Kendi Yazdığımığım Bir Kısa Film Senaryosu

Sponsorlu Bağlantılar

beybleydeonur

beybleydeonur

Üye
    Konu Sahibi
Kendi Yazdığımığım Bir Kısa Film Senaryosu
Öncelikle sölemek istedğim birşeyler var senaryoyu ciddi bir amaçla yazmadım senaryoyu iğrenç bulabilir senaryo size hiç komik gelmiyebilir ama olsun ölesine yazdım.Bir kaç dizinin karışımından oluşuyor.Dizilerin hiç birinide izlemiyorum.Etraftan ve fragmanlarından duyduğum kadarıyla yazdım.Her nedkar iyi yorum beklemesemde Senaryoyla ilgili yorumlarınızı yazarsanız sevinirim!
Sen Cemile ?
(Dış/Gündüz)Cemile bir yük gemisinde kaptan olan kocasıyla konuşmak için evden çıkar.Dar sokaklı evlerin ortasından yürüyerek deniz kenarına çıkar.
Önceki gün Aliyle yani kocasıyla kavga etmiştirler.Kavganın nedeni Alinin Carolin adında yabancı bir sevgilisinin olmasıdır.
(Dış/Gündüz)Bu arada yurtdışına kaçmak isteyen Fatmagülde bir mülteci gemisi aramaktadır.
Fatmagül deniz kenarında balık tutan yaşlı bir adama yurtdışına kaçmak için bir gemi aradığını söyler.
Yaşlı adam Fatmagüle az ilerdeki geminin kaptanıyla konuşması gerektiğini söyler.
Fatmagül Geminin Kaptanına doğru yürümektedir.
Fatmagül merhaba der.
Ali de merhaba der.
Fatmagül acil yurtdışına kaçmam gerekiyor lütfen bana yardım edin der.
Ali de o kolay ama sen paradan haber ver der.
Fatmagül kolundaki bilezikleri çıkartarak Aliye sarılır ve gizlice bilezikleri Aliye verir.
Bu sırada Cemile aliyle Fatmagülü görür ve Fatmagülü Carolin sanar.Cemile Fatmagüle yaklaştıktan sonra montunun cebindeki bıçağı çıkartır ve Fatmagülün karnına saplar.Sonra Fatmagül Cemilenin montunun üstünde yazan Ben Cemile yazısını görür ve Fatmagül Cemileye Sen Cemile diye seslenir.
Cemile evet ben cemile beğenemedin mi diye haykırır.
(Dış/Gündüz)O sırada sahilde deniz havası almak için deniz kenarında yürüyüşe çıkan Ali rıza bey Fatmagülün bıçaklandığını görür ve onu bir anlığına kendi kızına benzetir.Bir anlık benzetme Alirıza beyin kalpkrizi geçirmesi için yetmiştir.
Ali rıza bey ah kalbim diye bağırır.Fatmagülün kızı olmadığını anlamış ama artık çok geçti.Elini kalbine götürür ve yavaşça yere çöker.
Ali rıza beyin etrafına insanlar toplanır.
Üstü başı yırtık yaşlı bir adam Bırakın be yaa kaç bölümdür gebermedi deyus ölsünde kurtulalım der.
Bunu duyan kalabalık Ali rıza beyi öylece bırakır.
Bu sırada Carolin çıka gelir ve hayır Carolin benim diye bağırır bunu duyan Cemile çantasından çıkardığı mini döner bıçağı ile Carolini doğrar.
Bunu gören Ali doğradın gencecik kızı gerizekalı der ve kızar.
Cemile donup kalır sonrada Ali Cemileye bir yandan kazaydı kazaydı diye bağırırken bir yandan da tokatlar.
(Dış/Gündüz)Polisler anında olay yerine gelirler.Carolin,Ali rıza beyin ve fatmagülün yerde hareketsiz yattıklarını görünce burada bizlik birşey kalmamış diyip geri dönerler.
Cemile ve Ali barışırlar.Ali rıza bey 100 bölümü aşkın süredir ölmeyi beceremediği için cehenneme,Carolin ve Fatmagül ise iyi hallerinden dolayı cennete giderler.
SON

• Beğen
Tepkiler: Uzmandede ve Revengeful

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
Biraz espiri katmışsın kabul etmek lazım :), isimleri değiştirseydin espiriler biraz kalkardı üstünden, dizileri karıştırarak böyle bir yazı yazmakta güzel :) ellerine sağlık:oke:

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Fena degil :D

Uzmandede

Uzmandede

Üye
Çok matrak ya harika bir kısa komedi filmi çıkabilir. :kop: