Klavye ye son Yazmak istediklerinizi konuşarak yazın.

Sponsorlu Bağlantılar

eerdogan85

eerdogan85

Üye
    Konu Sahibi
Klavye ye son Yazmak istediklerinizi konuşarak yazın.
Bilmiyorum biraz araştırdım ve bu servis hakkında bir konu göremedim ki varsa eğer uyarınız.

Evet arkadaşlar bu google ın bir servisi ve sadece Android de mevcut. Bu yüzden iPhone da veya Nokia da yada başka bir işletim sistemine sahip diğer marka cihazlarda varmı yokmu diye sormayın. Büyük ihtimal Android sürümünün 2.2 ve üzeri bütün sürümlerinde çalışıyor. Cihazınız ne olursa olsun yeterki Android 2.2 ve üzeri olsun..

Anlattıklarımı yaptıktan sonra bu kadar basitmiydi diyebilirsiniz ama çoğu arkadaşımızın bu işten haberi yok sanırım. Neyse şimdi anlatıma başlayalım.

Bu işi sağlayan program Google Voice Search (sesli arama yani). Sanırım android işletim sisteminin kendisinde entegre olarak geliyor, sadece size ayarını yapmak kalıyor. Eğerki telefonunuzda mevcut değilse

(Not : Şunu belirtlemiliyimki telefonunuzda 24 saat internet bulunması gerekiyor. Velhasılı maalesef bu servis internetsiz çalışmıyor fakat şuda bir gerçekki artık internet erişimi akıllı telefonların olmazsa olmazı.)

Şimdi sıra geldi ayarlara

Telefonunuzun ana menüsünden Ayarlar / Ses girişi çıkışı ayarlarına gelin
Buradan " Ses tanıyıcı " ayarlarına girin.
Şimdi konuşmak istediğiniz dili seçin.
(Dikat ! Kırmızı renkli adımın gerekliliği konusunda şüphem var bu yüzden eğer bu adımı yapamaz iseniz atlayabilirsiniz)
Bulunduğunuz menüden bir geriye gelin ve " Metin-konuşma ayarları " na girin
Buradan ortada " Ses verilerini yükle " seçeneğini seçtikten sonra market açılacak ve marketten yüklenmesi istenilen veriyi yükleyeceksiniz.

Şimdi ana ekrana dönün " Ayarlar / Dil ve klavye " ayarına girin.
" Android klavyesi " ne girin ve " Ses girişi " ne tıklayın.
Açılan menüden " Ana klavyede göster " i seçin ve çıkın.

İşlem tamamlanmıştır hayırlı olsun. Artık klavyenizin açıldığı her yazı alanında (şifre alanları hariç) android klavyenizin alt satırındaki bir butonda görünen mikrofon simgesine tıkladıktan sonra konuşup, konuştuklarınızı yazıya çevirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: diablo7235

devilspath

devilspath

Üye
Dostum bende android klavye yok ayarlarda touch input var ve verileri indir butonu kapali cikio tiklanmio yardim edersen sevinirim htc desire s sense son surum

Terzi38

Terzi38

Üye
bende de android klavye yok samsung swype ve kendi yüklediğim türkçe klavye var samsung galaxy fit telefon

devilspath

devilspath

Üye
Benim telde zaten varmis xD klavyede sol altta mikrofon isareti var basili tuttum oldu ne desem yaziyo cok sevdim

adam john

adam john

Üye
htclerin özelliği o zaten konuş yazıo:)

Keş Remzi

Keş Remzi

Üye
Zaten vardi 7/24 internet nerde elimle yazarm disarda biri gorse deli der :D

devilspath

devilspath

Üye
Zaten vardi 7/24 internet nerde elimle yazarm disarda biri gorse deli der :D
Vodafone'da aylik sinirsiz cepnet paketi var onu kullaniorum ben ayda 8 tl biraz yavas video falan izlenmiyo ama iş goruyo :)

eerdogan85

eerdogan85

Üye
    Konu Sahibi
Dostum bende android klavye yok ayarlarda touch input var ve verileri indir butonu kapali cikio tiklanmio yardim edersen sevinirim htc desire s sense son surum

bende de android klavye yok samsung swype ve kendi yüklediğim türkçe klavye var samsung galaxy fit telefon
Arkadaslar eger ki android klavye yoksa sizlere GO Klavye yi tavsiye ediyorum. Onda da mikrofon kendinden mevcut. Üstelik swype gibi çizerek te yaza biliyorsunuz.

snoponline

Üye
teşekkürler galaxy s2 de swype varmış sadece aktif etmek gerekiyormuş harika bir özellik tekrar teşekkürler

doanyula

Üye
Bende s2 var araç kullanırken kullaklık ile söylüyorum yazıyor sağolsun çok yardımcı oluyor =) .

• Beğen
Tepkiler: mc_shekil

mehmetkaraca1

Üye
huawei ideos x5 telefonumda andrid 2.2.1 var. telefondan markete girdiğimde cihazınıza uygun değil diyor. internetten markete girdiğimdeBu öğe cihazınız için belirlenen ülkede yüklenemez diyor. ne yapmalıyım. teşekkürler

justlive4life

Üye
Türkçe desteği var mı?

eerdogan85

eerdogan85

Üye
    Konu Sahibi
huawei ideos x5 telefonumda andrid 2.2.1 var. telefondan markete girdiğimde cihazınıza uygun değil diyor. internetten markete girdiğimdeBu öğe cihazınız için belirlenen ülkede yüklenemez diyor. ne yapmalıyım. teşekkürler

Applanet i kur. Sonrada applanet ten voice search diye arattır çıkan sonuçlardan birisini kur. O olmazsa blackmart ı yükle onda aynı şekilde arattır yükle.

----------Eklendi @ 21:29:23 ---------- Yazıldı @ 21:29:04 ----------

Türkçe desteği var mı?

Evet var.

sagstr

Üye
Applanet i kur. Sonrada applanet ten voice search diye arattır çıkan sonuçlardan birisini kur. O olmazsa blackmart ı yükle onda aynı şekilde arattır yükle.

----------Eklendi @ 21:29:23 ---------- Yazıldı @ 21:29:04 ----------

Evet var.

Telefonda Voice search yüklü google ile sesli arama vs. yapabiliyorum Türkçe olarak ama mesajlarda bu özelliği aktifleştiremedim.
Telefon: "Sony Ericsson Xperia Arc S"

Üst Alt