Katilime Aşık Oldum!

• 29 Eylül 2012
  • 483 Okunma
  • 2 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ah Ahh şu aşk. Adına şarkılar mı, şiirler mi, mesneviler mi yazılmamış? Neyse başımdan geçen bir olayla başlayayım: Bir gece saat 3:30 civarlarında ne yapalım ne yapalım derken
    aklımıza Risale-i Nur okumak geldi. Bizde gece olmuş, geç
    olmuş falan aldırmadık çıktık parka. Parkta oturduk
    çimenlere. Ama maneviyat o biçim. Tam okumaya
    başlayacakken biri şöyle dedi: -Birader kaç gündür eve gitmiyorum acaba ben ter kokuyor
    muyum?
    +Kardeşim az biraz işte :) Neyse kokmuyorum, kokuyorsun falan derken biz bir anda
    kahkaha attık. Sonra biraz ileride oturan gençlerden biri
    yanımıza geldi. Ama bizim ödümüz kopuyor. Aklımızdan
    şunlar geçiyor: "Acaba bizi döver mi, yoksa bıçaklar mı, ya da
    şişe takıp ayağımıza taş bağlayıp denize mi atar? " :)) Tabiki bunların hiç biri olmadı ama genç abi bize şöyle dedi: -Gençler ne işiniz var bu saatte burada?
    +Kitap falan okuyoruz. Peki siz ne yapıyorsunuz?
    -Bizde öyle içiyoruz, hap, esrar falan takılıyoruz öyle.
    +Peki, abi ne için içiyorsun amacın ne yani?
    -Bak kardeşim benim bir sevgilim vardı. Kızın elini tutmaya
    kıyamazdım. Ailesiyle falan da tanıştık ama kız ben askere gitmeme 2 ay kala bana “Ben ayrılmak istiyorum” dedi. Bende
    tamam dedim. Ama inadına sevmediğim biriyle görücü
    usulüyle evlendim. Ha sorarsan aklım hala onda. Şimdi ben
    içmeyeyim de kim içsin? Sonra ne yapsak ne yapsak derken aklıma üstadın şu vecizesi
    geldi “ Aşk, şiddetli bir muhabbettir; fani mahbublara müteveccih olduğu vakit ya o aşk kendi sahibini daimi bir azab ve elemde bırakır veyahut o mecazi mahbub, o şiddetli
    muhabbetin fiatına değmediği için baki bir mahbubu arattırır; aşk-ı mecazi, aşk-ı hakikiye inkılab eder. Evet bu abi aşkın şiddetli bir muhabbet olduğunu anlamış. Yani Yunusvari bir şekilde Allah'a harcayacağı aşkı fani bir mahbuba harcadığı için çok acılar çekmiş. Hatta o kadar ki
    inat uğruna başkasıyla evlenmiş. Yani bu ablanın katilden farkı kalmamış. Bu abimizde katiline aşık olmuş. Son olarak Size gençlik rehberinden şu kısmı
    paylaşmak istiyorum:

HARAM sevmekte, bir kıskançlık elemi ve firak elemi ve mukabele görmemek elemi gibi çok arızalarla o cüz'i lezzet
    zehirli bir bal hükmüne geçer.

Not:Alıntıdır

Yazan: pro.engineer
  2. Paylaşım için :tşk: gerçekten.

3. ne güzel demiş üstad..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/09/2018 - 12:25