Kaspersky Antivüruste büyük tehlike

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
Kaspersky Antivüruste büyük tehlike
Kaspersky antivirüs programında açıklar bulunduğunu resmen kabul etti.

Haftalardır süren spekülasyonu, Kaspersky en sonunda kabul etti ve antivirüs programında açık olduğunu, bugün bir yama yayınlayacaklarını bidirdi.

Hacker'lara bu popüler antivirüs yazılımın kontrolünü sağlayan açık, bağımsız araştırmacı Alex Wheeler tarafından raporlanmıştı. Hackerlar bu işlemi, antivirüs uygulamasını çöktürmek için özel hazırlanmış bir CAB dosyası göndererek yapıyorlardı.

Ancak Kaspersky, açığın sadece antivirüs yazılımın Microsoft Windows-tabanlı versiyonlarında ömevcut olduğunu bildirdi.

Saldırının bir kez AV tarama motorunu da geçtiği bildiriliyor. Bazı araştırmacılarca açık kritik olarak değerlendirildi ama Kaspersky aynı fikirde değil ki; "Gerçek tehdit bayağı küçük." diyor. Şirket yamanın hemen bugün yayınlanacağını ve normal güncelleme işlemi ile yükleneceğini bildirdi.

barabelli

barabelli

Üye
ben kullanıyordum bazı sorunlar vardı dogru mesela 6600 da ustte gosteriyordu kuçuk v harfi ile 6680 de gostermıyordu

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by barabelli@Oct 9 2005, 11:59 AM
ben kullanıyordum bazı sorunlar vardı dogru mesela 6600 da ustte gosteriyordu kuçuk v harfi ile 6680 de gostermıyordu
[post=187397]Quoted post[/post]​

dostum bu bahsedilen açık mobil için değil pc için yani microsoft tabanlı çalışan kaspersky antivirüs lerde bulunan bir açık zaten yama yayınlan mış ;)

bjknemesis

Üye
ad aware kullanın arkadaşlar ;;)

AntiTuk

Üye
kaspersky güzel program ama onu yükledikten belli bi süre sonra internete giremez oldum benm modem usb(çevirmeli bağlantı ile çalışıo) tam bağlancak bilgisayara reset atıodu sildim böle bi problem kalmadı
zone alarm+antivir+sp2 heç bi problem yok!!!
tavsiye edilir

SANCAR

SANCAR

Üye
kaspersky den daha iyisi war mı yaw? onda da açık olursa :(

ozkanak

ozkanak

Üye
avast!

slayer

Üye
Originally posted by NeedLeFLuff+Oct 9 2005, 12:01 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(NeedLeFLuff &#064; Oct 9 2005, 12:01 PM)</div><div class='quotemain'>dostum bu bahsedilen açık mobil için değil pc için yani microsoft tabanlı çalışan kaspersky antivirüs lerde bulunan bir açık zaten yama yayınlan mış ;)
[post=187400]Quoted post[/post]​
[/b]

PC için çalışan dersen doğru ama microsoft tabanlı diyince olmaz :nono:
gerçek ayrıntıda gizlidir diye gereksizde bir söz yazıyım suraya... :DD

<!--QuoteBegin-bjknemesis
@Oct 12 2005, 12:45 PM
ad aware kullanın arkadaşlar ;;)
[post=189398]Quoted post[/post]​
[/quote]
ad awarenin prof. sürümü bile olsa tamamen virüslerden koruyamıyor :(

avast + antispy + ad aware
mükemmel 3&#39;lü...

night990

Üye
verdiğin bilgiler için sağol,saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt