Konya'da üretilen insansı robota yüz eklendi

Sponsorlu Bağlantılar

 • 12 Mart 2019
 • 90 Okunma
 • 2 Cevap

 1. 12 Mart 2019 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  < Resmi açmak için tıklayın >


  Konya'da üretilen insansı robota yüz eklenip, mimik ve yürüme kabiliyeti artırıldı. Robotun, ayrıca, interneti ve tatma hariç 4 duyuyu kullanabildiği, yapay zeka sayesinde de insanları tanıyıp cevap verebildiği belirtildi.

  Konya'daki Akınrobotics fabrikasında üretilen insansı robotlar, her geçen gün yeni teknolojiler eklenerek geliştiriliyor.

  Yüz eklenen robot, bünyesinde bulunan yüz motorlarıyla insan mimiklerini yapabilmenin yanında, yürüme, yön değiştirme, basamak çıkma gibi hareketleri başarıyla gerçekleştirdi.  'Akıncı-4' adı verilen robot, 'Mini Ada' verilen diğer robotla sembolik olarak sohbet edebiliyor. Akınsoft ve Akınrobotics Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın, fabrikada üretilen insansı robotların tamamının yerli imkanlarla üretildiğini belirtti.

  Akın, "İnsansı robotlarımız 'Akıncı-4' ile 'Mini Ada'nın barındırdıkları yapay zeka sayesinde birbirleri ile olan sohbetine tanıklık ediyoruz. 'Akıncı-4' sahip olduğu eklem yapısıyla başta yürüme faaliyeti olmak üzere insansı hareketleri çok rahat gerçekleştirebiliyor. Tatma hariç 4 duyuyu kullanabiliyor, interneti kullanabiliyor ve yapay zeka sayesinde de insanları görüp tanıyabiliyor, onlara cevaplar verebiliyor" dedi.
   


  Yazan: eren3271

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mobil cihaz ile gönderdi
  rear2011 ve sinan yüksel bunu beğendi.
 2. 13 Mart 2019 #2

  sinan yüksel

  sinan yüksel

  Gövdesi terminatöre benzemiş...Şu adama biraz saç ve bıyık da ekleyin yerli yapım olduğu belli olsun :)
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  rear2011 ve eren3271 bunu beğendi.
 3. 13 Mart 2019 #3

  eren3271

  eren3271
  Göbek ekleseler yeterli olur bence :ehe
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
  sinan yüksel bunu beğendi.

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
26/06/2019 - 05:56