt içerdi şimdi wodka,Redbull.........

turkordu

turkordu

Üye
Ne gibi değişim?

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Kovalamaca'nın mutasyona uğrayıp Wipee ouut olması gibi :)

Marchegiani

Marchegiani

Üye
Ne bileyim,aklıma birsey gelmiyor.

ism@il 54

ism@il 54

Üye
eskiden otobüsçülük oynardık,şimdi de Need for Speed;)

Hellboy®

Hellboy®

Üye
eskiden toplanıp su tabancalarımızla veya boncuklu tabancalarla savaşırdık ... şimdi bizim o yaşta olduğumuz dönemlerde şimdiki çocuklar internet kafelerde counter-strike half-life yapıyolar +knight silkroad gibi online oyunları oynuyorlar bu tür oyunların oynama yaşı 11-12 ye düşmüş şaşırtıcı ...

aLLbiNo

aLLbiNo

Üye
Salih Baba™;1471945' Alıntı:
Eskiden Ali ata bakardı,şimdi karıya kıza.Işık ılık süt içerdi şimdi wodka,Redbull.........

Haklısın :D

aLone

aLone

Üye
biz hep mahallede bululuşurduk top oynamak bisiklet sürmek için küçükken:D şimdi int. kafede buluşuyolar

EroL

EroL

Emekli Yönetici
eskden maalede misket oynardık, şimdki çocuklar pc bşında

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Benim zamanımda lisedeki kızlar gayet edepli giyinirdi yahu. Yani öyle giyinmek zorunda kalırlardı. Miniminnacık etek, dapdaracık gömlek giyenlerin canına okurdu okul yönetimi.

Şu anda sokaklara bakıyorum, lise-hatta ortaokul talebeleri kızlar seksi yönlerini o kadar ön plana çıkarıyorlar ki :hmmm
Bana ne?! Kim ne giyerse giysin. Ben böyle düşünüyorum.
Ama ortam bir eğitim ve öğretim kurumu olunca işler değişiyor.
Orada insanlar bir şeyler öğrenmek için ve eğitilmek için varlar. Okul koridorları bence podyuma dönmemeli.

Lisedeyim, önümdeki kızdan kopya çekmeye çalışıyordum. Kız da minik bir etek giymiş, eteği de sıyrılmıştı.
Doğru dürüst kopya çekemedim yahu! 1 almıştım o dersten :nono:
Hoca da beni sınava çalışmadığım için o kadar terledim sanmıştı.
Geldi yanıma, kağıda baktı doğru dürüst bir şey yok... Dedi ki "evladım sınava çalışmazsan zamanında, işte böyle ter dökersin sınavda, o kağıdı da dolduramazsın".

Halbuki benim oturduğum yerde otursa kendisi bile o kağıdı dolduramazdı!..

Odysseus

Odysseus

Üye
Halbuki benim oturduğum yerde otursa kendisi bile o kağıdı dolduramazdı!..

:kop:

Cynical

Cynical

Üye
Çocukluğumda mahalle maçları olurdu. Sokak arasında kale kurabilmek için 4 taş, bir de top. Sonra ver elini kavga gürültü. Şimdi ise internet cafelerde fifa, counter turnuvaları yapılıyor çocuklar arasında.

Feel It

Feel It

Üye
Bisikletlere biner gezerdik arkadaşlarla sonra aksiyon olsun diye erik-şeftali-mandalina felan kopartırdık ama bazı insanlar vardı ki kopartacağımız zaman bizi görür yanımıza gelirdi bir tabak verirdi derdi bize: evin zilini çalın ben size veririm ama kopartmayın o gün bugündür kopartmıyoruz :) taso felan oynuyoduk şimdi nerde o günler 8-9 sene öncesi böyleydi çocukluk şimdi bi arkadaşımı çağırmak için gitsem bana diyeceği şey şu: ya işim var biraz akşama çıkarız. akşam da oluyor evden kayboluyor çocuk :nono: ben de evde duruyorum bütün gün havalar sıcak sanki kocaman dünyada tek başıma gibiyim :S

CryDaqqeR

CryDaqqeR

Üye
Çocukluğumda mahalle maçları olurdu. Sokak arasında kale kurabilmek için 4 taş, bir de top. Sonra ver elini kavga gürültü. Şimdi ise internet cafelerde fifa, counter turnuvaları yapılıyor çocuklar arasında.
aynen :)

Lina_TR

Lina_TR

Üye
Eskiden mahallede yola tebeşirle lap çizer oynardık şimdi herkesin elinde telefon var dışarda kimse yok... Misket oynardık hatta ben ticaret yapardım:D MIKA bilyeler vardı bizim mahallede 2 lıkti diğer mahallede 5 lik:D Simdi çocuklar yolda giderken: 'olum ben kantır olacam dust oynayak, ben galatasaray olacam' diyerek cafenın yolunu tutuyolar. Selenacılık oynuyolar kutu kutu pense yerine

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
ozrun kabahatinden buyuk....:islik
Özür mü? Ne özrü :naughty:
Halbuki benim oturduğum yerde otursa kendisi bile o kağıdı dolduramazdı!..:kop:
:op:
Bisikletlere biner gezerdik arkadaşlarla sonra aksiyon olsun diye erik-şeftali-mandalina felan kopartırdık ama bazı insanlar vardı ki kopartacağımız zaman bizi görür yanımıza gelirdi bir tabak verirdi derdi bize: evin zilini çalın ben size veririm ama kopartmayın o gün bugündür kopartmıyoruz :) taso felan oynuyoduk
Siz de pek şanslıymışsınız birader!.. Biz paso taşla sopayla kovalanırdık o bahçelerden. Zaten bir süre sonra kendimi ağaca dadanmış çekirge gibi hissetmeye başlamıştım.
Sonra da Kafka'dan Dönüşüm'ü okudum, tırstım, bıraktım :ehe

Aaah tasolar :)
Ne zevkliydi yahu...

Çok özledim be...

Odysseus

Odysseus

Üye
Ya tasolar mı off ben çocuk olmak istiyorum ya :agla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt