KıZLaRı Da Sünnet EdiyoRLaR!!

Sponsorlu Bağlantılar

Nillowa

Üye
    Konu Sahibi
KıZLaRı Da Sünnet EdiyoRLaR!!
BM verilerine göre, her yıl yaklaşık 2 milyon kız çocuğu, sünnet nedeniyle hayatını kaybetme tehlikesi yaşıyor.(Kadın sünneti, ‘’Afrika ülkelerinde kadınlığa atılan ilk adım'’ olarak tanıtılıyor.)…
Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, dünyada her yıl 130 milyon kadın ve kız çocuğu sünnet ediliyor, bunlardan yaklaşık 2 milyonu hayatı tehlikeye yaşıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO), 1975 yılından sonra kadın sünnetini incelemeye başladığını belirten Tülin Uygur, Avrupa’nın ise 1980’den sonra Afrika’dan gelen göçler nedeniyle bu soruna ilgisinin arttığını vurguladı. Bu ülkelerden gelen göçmenlerin, kadın sünnetini, Avrupa, Kanada, Amerika, Yeni Zelanda ve Avustralya’ya taşıdığını ifade eden Uygur, bundan sonra kadın sünnetinin, kadınlara yönelik şiddetin en uç uygulamalarından biri olarak tüm dünyayı ilgilendiren bir sorun olmayadevam ettiğini vurguladı.

SÜNNETLİ KIZLARIN STATÜLERİ YÜKSELİYOR”
Sünnet yaşının bölgelere göre değiştiğini ifade eden Uygur, Etiyopya ve Nijerya’da kız bebeklerin 8 günlükken, Mısır’da 3-8, Sudan’da 5-8, Somali’de 4-10 ve diğer pek çok ülkede ise 13-15 yaşları arasında sünnetin yapıldığını kaydetti

Sünnetin, genital bölge uyuşturulmadan bıçak, traş bıçağı, keskin cam parçaları ve keskin teneke kenarları kullanılarak yapıldığını anlatan Uygur, yaranın tutturulmasında ise ağaç dikenleri, kemik çiviler, iğne, hayvan kılları ve deriden elde edilen ipliğin kullanıldığını kaydetti.

Uygur, kadının sünnet edilmesinin, “büyümenin” ve “kadınlığa atılan ilk adımın gereği” olarak tanıtıldığını ifade ederek, “Sünnet olan kızlara hediyeler ve elbiseler sunulur. Az çığlık atan kızlar, herkesin beğenisini ve takdirini alırken, çok çığlık atan kızlar, hem acıları, hem de utançlarıyla başbaşa bırakılır. Ancak sonuçta sünnetli kızların genel olarak çevrelerinde statüleri yükselir. Evlenmeleri garanti altına alınır” dedi.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Furkan, chakır66 ve TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
:ss inanmadım diyebilirim :ehe hiç mantıklı değil mantıklı olsa ve dinimizce serbest olsa kuranda geçerdi ... insanların sapıtmasının boyutları bu ...

Nillowa

Üye
    Konu Sahibi
:ss inanmadım diyebilirim :ehe hiç mantıklı değil mantıklı olsa ve dinimizce serbest olsa kuranda geçerdi ... insanların sapıtmasının boyutları bu ...

ianıp inanmamak sana kalmış enes buda saçma geleneklerin bi boyutu..

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
ne hallere düştük yarabbi :ehe ama bilgi için teşekkürler

Nillowa

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim..

Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Kuran'ı Kerim'de geçmiyor doğru...
Zaten bunu yapanlar Müslüman değil ki. :)
Paganizm kültürünün bir geleneğidir bu.

aLone

aLone

Üye
allah akıl fikir versin:ehe

Bora

Bora

Üye
Ne diyelim ki... Gülsem mi kınasam mı? ne yapsam..

SucX

SucX

Üye
Bu ne ya :ss teneke kenarları çiviler ne demek :nono:

Namizake

Namizake

Üye
insanlar seneler geçtikçe sapıtıyor valla bu gidişat hayri alamet değil bence

researcher

Üye
Askere alınmalarını isteyenler olmustu ama bu kadarıda abartı..:ehe

Nillowa

Üye
    Konu Sahibi
kör cahillik..

chakır66

chakır66

Üye
evet biliyodum ayna programında izlemiştim

dinccine

Üye
Şaççmalık

Nillowa

Üye
    Konu Sahibi
dinccine belki saçmalık ama bunu onlara anlatmak lazım...

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bir kız nasıl sünnet olur :mahcup:

Nillowa

Üye
    Konu Sahibi
insan dışı bişi işte :@

Üst Alt