Kisa Boylu Erkekler Kadinlari Nasil Etkiler ?


Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kisa Boylu Erkekler Kadinlari Nasil Etkiler?

Kisa Boylu Erkekler Kadinlari Nasil Etkiler?

Her zaman grup içinde küçük adamdınız. Basketbol sırasında seçilen en son kişiydiniz. Mezuniyetiniz için bir eşiniz olmayacağınızdan korkan tek kişi de sizdiniz.

Ancak çoğu kişiye kafanızı kaldırarak bakmanız ilişkilerde de beklentilerinizin düşük olması anlamına gelmiyor.

Kısa demek ne demek
Kısa derken ne demek istiyoruz? Bir erkek için normal boy uzunluğu 1.72 cm ile 1.80 cm arasında değişiyor, ama “kısa” erkek, kıyafet bedenlerine göre, 1.62 cm ile 1.70 cm arasındadır. Ortalama boya ulaşamasanız bile kendinize güveninizin eksilmesine gerek yok. Ryan Seacrest, Tarkan, Mark Ronson ve Kanye West’in boyları şöhretleriyle bağlantısızdır.

Ama önyargılı bir toplumda olmamızdan dolayı belli beklentiler ve standartlar çoğu kişiyi etkiliyor. Louis XIV bile 12 cm'lik topuklu ayakkabı giyiyordu.

Kadınlar için boyut önemli mi?
Birkaç kız arkadaşımızı topladık ve kısa erkeklerin bir şansı olup olmadığını sorduk.

Janine’e göre: “Bir erkeğin kişiliği olduğu sürece, boyu farketmez” ama Stacey’e göre: “Bir erkeğin boyuyla ne yaptığı gerçekten önemli”

Gina içinse zekası ve iyi bir stili olan erkeği yükseklere koyarken, Iris Janine’nin dediğine katılarak kişiliğin çok önemli olduğunu belirtti. Kişiliği tanımlamak içinse “güven, esprili, zeki ve öldürücü bir gülüşü” kelimelerini kullandı.

Ama burada saf olmayalım. Steffi ise “ben her zaman uzun boylu esmer tenli ayaklarımı yerden kesecek bir adam hayal ettim” dedi ve buna Andrea’da katıldı. Ayrıca Andrea sadece 1.82 cm'den uzun olan erkeklerle çıktığını belirtti. Bu iki kadının da 1.80 olduğunu unutmayalım.

Bunu daha önce duydunuz ama yine de tekrarlayalım. İşte kadınların erkeklerde aradığı özellikler:

* Zeka
* Hırs
* Nezaket ve yardımsever
* Espri yeteneği
* Stil sahibi
* Güven
* İyi görünüş

Bu listenin önem sırasına göre dizilmediğini ve iyi görünüşe sahip olmak için yakışıklı doğmanız gerekmediğini hatırlatalım. İşte burada bakım ve moda işin içine girer – kısaveya uzun bütün erkekler için geçerli.

Hayatta kısa erkeklerin kadınlarla şansı var mı?Nerede duruyorsunuz?

Bu özellikleri aklınızda tutarak ve doğru ölçüde bir güven ile kadınlar sizin kusurlarınızı görmez ve sizi tanımak için istekli olurlar.

Eğer boyunuzun kadınlarla iletişim kurmanıza ve birlikte olmanıza engel olduğunu düşünüyorsanız; işte yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler.

Kesinlikle Yapılması Gerekli Şeyler


Etkilemek için giyinin

İşe giderken veya gece dışarıya çıkarken giyinirken işe yaramaz olduğunuzu düşünüyorsanız, stil trenine binin ve içinde neler olduğunu öğrenin. Neler moda, neler değil daha da önemlisi neler sizi ifade ediyor. Erkek dergilerinden veya AskMen.com.tr’den son modayı öğrenin.

Alışveriş yaparken kendi zevkinize güvenmiyorsanız, güvendiğiniz bir kadın arkadaşınızı veya erkek arkadaşınızı alıp alışverişe çıkın – mümkünse kadın olsun çünkü onlar siz alışveriş yaparken daha sabırlı olucaklardır.

En önemlisi: Almaya karar verdiğiniz kıyafetlerin içinde rahat olduğunuzdan emin olun.

Bakımlı olmak için gerekli zamanı ayırın ve saçınıza yüzünüzü göstericek şekilde stil verin.

Kendinizi uzun gösterin
Kendinizi uzun veya daha ince gösterebilecek kıyafet seçimleri var. Tabii ki daha kısa veya daha büyük gösterebilecek kıyafetlerde yok değil.

Uzak durmanız gerekenler:

* Yatay çizgiler
* Bol paça pantalonlar
* Paçası katlanan pantalonlar
* Kruvaze takımlar

Onların yerine:


* Düz paça pantalon
* İnce çizgili veya dikey çizgiler
* İyi bir iki düğmeli takım
* Biraz platformu olan ayakkabılar
* Baştan aşağı aynı renk giyinin

Kısa erkekler için yapılması ve yapılmaması gerekenlere devam..

Diğer Özelliklerinizi gösterin
Yeni tanıştığınız bir kadınla konuşurken espri yeteneğinizi ve cazibenizi gösterin. Boyunuzda takılı kalmayın yoksa karşınızdaki bunu farkeder.

Ona dikkatli, birkaç espri yaparak, flört ederek ve şövalye gibi davranarak kişiliğinizi gösterin. Özellikle ilgi gösterdiğiniz kişi etraftayken tanıştığınız insanlara arkadaşça yaklaşın ve o sizin kendinizle barışık ve arkadaş canlı birisi olduğunuzu düşünecektir. Eğer kişiliğiniz parlar ve görüntünüz idare ederse bütün gece size bakacaktır.

Kendinize güvenin
Bir kadınla veya herhangi biri ile konuşurken en önemli unsur güvendir. Eğer kadınlarla beraber olamamanızın suçlusu olarak boyunuz olduğunu düşünüyorsanız, kadınlarda buna inanacaktır. Kendine güvenmeyen ve mutsuz bir adam kadar itici birşey yoktur. Kendinize güvenirseniz o da sizin boyunuzun kısa olduğunu unutur. Bütün hile kibirli olmadan kendinize güvenmeniz – kendinizi muhteşem hissediyor olabilirsiniz ama bir tahttaymış ve kraliyet selamlamasına ihtiyaç duyarmışcasına davranmayın.

Kısa kadınların peşinden koşun
Uzun boylu kadınların size zaman harcamayacağını düşünüyorsanız ve her yanyana yürüyüşünüzde kısa boyunuzu hatırlamak istemiyorsanız, sizinle aynı boyda olan veya daha kısa olan kadınların peşinden gidin.

Dışarıda bir sürü çıtıpıtı kadın var ve sizin onlara yaklaşmanızı bekliyorlar. Standartlarınızı düşürmek olarak görmüyoruz bunu. Ama hayalinizdeki kadın Gisele Bundchen’i cüce gibi göstericek bir kadınsa biraz daha alçağa hedef almanızı öneririz.

Kesinlikle yapılmaması gerekenler

Kendinizi şişirmeyin
Spor salonuna gidip vücudunuzu şekile sokabilirsiniz ama enden genişleyerek kısalığınızı örtemezsiniz. Kocaman kolları olan ve onları göstermek için dar tişört giyenlerden biri olmayın. Bu sadece sizi güdük gibi gösterir ve unutmayın orantı çok önemlidir.

Kendiniz için üzülmeyin
Bütün problemlerinizin nedeninin boyunuz olduğunu düşünseniz bile, bu negatif davranışlar sadece hayatınızı daha da kötü yapar. George Costanza gibi olup, kendinizi kötü hissedip kendinize acımanız kolay ama bu sizi sadece küçük düşürür.

Başarınızı ölçün
Kendinizi uzun arkadaşlarınızla kıyaslamayı seviyor olabilirsiniz ama boyunuzun değiştirebileceğiniz birşey olmadığını unutmayın – tabi erkekler için topuklu ayakkabılar yeniden moda olmazsa.

Bu da demektirki kendinizle ilgili başka her şey muhteşem olmalı – zekanız, espri yeteneğiniz, kişiliğiniz, güveniniz, karizmanız ve stiliniz. Uzun bir liste gibi gözükse bile kendinizi yükseltmenin bir yolu olduğunu düşünün. 
spy ghost

spy ghost

Üye
ilginç bir tespit :)
 
Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
hıc sansı yok
.d
 
SHS

SHS

Üye
fotoya koptum :d:
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt