KRİPTO PARA DÜNYASI GÜVENLİMİ

Sponsorlu Bağlantılar

kadsavra

Üye
    Konu Sahibi
KRİPTO PARA DÜNYASI GÜVENLİMİ
KRİPTO DÜNYASI YENİ BORSA ABCC
Dijital varlıklar için çeşitlilik, güvenlik yatırımcılar için en önemli endişe konusu.
Bir yandan, güvenlik hala blokajlar için zor bir konudur
altyapı katmanı. Kripto paralar,siber vs gibi farklı saldırılardan muzdarip olabilir.
Saldırı, güven ve
blockchain teknolojisinin konsensüsü oluşturulmuştur. Örneğin, Verge, bir kripto para birimi
Güvenlik ve gizliliğe değer veren kullanıcılar için, bir hata nedeniyle siber saldırı yaşadı
13/04
kodları. Sonuç olarak, fiyat 24 saat içinde% 15 oranında düştü.
Saldırı.
Öte yandan, dijital varlık borsalarındaki siber güvenlik olayları her
şimdi ve sonra. Mt. Gox, Japonya'da bulunan bir kripto para birimi değişimi ve ardından
Dünyanın en büyük, Mart 2014'te hacklendi ve sonuç olarak, Bitcoin değer
o anda 473 milyon dolar - ve daha sonra tüm Bitcoin'lerin% 7'sini temsil ediyor
-yok oldu. 22 Haziran 2018’de, borsada takas yapmasına izin verildi.
sivil rehabilitasyon için iflas işlemleri. Benzer şekilde, 31 dolarlık dijital varlıklar
milyonu Güney Kore'de yerleşik bir kripto para birimi değişimi olan Bithumb'dan hacklendi.
Dijital varlık değişiminde siber güvenlik uygulamaları her iki
teknolojik ve operasyonel yetenekler ve her ikisi için talep ediyorlar. Göre
“2017 Global Cryptocurrency Kıyaslama Çalışması”, Cambridge Judge Business tarafından
Okul, borsaların güvenlik uygulamaları hakkında birkaç önemli bulgu var.
• Ortalama olarak, güvenlik personel sayısı toplam çalışanların% 13'üne karşılık gelmektedir; % 17'si
bütçe güvenlik harcanır;
• Büyük borsaların% 80'i ve küçük borsaların% 69'u harici güvenlik sağlayıcıları kullanıyor;
• İsteğe bağlı iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) müşterilere büyük bir çoğunluğu tarafından sunulmaktadır.
Değişim ve çoğu operasyon için çalışanlar için gerekli;
• Değişimlerin% 79'u personeline düzenli güvenlik eğitimi programları sunar;
• Borsaların% 92'si soğuk depolama sistemleri kullanıyor; Ortalama olarak fonların ortalama% 87'si soğukta tutuluyor
depolama;
• Çoklu imza mimarisi, büyük borsaların% 86'sı ve küçük% 76'sı tarafından desteklenmektedir.
alışverişler;
• Büyük borsaların% 60'ının resmi güvenlik denetimlerini gerçekleştiren harici taraflara sahip olması,
küçük borsaların% 65'i onları dahili olarak gerçekleştiriyor
Tüm bun ları göze alırsak ABCC ve belli başlı sistemli çalışan borsalarda güvenlik ciddi bir problem olmaktan çıkacaktır

Maxideren

Maxideren

Üye
Kripto para dünyasına yaklaşık 2 yıldır yer alıyorum. An ve an sürekli analiz yapıyorum. Çünkü küçük bir ayrıntıyı kaçırmak yatırımda zorluk yaratıyor. 2 yıldır kripto para dünyasında herhangi bir güvensizlik görmedim. Kripto para dünyasındaki tüm altcoinleri bu siteden takip ediyorum:

Üst Alt