k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sertug1991

Sertug1991

Üye
    Konu Sahibi
k750 yi w800 yapma-menü ikonu değişimi-ve dahası

Telefonunu k750 den w800 e çevirdiği ve daha kaliteli bir model kullanmaya başladıgı halde hemen geri dönmek isteyen, üstüne bir de hesap sorar gibi konusanlar nedeniyle şu açıklamayı yapıyorum...eğer w800 ün nasıl bir telefon oldugunu görmek istiyorsanız telefoncularda gidin, bakın, tatmin olun...geri dönme derdinde olanlar hiç ugrasmasın w800 yüklemeyle...ben yöntemi anlatıyorum...her CID versiyonu ile denemedim tek bi telefonum var onunla denedigimi anlattım...BAŞARI SAĞLADIM VE ASLA GERİ DÖNMEM...diğerleri ise başkaları tarafından denenmiş diyorum yine anlatamıyorum...konudaki son bilgilendirmedir bu...aynı şeyler gelirse konuyu kilitleyeceğim ve bilgileri sileceğim...

Bu işlemlerin tamamı bilgilendirme amaçlı verilmiştir...yaptıgınız işlemler sonucu telefonunuzda meydana gelecek sorunları en aza indirmek için ayrıntılı bir şekilde paylaşılmıştır..buna rağmen telefonunuzda meydana gelebilecek sorunlardan ben mesul değilim..şimdiden belirteyim...düzgün bir yol izlerseniz ve anlatılanları harfiyen yaparsanız telefonunuzdaki değişimleri görebilirsiniz...

yapabileceğiniz işlemler:

Alıntı:
k750 yi w800 e çevirme
k750
-w700-w800-w810i menü ikonlarını değiştirme
k750 akustik ses ekleme (ses kalitesini düşürdüğü için anlatmadım)
k750 media player ikonlarını değiştirme (sorun çıkardıgı için paylaşmadım)
yazılım yüklemek için dosyalar
yazılım yüklemek için 3 adet program
ingilizce telefonu türkçe yapma
operatör logosunu silme
sınırsız mesaj doldurma

ileriki sayfalarda w810 flash tema yükleme
w810 için 4 adet tema

Alıntı:
Usb Driverı yüklemeyi bilemeyen arkadaşlar için de konunun en altında açıklama yaptım
CID49 sürüm k750i leri w800 yapma (ilk yol)

(strafer arkadaştan alıntıdır)
öncelikle diğer konulardan aşina olduğunuz üzere sim kartı ve memory stick i telefondan çıkartıyoruz.
şarj ın %100 dolu olmasına gerek yok.

1) önce indirin

(telefonu bağlarken isteyeceği flash dosyası)

(kullanacagımız program ve kullanılacak diğer dosyalar)

2) şimdi...

her zaman olduğu gibi alttaki resimdeki gibi start a basıp telefonu bağlıyoruz (starta bastıktan sonra c tuşuna basılı bir şekilde telefonu pc ye kablo aracılıgıyla baglayacagız...sizden flash device donanımını isteyecek..yukardaki linkte verdiğim flash driverını masaüstüne rardan çıkartıp kaydedin...flash device istediginde bu masaüstündeki dosyayı göstererek donanımınızı kurun...)

Telefonunuzun CID 36 mı yoksa CID 49 mu oldugunu hemen alttaki (db2010 CID49 yada 36) bölümünden anlayabilirsiniz...
Önemli: CID36 olanlar kesinlikle bu yöntemi uygulamasın çünkü benimkinde oldugu gibi işe yaramayacaktır...

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 757x461.

3) daha sonra flash kısmına gelip fl.bin dosyasını seçin ve flash a basın.

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 963x627.

4) işlem bitince finish flashing gibi bir şey yazar.bunu gördükten sonra telefonu usb kablodan ayırıp bataryayı çıkartıyoruz.biraz bekledikten sonra bataryayı takıp tekrar programa giriyoruz ve telefonu pc ye bağlıyoruz.daha sonra yine flash ı seçip bu sefer file systemi flash lıyoruz.tabi ki fs.bin dosyasıyla.

5) aynı şekilde bu işlem bitince de bataryayı çıkarıp programı tekrar başlatıyoruz ve yine bir bağlantı kuruyoruz.

geriye custom dosyasını atmak kalıyor.alttaki resimdeki gibi seçiyoruz...

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 755x459.

6) own custpack seçeneğiyle işleme başlıyoruz.

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 757x460.

7) bu sekiz saniyede telefonu ayırma işi çok önemli.sürekli ekrana bakın ki kaçmasın.eğer kaçırırsanız işlemi tekrar başlatın.

disconnected...unplug the phone
yazısını gördüğünüz anda artık telefonunuza w800i yazılımı yüklü ve türkçe.

artık bu işlem(customization işleminden bahsediyorum) saatler almıyor 2-3 dakika içinde gerçekleşiyor...w700i gibi telefonları denemediğim için onlar hakkında bilgim yok.

Eğer telefon açılmazsa sadece Flash Main Firmware i yine fl.bin yüklüyoruz ve eski haline geri dönüyor telefonumuz...

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 800x600.
Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 800x600.

büyük ihtimalle bu(icon değiştirme) w800i,k750i dışında w700i içinde geçerlidir.

w800 olayını hallettik...şimdi ikonları değiştirmeye geldi sıra...
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::
Sadece ikon değiştirmek isteyenler (CID36 veya CID49 farketmez ve k750,w800,w700,w810 için geçerlidir)
1)

rar şifresi : orochi

Link

dosyada 56 adet ikon mevcuttur... bir icon paketini indirip rar dan çıkartıyoruz.

klasörün içinde şu dosyalar var

2) bize ilk etapta sadece şu dosyalar lazım. (layout_rew... yazan dosya bu safhada gerekli değil..ayrıca thm ozantılı tema dosyası da ihtiyaç dışında bu safhada)

3) yukardaki resimdeki dosyaları kopyalayın ,alt resimdeki files_to_phone klasörüne sırasıyla;

\files_to_upload\tpa\preset\system\menu

(yukardaki files_to_upload klasörü içine tpa klasörü yaratacagız...sonra sırasıyla
tpanın içine preset
preset içine system
system içine menu dosyaları yaratacağız mouse un sağ tuşuna basıp "yeni klasör" seçeneğiyle)

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 801x605.

4) yanda scroll bar (aşagı yukarı yönlendirme çubugu) çıkmaması için layout_revove_scrollbars klasöründeki layout.xml isimli dosyayı ise /tpa/system/ klasörü içimde layout adında klasör oluşturarak içine bırakıyoruz.

yani

/tpa/system/layout içine layout.xml dosyasını atıyoruz...

geriye tema nın thm uzantılı dosyası kalıyor onuda işlemi bitirdikten sonra telefonu açarak içine atıp ayarlamak gerekiyor.(normal tema atar gibi..yani bu o kadar önemli değil fakat ikonlarınızın temanızla uygun olması için öneriliyor)

5) şimdi fsx işlemine başlıyoruz.

her zaman ki gibi programı açıp telefonu bağlıyoruz (başta anlattıgımız gibi) ve fsx seçeneğine gelerek start fsx butonuna basıyoruz.
Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 755x460.

işleminiz bittiğinde direk bağlantınız düşecektir...yani ikonlarınız yüklenmiş durumdadır...resimlerden görebilirsiniz...gönderdiğim dosyanın içinde orjinal ikonlar da mevcuttur...

değiştirilmiş ikonlar aşagıdadır...

Orjinal ikona geri dönmek isterseniz...(CID36 lar için geçerlidir)

bu w800 orjinal ikonları...far managerin nasıl kullanıldıgını alt bölümde anlattım..linkleri de verdim...şimdi bu indirdiginiz dosyayı farı kurduktan sonra C:\Far içine atın...sonra far programını açın...

FS/tpa/preset/system/menu içine girin..tüm ikonları tek tek, menu.ml dosyası da dahil olmak üzere silin (F8 tuşuna basıp) sonra sağdaki menu.ml dosyasını sol tarafa sürükle bırakın ya da yapıştırın...yine de yapamazsanız resimli anlatımı yakında koyarım...

k750 orjinal menu ikonları yukardaki ikon değiştirme konusundaki ikon paketleri linkinde vardır...aynı şekilde yapıyoruz orjinalleri geri yüklemek için...

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::

kamera versiyonunu 8.5 yapmak

files_to_upload içine yukarda yaptıgımız sistemdeki gibi içiçe olacak şekilde

files_to_upload/ifs/settings/camera

isimli dosyalar oluşturuyoruz...ve;

bu linkteki rarlı dosyanın içindeki dosyayı oluşturdugumuz camera klasörü içine atıp yukarda 5. secenekte yaptıgımız gibi fsx işlemini yapıyoruz...
Önemli: bu işlemleri yaparken ikon değiştirme işleminde oluşturdugumuz dosyaları silmemizde yarar var...zira yanlış bir dosya yüklemesi sistemi yeniden yüklemenize neden olabilir...

Not: Şahsen benim kamera bana çok yeterli geliyor ve bu versiyonlar fazla bir fark katmıyor...yine de denemek isteyenler için paylaştım...

SMS Kapasitesini Büyütmek

(not:smslerin yedeğini alın çünkü bu işlemden sonra silinecek)

files_to_upload içine yukarda yaptıgımız sistemdeki gibi içiçe olacak şekilde
files_to_upload/ifs/settings/messaging

klasörleri oluşturuyoruz...messaging klasörünün içine mousela sağ tıklayıp "yeni metin belgesi" oluşturuyoruz ve içine /tpa yazıp kaydediyoruz...kayıt ismi olarak da
pref_store.txt yazıyoruz... (bunlar önemli)

şimdi yukarda 5. secenekte yaptıgımız gibi fsx işlemini yapıyoruz...

Önemli: bu işlemleri yaparken daha evvelki işlemlerde oluşturdugumuz dosyaları silmemizde yarar var...zira yanlış bir dosya yüklemesi sistemi yeniden yüklemenize neden olabilir...

Ben bunu uygulamadım çünkü gerek görmedim...

Çeşitli işlemler

Pil Zayıf Sesini Değiştirme
files_to_upload/tpa/preset/system/sound/ lowbattery.mid
dosyası yerine aynı isimle başka bi midi koymanız yeterli.
Açılış ve Kapanış Sesleri Değiştirme
files_to_upload/tpa/preset/system/settings
Kapanış sesi için
SHUTDOWN_SOUND_SEMC adında bi mp3 koymanız yeterli
Açılış içinde
STARTUP_SOUND_SEMC adında mp3'le değiştirmeniz yeterli.
Mesaj İletildi Sesini değiştirmek için
files_to_upload/tpa/preset/system/sound/notification.mid
(Aynı isimde başka bi midi koymanız yeterli)

Operatör Logosu Kaldırma

files_to_upload/tpa/system/layout/layout.xml dosyasına geliyoruz ve mouse la sağ tıklayıp birlikte aç diyoruz...not defteri ile dosyayı açıyoruz...karsımıza yazı kodları gelecek ve ortalara dogru <object name="StatusIndication"> ile başlayan bölümü bulun...
Alıntı:
<object name="StatusIndication">
<settings>
<sett name="RowHeight" value="0"/>
<sett name="TopOffset" value="0"/>
<sett name="TitleHeight" value="0"/>
<sett name="TitleTopOffset" value="0"/>
<sett name="TitleMode" value="4"/>
<sett name="OverlayStyle" value="2"/>
<sett name="YPos" value="18"/>
<sett name="Height" value="176"/>
</settings>

kırmızı ile yazdıgım sayıları ilgili yerdeki harflerle değiştirin...kaydedin ve kapatın...
Önemli: evvelki sayıları bir yere not edin...herhangi bir terslik durumunda geriye yazarsınız...

şimdi yine yukarda 5. şıktaki fsx işlemini yapıyoruz...yine dediğimiz gibi
diger işlemlerde oluşturdugumuz dosyaları (ses değiştirme, sms kapasitesi arttırma vs) bu işleme başlamadan silmekte yarar var...

CID36 versiyon k750 leri w800 ve türkçe yapma (CID49 la denemedim haliyle ama CID49 olup da denemek isteyen deneyebilir)

CID49 olan arkadaşların da verim aldıgını okumuştum bir yerde...dilerlerse deneyebilirler...

Reis arkadaşımıza teşekkürler...

bu 3 ünü indiriyoruz...en alttaki link kullanacagımız programın linki...öncelikle;

telefonumuzun CID numarasını öğrenmek için şöyle yapıoruz;
"telefonumuzu kapatıyoruz, pili çıkarıp geri takıyoruz, (flash device işleminin nasıl yapıldıgı ve linki yukardaki anlatımlarda yazıyor)

k750flasher_13.7 programında Read CID/Test Cable yazan yere tıklıyoruz daha sonra telefonumuzda c'ye basılı tutarak usb'ye takıyoruz solda görünüyo zaten herşey "

not: phone color:? yazan yerde eğer brown yazıorsa w800 yazılımı atamazsınız RED yazması gerekli

buyrun şu şekilde;

evet CID numaramızın 36 olduğunu öğrendikten sonra w800 yazılımını nasıl atacağımıza geçiyoruz

indirdiğimiz dosyaları rardan çıkarıyoruz
k750flasher_13.7 programını açıp ordan sağ tarafta main yazan yerin sonundaki 3 nokta'ya tıklayıp "w800i_r1bc002_main_eu_emea" dosyasını seçiyoruz

(dosyaların ismini karıştırmayın...yukarda indirdiğiniz ilk iki linkteki dosyaları kullanacagız)

şimdi de aynı şekilde FS yazan yere uyguluyoruz buraya da "w800i_r1bc002_fs_emea7" dosyasını seçiyoruz

ve burada CID yazan yere girip
CDA102337/7 - EMEA7 'yi seçiyoruz (başka bişey işaretlemiyoruz)

bunları tamamladktan sonra telefondan pili çıkarıp takıyoruz ve k750_flasher13.7 programında Flash'a basıyoruz bastıktan sonra telefonda c'ye basıp usb'ye bağlıyoruz

yükleme başlıyor...

%100 olduktan sonra bir kere daha % 100 sayacak ve flash işi bitiyor...kabloyu çekip, bataryayı çıkartıp geri takıyoruz...(kabloyu takmıyoruz şimdi)

1. bölümü rahatça geçtik ama telefonumuzu açmıyoruz kesinlikle..şimdi custom dosyalarını atacagız...bu dosyalar önemli...

bu dosyayı indiriyoruz...içinde hem custom dosyaları var hem de XS++ programı...Xs++ programının nasıl kullanıldıgını yukarda anlatmıştım...yine de değinmekte fayda var...

kabloyu çekmiş bataryayı çıkartıp geri takmıştık...şimdi XS++ programını usb seçeneği seciliyken start tuşuna basıyoruz...30 saniye içinde parmagımızı "c" tuşuna basılı tutarak kablomuzu takıyoruz...ekranda bağlantıyı göreceksiniz...FSX seçenegine geliyoruz ve flash a basıyoruz...işlemimiz tamamlanıyor ve bittiğinde baglantı kendiliğinden düşüyor...şimdi kabloyu çekin bataryayı çıkartın ve geri takın...bataryayı tekrar çekip simkartınızı ve hafıza kartınızı takın...R1BC002 versiyonlu Türkçe w800 ün keyfini sürmeye başlayın

pc ile bağlantı kurmak için artık, sonyericsson.com.tr den w800 için olan usb driverı indirmelisiniz...( bunu yapmak bana ayrı bir zevk vermişti )
Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 755x460.
Eğer kurulum esnasında bir sorununuz olursa, yani k750 flasher programıyla emea dosyalarını atarken bir sorun olursa işlemlere başlamadan önce custom dosyalarınızı silmeniz gerekecektir...

bu işlemi sadece far manager ile yapabilirsiniz...(far manager, CID36 yı kabul ediyor sadece unutmayın) XS++ programı sadece yeni bir dosya ekledigimizde eski dosyayı silerek yenisini ekler...far manager ise direk silme işlemi sağlar...o yüzden far manageri tavsiye etmek zorundayım zaten Flasherla sorun yaşamadıysanız buna hiç işiniz düşmeyecek..ben her türlü ihtimali göz önüne alarak anlatayım dedim...sizin için oldukça basitleştirerek anlatacagım...şimdi;

indiriyoruz...içinden alttaki dosyalar çıkacak...

şimdi işlemimizi yapıyoruz...ShakaFB ye teşekkürler...

far programını açıyoruz yukarda denilenleri yaptıktan sonra...Alt+F1 tuşuna basıcaz ve bu ekran çıkacak

"SEFP"'yi Seçiyoruz ve DCU-60 Kablomuzun pcye bağlı olduğundan emin oluyoruz telefonu kapatıyoruz ama daha
bağlamıyoruz.

ENTER'a basınca bu ekran çıkıyo
(kablo-hız ve boot script alt resimdeki gibi olacak...mouse la tıklamanıza gerek yok...soldan saga dogru mousela gösterip giderseniz kendisi işaretler)

Resimdeki gibi seçip "Enter The Matrix" diyoruz

Ve karşımıza bu ekran çıkıyo

Yukarda anlattıgım telefonu c tuşuna bağlama işlemi burda da geçerli...anlattıgım şekilde bağlıyoruz...

Ve Karşımıza bu ekran çıkıyor

FS'yi (FileSystem) seçip Enter diyoruz biraz bekledikten sonra açılıyo
ve telefonun sistem dosyalarındayız şuan

gördügünüz gibi solda tpa yazıyor...sistem olarak aynı XS++ gibi...tpa ya giriyoruz...karşımıza preset gelecek onun da içine giriyoruz ve custom gelecek...onun da içine girdikten sonra sıralı bir dosya listesiyle karşılaşacagız sol bölümde...yapacagımız işlem çok basit...

custom dosyalarını sildik..şimdi k750 Flasher işlemine yeniden başlayabiliriz

Önemli : Programdan çıkmadan önce mutlaka ana klasöre geri dönün ve Çıkmak isteyip istemediğimizi sorunca evet diyip çıkın bunu yapmadan programı kapamayın! Ana menüye gelince F10 tuşuna basın ve YES deyip çıkın...

Bu işlemlerden sonra herhangi bir sorun olmadıysa hata yapmadıysanız w800 sahibi oluyorsunuz...kullanabileceginiz her yolu anlattım arkadaşlar...bunları anlatırken anlatımı ilk yapan arkadaşlara da saygısızlık yapmak istemedim..onlarınki de bir emektir sonuçta...takıldıgınız yer olursa yardımcı olurum...

unutmayalım ki arkadaşlar bu işlemlerden önce usb driverınızı yüklemiş olmanız gerekli...ben rahatlık olması açısından vereyim...

k750 usb driverı

w800 usb driverı

driverları pc nize yükledikten sonra size "yeni donanım bulundu" sihirbazının ekranı gelecektir...gözat diyerek pc nize kaydettiğiniz usb driverı hedef olarak göstereceksiniz...kendisi otomatik olarak yükleyecektir...(Flash device işlemi usb driverdan farklı bir işlemdir...flash device; biz telefonu sadece batarya takılı iken "c" tuşuna basıp açmaya çalışırken bizden istenecektir...)
Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen dsrsw555
Sony Ericsson K750i yi W800-e cevirmek isteyenler buyursun, kendi telefonumu 8-ci kez yazarak video cektim ve risk edemeyenler icin kolaylik olsun istedim, Sony Ericsson acidan yaptigim tum islemler bu forumdan alintidir ( Gereken programlari forumdan alabilirsiniz hepsi var )
Video formati: instant demo
dosyalarin boyutu cok az
rahat indire bilirsiniz

Alıntı:
XS ++ 1.5 sürümü

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen alican922

Walkman Skin Nasıl Değiştirilir ? İçeri Gelin

Gerekli Dosyalar

Far Manager =>

Walkman Skin =>

İlk önce Far Manager'a Nasıl Bağlanıcaz ???

Not : Öncelikle Telefonunuzda USBFlash Driver'ın Olması Lazım !!!!

Programı Açıyoruz

ALT+F1 Yapın[/B

]

DCU-60 ' ı seçin ve ENTER THE MATRIX'E BASIN

KARŞIMIZA BÖYLE BİR EKRAN ÇIKACAK

Telefonunuzu Kapatın ve C Tuşuna Basılı Tutarak USB'ye bağlayın

Eğer Herşeyi Doğru Yaparsanız Bu Ekran Çıkar

Şimdi Bu Ekran Çıktı

Bu Ekrandan FS yerine FLASH'ı seçicez . Nedeni : Walkman Skin dosyasının içinde patch diye bi klasör var . İçinde .vkp uzantılı dosyalar var . İşte bunlar patchler. 3 tane dosya var bunları sabit disklerinizden birine çıkartın .

ALT+F2 Yapınca Böyle Bir Ekran Geliyor . Ordan D yi veya C yi seçin

Patch dosyalarını bulup aşağıdan Copy ye basın , Yes diyin . Üç patch içinde bu yolu izleyin .

Yapacak tek şey kaldı , Walkman dosyasının içinde bulunan sysgfx klasörünü HAFIZA KARTINA atacaksınız

Yeni Walkman Skininiz Hayırlı Olsun

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen hotuu
k750 w 800 super bı menu daha

menu ml hatası vermemesi icin orjınal layout kullanın

Shot at 2007-07-19

Alıntı:
SonyEricsson'lar İçin Tüm Firmware'ler Burda !!! (alican922 nin paylaşımı)

Emeğe Destek

Gerçek Mesajı Gönderen
UYARI:

GFlash İle Yama(Patch) Yapmak Çok Kolay :-))

Aşagıdaki döküman daha önce tarafımdan başka bir sitede konu olarak açılmıştır. Emeğe saygı adına lütfen benden izinsiz kopyalamayınız.

NOT: Program sadece cid36 red telefonlarla uyumludur.

Arkadaşlar; dosyaların içinde belkide hiç görmediğiniz,duymadığınız yamalar(patchler) var. Örnek: Cevapsız çağrıyı ışık vererek hatırlat, Java uygulama açıkken resim çek, Konuşma başlarken telefonu titret, Uçuş modu(K750i için), Karaliste, Telefonun kendi firmware dosyalarını gör, vs... Ayrıca telefonunuz cid 36 red ise bu programdan daha basit bir şekilde yama(patch) atabileceğiniz başka bir program yok. Program ve firmwarelere göre dosyalar aşağıda;

GFlash

K750i R1CA021 Yama(Patch) Dosyaları:

K750i R1DB001 Yama(Patch) Dosyaları:

W800i R1BC002 Yama(Patch) Dosyaları:

*Programı açıyoruz. Repair/GDFS/Patching başlığına tıklıyoruz.

*Add düğmesine basarak uygulamak istediğimiz dosyayı ya da dosyaları ekliyoruz.

*Aşağıdaki resimdeki gibi Patch kutucuğu ve Apply VKP-patch seçeneği işaretlenmiş olmalı.

*Bundan sonraki aşama ise; Repair/Read/Patch düğmesine basmak. Program sizden; USBFlash sürücüsü yüklü olan telefonun c tuşuna basılı tutarak kabloya takmanızı isteyecek ve ardından yükleme başlayacak.

NOT: Beğenmediğiniz veya kaldırmak istediğiniz yama veya yamaları kaldırmak için aynı işlemleri Remove VKP-patch seçeneğini işaretleyip yapıyoruz.

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen 1980

Cid49_W800i İçin Flash Lite Destekli Sürüm R1L002

Arkadaşlar; W800i model telefonların sadece R1L002 sürümünde flash lite özelliği var. Flash lite sayesinde .swf uzantılı Flash dosyaları açabiliyor ve duvar kağıdı olarak kullanabiliyoruz. Flash dosyası da ne oluyor diyen arkadaşlara da bir açıklama yapayım flash dosyaları cep telefonlarında genelde duvar kağıdı olarak kullanıldığında günün saatlerine göre değişen dosyalardır. Fakat bu sürümün Türkçe dil eksiği var. Customize dosyası ile o kadar uğraşmama rağmen Türkçe dili kabul ettiremedim. Türkçe dil yüklemeyi başaran arkadaşlar lütfen bilgilerini burada paylaşsınlar...

W800i_CID49_R1L002(MAIN/FS)

DisplayDriver

NOT: Display driverı yüklemezseniz telefonun ekranı beyaz oluyor. Display driver; yüklemeye başlamadan önce XS++ programında files_to_upload\ifs\settings\display klasörünün içine atılacak.

Alıntı:
Gerçek Mesajı Gönderen 1980

Patchli Main Dosyası Hazırlamak(Cid49 İçin)

Cid49 olan telefonlara patch atmakta zorlanan arkadaşlar anlatacağım yöntemle patchli bir main dosyası hazırlayabilirler. Hazırlanan bu dosya daha sonra XS++ programının Main bülümünde flashlanacak ve patchler telefonumuza yüklenmiş olacak.

GEREKLİ OLAN PROGRAMLAR VE DOSYALAR:

GSlide15:

XS++:

K750i(R1CA021) Patch Dosyası:

K750i(R1DB001) Patch Dosyası:

W800i(R1BC002) Patch Dosyası:

FIRMWARE DOSYALARI(Main ve Fs):

K750i(Cid49)_R1CA021:

W800i(Cid49)_R1BC002:

NOT:
1) K750i_R1DB001 ve W800i_R1DB001 sürümü kullanan arkadaşların firmware dosyalarını bulmaları lazım.(Bende olmadığı için ekleyemedim)
2) Firmware klasörünün içinde Main ve Fs dosyaları bulunmaktadır. Biz bu program ile sadece Main dosyasını kullanacağız.

* Programı açıyoruz ve Flashfile bölümüne, telefonumuza ait olan main dosyasını seçiyoruz.

* Header bölümüne ise program ile beraber gelen header klasöründen telefonumuza uygun olan dosyayı seçeceğiz.Örnek: K750i= 288, W800i= 291, W810i= 343 blocks flashlama yapar. Bu bilgileri gözönüne alırsak, K750i ve W800i için sonu 291, W810i için ise sonu 344 ile biten dosyayı seçmemiz lazım.

* Patch ya da patchleri Add düğmesine basıp bilgisayarımızdan bulup seçiyoruz.

* Output seçeneğinde ise oluşturacağımız main dosyasının kaydedileceği yeri belirtip dosyaya bir isim veriyoruz.

* Process düğmesine basıyoruz ve dosya oluşturuluyor. Kısa bir yüklemenin ardından aşağıdaki resimdeki gibi ekranda Done! yazısı çıkacak ve artık patchli main dosyamız kullanıma hazır.

* Bundan sonra tek yapmamız gereken; hazırladığımız main dosyasını XS++ programının Flash Main Firmware bölümünde seçip flashlamak.(XS++ programının kullanımını bilmeyenler forumun ilgili sayfalarını inceleyip programın kullanımını öğrenebilirler)

ALINTIDIR!!
BEN YAPTIM OLDU VE OLUCAK SORUNLARDAN SORUMLU DEĞİLİM!!

• Beğen
Tepkiler: hdr...

hdr...

hdr...

Üye
Süper olmuş :)

Sertug1991

Sertug1991

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar teşekkür eden yok mu?

tayfatoprak

Üye
Yaptım K750 Artık W800 Devam Ediyoruz Bakalım

giresunlum

Üye
süper

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt