Kosova'da Kapalı Alanlarda Sigara Yasağı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Balkanlar'da en çok sigara tüketilen ülkelerden Kosova'da kapalı alanlarda sigara kullanımı yasaklandı. Kosova meclisinde kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklayan yasa 71 evet ve 2 çekimser oyla kabul edildi.

Yasa Türkiye, Avusturya gibi ülkelerin yasaları örnek alınarak yapıldı. Bir çok yasaklar getiren bu yasa ile sigara içmeyenler ve çocukların korunması amaçlanıyor. Sağlık Bakanı Ferid Agani, yasa ile halkın ve gelecek nesilleri sigaranın sağlığa, sosyal, ekonomik ve çevreye verdiği zararlardan korumak amaçlı getirildiğini söyledi. Kapalı alanlarda sigara kullanma yasağı yasasının uygulanıp uygulanmasını müfettişler ve Kosova polisi denetleyecek.

Yasa gereğince sigara reklamları da yasaklandı. Kapalı alanlarda sigara içmenin cezası bireylere 50 Euro, restoran ya da işyeri sahiplerine 1 bin 500 Euro olacak .
 
fk555897

fk555897

Üye
Türkiye'de yasak var da ne oluyor.
 
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi
Orası da ayrı bi konu tabi :hmmm
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Haydar
Cevap
6
Görüntüleme
343
Haydar
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
316
Haydar
Necmati
Cevap
15
Görüntüleme
3K
Necmati
Doğuş Pertez
Cevap
1
Görüntüleme
397
Nadir
X-LifeHard
Cevap
3
Görüntüleme
527
-YARINIYOK-
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt