Kene bir can daha aldı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kene bir can daha aldı
Sivas'ta tedavi gören 36 yaşındaki Döndü Bolat yaşamını yitirdi.
13.06.2012 17:19

Yozgat'ta kene ısırması sonucu bulaşan Kırım Kongo Kanamalı ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle Sivas'ta tedavi gören 36 yaşındaki Döndü Bolat yaşamını yitirdi.
Yozgat'ın Aydıncık ilçesine bağlı Dereçiftlik Köyü'nde yaşayan evli ve 4 çocuk annesi Döndü Bolat bir hafta önce köyde üzerinde kene dolaşırken fark etti. Keneyi üzerinden atan ve kendisini ısırıp ısırmadığını fark etmeyen Bolat, bir kaç gün sonra rahatsızlandı.
TEDAVİYE CEVAP VERMEDİÇobanlık yapan eşi Ali Bolat tarafından Aydıncık Devlet Hastanesi'ne götürülen Döndü Bolat, ardından Yozgat Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Buradaki muayenesinin ardından KKKA şüphesiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen ve enfeksiyon hastlıkları servisinde tedavi altına alınan Döndü Bolat, tedaviye cevap vermeyince bugün öğlen saatlerinde yaşamını yitirdi.
Talihsiz kadının cenazesi, yapılan işlemlerin ardından yakınlarına teslim edildi. Bolat'ın cenazesinin köyünde toprağa verileceği öğrenildi

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Domuz gribi gibi uydurma sanıyodum ama bu mevzu ciddi :hmmm

Emrgncy

Emrgncy

Üye
Domuz gribi gibi uydurma sanıyodum ama bu mevzu ciddi :hmmm

Bu keneler hakkında bir çok rivayet var, bunlar ithal felan diye ama

ben şöyle düşünüyorum. Bilinçsizce kullanılan ziraai ilaçlar ve kimyasallar keneleri bu hale getirdi. Tabi bu bir varsayım.

Bu arada hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet diliyorum.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Yabancı ülkelerden geldigi söyleniyodu ithal ürünlerle falan :hmmm

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye

Bu keneler hakkında bir çok rivayet var, bunlar ithal felan diye ama

ben şöyle düşünüyorum. Bilinçsizce kullanılan ziraai ilaçlar ve kimyasallar keneleri bu hale getirdi. Tabi bu bir varsayım.

Bu arada hayatını kaybeden kişiye Allah'tan rahmet diliyorum.

peki eskidende ilaç kullanılıyordu neden yoktu kene muhabbeti ?

Emrgncy

Emrgncy

Üye
peki eskidende ilaç kullanılıyordu neden yoktu kene muhabbeti ?

Bu sadece varsayımlardan birisi

Yoksa ben ithal kene yok demiyorum...

- - - Eklendi - - -

Ve bu mutasyon olayı bir anda olan birşey değil hayvanların kimyasallara zamanla direnç kazanmasıyla oluşuyor..

.BlueTR

.BlueTR

Üye
israil ve amerikanın işi bunlar hep kendi özel laboratuvarlarında mutasyonla üretipte türkiyeye ithal ediyolar.abd ve israilde niye hiç kene yok?
hatta çoğu ülkede kene denen şey yok.kene yüzünden ölümler en çok türkiyede oluyor buna ne diyorsunuz?

murat3702

murat3702

Üye
BlueTr nin hakki var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...