Kadınlar neden çirkin erkekleri sever?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
    Konu Sahibi
Kadınlar neden çirkin erkekleri sever?

Erkekler her durumda ‘güzel kadın’ ararken, kadınlar ise kusurlarını ‘yakışıklı olmak’ avantajının arkasına gizlemeyen erkekleri tercih ederler.
Pek çok kadının, hatta çekici kadının, çirkin adamlarla birlikte oldukları hatta bundan memnuniyet duydukları bilinen bir gerçektir. Televizyon dizilerini seyrederken veya alışveriş merkezlerini gezerken mutlaka böyle çiftleri siz de görüyorsunuzdur.

Bunu açıklayan bir sürü teori var. Belki bunların bazılarını siz de bir yerlerde okumuşsunuzdur. Bunlardan en önemlisi, yakışıklı ve seksi erkeklerin ‘göze’ hitap etmekle birlikte, yakışıklı ve uzun boylu oluşlarını ‘diğer eksiklerini kamufle etmek için’ kullandıkları da bir gerçektir.

Yani yakışıklı bir erkek, kadınlara karşı nazik, cömert ve anlayışlı olmak konusunda diğer erkeklerden daha geridedir. Kadınlar da bunu hemen farkeder.

Kuralın istisnası da var tabii. Lise çağlarında erkekler henüz kadınlar hakkında ince numaralar öğrenmemiş haldeyken, yakışıklı olmanın avantajlarını kullanmayı da bilmiyor olurlar. Hem kibar hem de yakışıklı bir erkek, liseli toy oğlanlar arasından çıkar ama yaşları ilerledikçe onlar da oyunun kurallarını öğreneceklerdir. Kendilerine güvenlerini kazandıkça, kadınlara hoyrat ve kaba davranmayı da öğrenirler çünkü yakışıklı olmanın onlara verdiği avantajı farketmişlerdir.

Biraz genelleme olsa da bu ifade doğrudur ve kadınlar için de geçerlidir. Güzel bir kadın olgunlaştıkça fiziksel avantajlarını kullanmayı da öğrenir. Ama bu noktada kadınlarla erkekleri ayıran önemli bir hususun altını çizmemiz gerekiyor: Birlikte olacakları kişiyi seçerken erkekler ‘gözlerine’ güvenirken kadınlar ‘hislerine’ güvenmeyi tercih ederler.

Sonuçta erkekler her durumda ‘güzel kadın’ ararken, kadınlar ise kusurlarını ‘yakışıklı olmak’ avantajının arkasına gizlemeyen erkekleri tercih ederler.

İnsanların olgunlaşması zaman alan bir süreç. Kadın ve erkeğin gençlikten yetişkinliğe geçen süreçte duygusal ve sosyal anlamda olgunlaşmaları farklı hızlarda seyrediyor.

Kadınların da erkeklerin de ‘karşı cinste ne aradığını’ gerçekten farketmeleri ancak 30’lu yaşlarda gerçekleşiyor. Eğer 30’lu yaşlarını süren akıllı ve olgun bir kadının niçin yakışıklı erkekleri değil de çirkin erkekleri seçtiğini merak ediyorsanız, kadının zekasını takdir etmekle işe başlayabilirsiniz. Emin olun bu taktik sizin işinize yarayacaktır. Yakışıklı bir erkek olsanız da olmasanız da...

• Beğen
Tepkiler: Tuba.Erva

Solamente

Üye
evet evet kesinlikle katılıyorum

jöly

Üye
yok ben çirkin adam sevmem...biraz eli yüzü düzgün olsun..yanımızda taşırken "zavallı kız nerden bulmuş bu çirkini" demesinler....:kop::kop:

Pure Life

Pure Life

Üye
dış görünüş herşey degıldır insan 50 yaşına geldiginde en yakışıklı erkek yada engüzel kadın bıle çirkin oluyor geçici bişi yani güzellik

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Dj Airmax™;1043720' Alıntı:
dış görünüş herşey degıldır insan 50 yaşına geldiginde en yakışıklı erkek yada engüzel kadın bıle çirkin oluyor geçici bişi yani güzellik

Şimdi kadın elliye gelince hoş olmuyor belki ama biz erkekler olarak elli yaşımıza gelince yıllanmış şarap kıvamında oluyoruz :) Beğeneni de bol oluyor yani :)

• Beğen
Tepkiler: enginzz ve Dafny
looney

looney

Üye
aynen bende katılıyorum :D

CEREN

CEREN

Üye
bence dış görünüş önemli değil
merhametli olsun dürüst olsun
sevsin şefkatli olsun kanı sıcak olsun

ayrıca kadınların yaşları ilerledikce
yıllanmış şarap gibi olurlar:)

looney

looney

Üye
bence dış görünüş önemli değil
merhametli olsun dürüst olsun
sevsin şefkatli olsun kanı sıcak olsun

ayrıca kadınların yaşları ilerledikce
yıllanmış şarap gibi olurlar:)

bencede sanada katılıyorum :)

omayra

Üye
valla doğrudur, merhametli dürüst çalışkan olsun daaaa, gönül de çirkine bakmıyor be yaaa, ille de çekici olmalı, karizmatik olmalı, etkileyici olmalıı. Toplumda konuşurken sözünü dinletmeli... Tocam gibbiiiiiii :hehe: :hehe: Yahu evirdim çevirdim tocama getirdim gene lafı.Aferin bana yaniii :) Aahh ahhh :) Ama ne yapayım Kuğu Gölü'ne bilet almış! Çok sevindirik oldum yaaaa:)

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
valla doğrudur, merhametli dürüst çalışkan olsun daaaa, gönül de çirkine bakmıyor be yaaa, ille de çekici olmalı, karizmatik olmalı, etkileyici olmalıı. Toplumda konuşurken sözünü dinletmeli... Tocam gibbiiiiiii :hehe: :hehe: Yahu evirdim çevirdim tocama getirdim gene lafı.Aferin bana yaniii :) Aahh ahhh :) Ama ne yapayım Kuğu Gölü'ne bilet almış! Çok sevindirik oldum yaaaa:)

Kuğu gölü... Ne kadar güzel :) Çaykovski kulakların pasını silerken yaşanan romantizm de bir başka olur herhalde :) Yıldönümünde ne yaptı peki? Önemli olan o :) 2 hafta olmadı sanırım daha :)

ALpeRenBuGRa

ALpeRenBuGRa

Üye
Haber tamamen yalan, bizi seven niye yok o zaman :ehe

omayra

Üye
Kuğu gölü... Ne kadar güzel :) Çaykovski kulakların pasını silerken yaşanan romantizm de bir başka olur herhalde :) Yıldönümünde ne yaptı peki? Önemli olan o :) 2 hafta olmadı sanırım daha :)

Güzel bir restaurantta yemek yedik :) ama kötü bir haber aldık kötü bitti :(

canmir

canmir

Üye
ONCELIKLE HERKESE SLMLR aslinda genelleme yapmak istemiyorum ama kadinlarin bi kismi oncelikle isin finansal durumunu degerlendirirler sonrada guzellik ve nezaket ararlar tabi her kadin bir deildir ayrica kadinlar cok fazla ilgiden hoslanmazlar ilgisizliktende nefret ederler yani kkisacasi kadinlari anlamak ve anlatmak gercekten zor bir sevgilim onunla cok ilgilendigim icin ayrilmak istedi digeri ise onunla ilgilenmedigim icin beni aldattigini ileri surdu yani biz erkeklerin isi gercekten cok zor allah yardimcimiz olsun diyorum baskada bi sey demiyorum

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Güzel bir restaurantta yemek yedik :) ama kötü bir haber aldık kötü bitti :(

Çok üzüldüm :( Umarım babanızla ilgili değildir... Ve umarım 6. senenizin en kötü günü olmuş olur, güzel günler bekliyordur sizi :)

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
güzellik gecıcı içi güzel olsun..artı cok da yakısıklı olsun istemem sevgılım ..yolda yürürken ona bakan kızları yolmakla gecsın istemem ömrüm:ehe

'Lorelai

'Lorelai

Üye
Bence sevdikten sonra güzel mi, çirkin mi diye bakmıyor insan. Yani ben bakmıyorum, yeter ki mutlu olayım,olalım.

Tuba.Erva

Tuba.Erva

Üye
odun olmasnda tipi onemli degl cok dyoruz iste
kadinin ruhuna hitap edp knsmasni cok iyi bilen tipler genelde

Şehriyar

Şehriyar

Üye
abla şimdi konuyu niye hortlattın ki :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt