Karabasan

 • 3 Ekim 2013
 • 708 Okunma
 • 15 Cevap

 1. arkadaşlar son günlerde karabasan denen illet uykularımı felç etti ,sizdede oluyorsa nasıl kurtuldunuz yardımcı olurmusunuz ?
   


  Yazan: ümran
  mesutgaga bunu beğendi.
 2. kendisi geçiyor.
   
 3. zaman her şeyin ilacıdır
   
  -efşan bunu beğendi.
 4. aynen mübarek :D
   
  -efşan bunu beğendi.
 5. bu halk dilinde karabasan olan ama asıl ismi uyku felci olan bilimsel bir olaydır. bayanlarda belli dönemlerde çok sık gözlemlenebiliyor ama bir sıkıntısı yok rahat olun. sebebine gelince uyku sırasında insanın kendine zarar vermemesi için kişinin uzuvları felce uğratılır, uyanılıp beyin kendine geldiği zaman felçten kurtulunur ve normal yaşama devam edilir. Karabasan olarak tabir ettiğimiz olayda ise beyin uyumak ile uyumamak arasında kalarak uzuvların felç konumundan çıkması için komut göndermemesinden kaynaklı kendinizi hareket ettirememeniz ve ses çıkartamamanızdan kaynaklıdır. korkulucak bir şey yok, beyninizi yarı uykuda asılı tutan psikolojik yada fizyolojik etkenlerden zaman içinde kurtulduğunuz zaman bu yaşadığınız sıkıntıdan da kurtulursunuz. yattığınız yeri değiştirerek bir denemenizi tavsiye edebilirim.
   
  -efşan bunu beğendi.
 6. Abdest al, besmele çek, Allah'a sığın öyle uyu. Saçma sapan şeylerden korkma. Geçer.
   
  -efşan bunu beğendi.
 7. Uyku felci usta korkmana gerek yok bende en başta korkuyordum sonra yüzleştim düşündüğüm şeyleri görmeye başladım şimdi istiyorum ama olmuyor bağımlılık yaptı :) abdestede gerek yok :)
   
 8. karabasan kadar güzel bir şey yok. Şanslısın. Zaten karabasan diye bir şey yok. Sen uyandığın zaman aslında tam uyanmıuorsun. Ruhun bedenine tam girmiyor. Tani hissediyorsun kendini ama harekey edemiyorsun. Benim neden buna güzel dememin sebebide uyku felçi sırasında astral seyahate çıkmak çok çok kolay. Astral seyahatde ruhun bedenden dışarı çıkıp dolaşması. Merak ediyorsan araştır. Bu durumdada eğer çok korkmuşsan bir takım halisulasyon görebilirsin. Ben mesela zombi saldırmıştı uyku felci sırasında. Ama biliyordum gerçek olmadığını acı hissetmeme rağmen gitmesini bekledim.
   
 9. çok şanslısın bende bu olayı yüzlerce kere yaşadım.eğer bu olayı birdaha yaşarsan lütfen kendini serbest bırak ve yükseldigini düşün.olanları sonra yazarsın :D
   
 10. kendisini uyurken görecek pisikolojisi bozulacak :D ama harbi ben çıkmıştım ama en fazla 4 5 saniye suruyordu :(
   
  mesutgaga bunu beğendi.
 11. ya aslına bakarsan bu olay vücudun kendini kilitlemesi olayı yani mesala sen rüya gördüğünü bilmiyorsun ama rüya görüyorsun mesala tam kaza yaptın orda vücut kendini kilitlemese kalpten veya ani bir hareketle ölürsün bundan dolayı psikolojik nedenlerle birlikte bu durum olur parayla satın alınamaz :)
   
 12. hicbir vücut reaksiyonu para ile alınamaz :D
  < Resmi açmak için tıklayın >
   
  BLooD_ReG bunu beğendi.
 13. uzun süredir uğrayamadım ,cevaplarınız için :tşk:
  ---
  anlamadım kardş :) uçabilirmiyim yani :D
  ---
  geçenlerde tekrar oldu korkmadım ama ölüyormuş gbi hissettim
   
 14. ölmekle aynı şey. Ruhun çıkıyor. Ama acı hissetmiyorsun.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
22/02/2019 - 04:44