Korku geni bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abuvice

abuvice

Üye
    Konu Sahibi
Amerikalı bilim adamları, korkuya neden olan geni buldular. New Jersey’deki Rutgers Üniversitesi uzmanlarının yaptıkları araştırmada, ‘Stahmin’ veya ‘Oncoprotein 18’ adı verilen genin, beynin korku ve endişe tepkisi veren ‘Amigdala’ bölümündeki protein salgısını kontrol ettiği ortaya çıkarıldı.

Araştırmada görevli bilim adamlarından Gleb Shumyatsky, konuyla ilgili şunları söyledi: ‘Bulgu, travma sonrası meydana gelen strese dayalı rahatsızlıkların, kişisel davranış bozukluklarının ve diğer psikolojik rahatsızlıkların tedavisi için çok önemli bir adım oluşturuyor. Araştırma sırasında, doğuştan gelen ve sonradan öğrenilen korku duygusunun nasıl geliştiği hakkında önemli ipuçları elde edildi.’
 
kingenes

kingenes

Üye
Way be insan yavash yavash deşifre ediliyo ha....ilginç bi durum..düşünsenize bundan seneler önce biri böle dese deli derlerdi...
 
cllgr

cllgr

Üye
işin kolayını buldular herşeyi genlere bağladılar bakalım sonuçlar ne olacak.
 
ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
DNA'nın şifresi tamamen çözülsün siz olacakları o zaman görün TIP mı kalıyo Bilim mi kalıyo kimse tutamaz walla
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt