Kendi Kendini İmha Edebilen DVD

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi

Nippan şirketi ''Yonpaçi'' (48) adını verdiği ucuz DVD'lerin, 17 Eylül'de piyasaya sürülmeye başlayacağını açıkladı. Ucuz DVD'lerdeki filmler, disk ambalajının açılmasından 48 saat sonra okunmaz hale geliyor.

Bu nitel değişikliğin sırrı, disk yüzeyiyle verilerin kaydedildiği katman arasındaki tabakada yatıyor. Bu tabaka, disk ambalajından çıkarıldığında saydam haldeyken, zamanla ve oksijenle temas sonucu giderek kararıyor. Disk ambalajından çıkarılmazsa bir yıl bozulmuyor.

DVD'yi, ilk 48 saat içinde her türlü okuyucu okuyabiliyor. Okuma sayısında sınırlama yok.
''Kendi kendini imha eden'' DVD'ler ABD'de birkaç ay önce piyasaya sürülmüştü. CD, DVD kiralama pazarının çok yaygın olduğu Japonya'da yeni tür DVD'lerin, bu piyasayı vurabileceği kaydedildi.

tuna

tuna

Üye
Ben Almam.. DVD dediin.. uzun süreli olur..

slayer

Üye
bunu çok önce duymuştum
çok gereksiz bi şey
:eksi:

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
madem imha edecek nie alalımki??

:))

iceboy

iceboy

Üye
Bluckbuster gibi dvd film kiralama yapan kuruluslar icin cok iyi bir yontem olabilir. Sinemada gosterim suresi dolduktan birkac ay icinde bu filmleri kiralayanlar bundan yararlanabilirler. Normalde kiralama suresi 48 saat olan bu yerlerde bu dvdler kullanilirsa cok iyi olur. Boylece "unuttum, geri goturmeyi! ceza yiyecem!" gibi bir durumda kalmaz ortada.
Iyi yanindan bakinca kullanilabilecegi alanlar var tabiiki.
Mesela soyle birsey yapsalar iyi olur. Bir program olur ve 5 kere yukleme yaptiktan sonra kendini imha eder. Bu daha kullanisli olur sanirim. Mesela NORTON bunlardan yararlanabilir. Bildiginiz gibi Norton'u aldiktan sonra 5 kere yukleme sansiniz oluyor. Aksi takdirde activate yapamiyorsunuz. Tabi ben 2 kere ekstradan arayip yeni kos istemistim ve onlarda vermistiler...

emreakcali

emreakcali

Üye
hani birzamanlar görevimiz tehlike diye bir dizi vardiya ordaki gibi dumanlar felanda cikiyomuymus dvd den :lol2:

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
zamane dvd leri...

Caine

Caine

Üye
bizde görevimiz tehlike oynarız işte :DD ama o kadar pahalı birşeyi kim yakmaya kıyar içinizde :vur:

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
ben almam abi elimizde patlar falan neme lazım :kop:

kingenes

kingenes

Üye
Originally posted by _CHiLeKesH_@Aug 25 2005, 11:04 PM
madem imha edecek nie alalımki??

:))
[post=144627]Quoted post[/post]​

Sana katılıyorum madem imha olcak ozman almam...Ama bu icat bakarsınız bigün bi işe yarar!....

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Gereksiz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt