Karzai: ABD askerleri 9'u çocuk 16 sivili öldürdü


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Afganistan'da görev yapan bir Amerikan askerinin 9'u çocuk, 3'ü kadın 16 sivili öldürdüğünü açıkladı.
Saldırıyı "suikast" olarak tanımlayan Karzai, ABD hükümetinden olayla ilgili açıklama istedi. Karzai, saldırıda 5 kişinin de yaralandığını kaydetti.

Afganistan'daki NATO güçlerinin komutanlarından Korgeneral Adrian Bradshaw da askerlerden birinin görev yaptığı üssün yakınındaki köyde sivillere ateş ettiğini doğrulayarak, "arkasında nasıl bir motivasyon yattığını anlayamadığı bu acımasız olaydan derin üzüntü duyduğunu ve dehşete düştüğünü" belirtti.

NATO sözcüsü Justin Brockhoff, saldırının faili askerin yakalandığını ve kurbanların NATO'nun tıp merkezlerine sevk edildiğini kaydetti.

Askerin sabaha karşı üsten çıkarak, Panjwai bölgesinde üsse yaklaşık 500 metre uzaklıktaki Balandi ve Alkozai köylerini bastığı ve sivillere ateş ettiği belirtiliyor.

Alkozai köyünden bir görgü tanığı, askerin köydeki üç farklı eve girerek ateş açtığını aktardı.

NATO, Afgan sivilleri vurduğu iddiasıyla Amerikalı bir askerin gözaltına alındığını açıklamış, bugün meydana gelen olayda bazı Afgan sivillerin yaralandığını, ancak ölen olmadığını söylemişti. kaynak : zaman
 
-efşan

-efşan

Üye
Dokuzu çocuk....
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt