Kaspersky'nin sitesini bir Türk hackledi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi


Rus Kaspersky'e ait online alışveriş sitesi bir Türk tarafından hacklendi.

Rus güvenlik şirketi Kaspersky'e ait Malezyalı bir online alışveriş sitesi, geçtiğimiz cumartesi günü bir Türk hacker'ın saldırısıyla zor anlar yaşadı. İddiaya göre "m0sted" rumuzlu Türk hacker, sitenin veritabanına girerek site içerisinde kontrolü eline geçirebildi ve çeşitli mesajlar yazdı. Kaspersky hemen duruma el koyarak siteyi kapattı ve girişi kullanıcı adı ve şifreye bağladı.

Bu olayın yaşanması aslında iki farklı olumsuzluğu karşımıza çıkartıyor. Böyle bir skandalda bir Türk vatandaşının başrollerde oynaması gerçektende üzücü bir hal alırken diğer yandan da kullanıcıların hangi antivirüs ve güvenlik yazılımına güveneceği kafalarımızda önemli bir sorun olarak beliriyor.

Kaspersky’nin böyle bir durumdan zorluk çekmesi de internet ortamında asla ve asla yüzde 100 güvenlik olmadığını kanıtlıyor.
ama şimdi halletmişler
 


DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
En iyi ve en kral virüs programı....wayy be diyorum sadece :(
 
leiche

leiche

Emekli Yönetici
Böyle bir skandalda bir Türk vatandaşının başrollerde oynaması gerçektende üzücü bir hal alırken ......


bence hiç üzücü değil gurur verici.

yaşasın türk hackerler birliği.
 
CEREN

CEREN

Üye
bencede gurur veriçi bi durum:)
bi rusya bıde amerika varya....
 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
bencede hiç üzücü değil haberde üzücü yazıyo helal olsun adama :ehe
 
Nazy

Nazy

Üye
bence hiç üzücü değil gurur verici.

yaşasın türk hackerler birliği.
seni birgün alacaklar içeri ama nezaman
kefalet biriktirmek zorunda kalmayalımda
genciz , evlenicez para lazım:)
 
CEREN

CEREN

Üye
bence hiç üzücü değil gurur verici.

yaşasın türk hackerler birliği.
lieche senin canın sağolsun ben senin kefalet paranı verırım sen merak etme kımseye muhtac etmem seni kefalet konusunda :pro::ehe
evleneceklerınde parası cebınde kalsın:D:D:D:D:D
 
Hellboy®

Hellboy®

Üye
Bencede üzücü degil bu tur haberleri okuyunca gurur duyuyorum sesimizi duyurutoruz en azından
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Ben bunun bir Türk tarafından yapıldığına inanmak istemiyorum! Zaten "iddiaya göre" deniliyor, üzerimize atılmak istenmiş olabilir!.. Hackerlik yasadışı bir eylemdir, hırsızlık ve adam öldürmek gibi, nasıl ki "dünyanın en çok suç işleyen insanı bir Türk" yakıştırması beni üzeceği gibi Türk hackerler şunu yaptı bunu yaptı diyerek adımızın duyurulması(!) da beni üzüyor. Adımızı duyurmak futbolda, satrançta olsun. Amerika'ya üstünlük kuracaksak basketbolda kuralım! Rusya'yı satrançta yenelim! Suç oranı en düşük ülke Türkiyeymiş denilsin! Tarihi eserlerine en çok sahip çıkan ülke Türkiye olsun... Bir kimsenin emek harcayarak, paralar dökerek kurduğu sistemleri en iyi çökerten ırk olarak anılmaktansa eğitim düzeyi en yüksek ülke olalım vs...
Farkında mıyız, bu şekilde anılmamız bir çok düşmanımızın işine geliyor... (Ayrıca kimin yaptığı belli olmayan olayların da bu konuda üstümüze atıldığını düşünüyorum).
 
qurbuz

qurbuz

Üye
paylaşım için tsk
 
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
AsLında Bu oLay Kaspersky'nin HazırLıksız YakaLanmasından veya KaLitesiz oLduğundan DeğiL Zira Hiç Bir Şey Türk'ü Durduramaz.. ;)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt