k700i ile msne baglandim-denenmiştir

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mforce

Üye
    Konu Sahibi
k700i ile msne baglandim-denenmiştir
merhaba öncelikle uzun zamandir arastirmama ragmen bir sonuca ulasamamistim emsn ile baglanmaya ve k700i telefonum var.

forumda arastirdim konulari okudum arkadaslar diyorlar ki ya uzun süre gidiyor yüklenme cubugu 100 e kadar gidiyor sonra tekrar basa sariyor diyorlardı fln. bunu nasil halledebiliriz diye soruyorlar konuyu acan arkadastan cvp yok, ilginc. neyse kesin cozum burada..

k700i için:
baglanti -> data iletisimi -> data hesaplari ->yeni hesap
Turkcell internet ayarlari:

Bağlantı adı : Turkcell internet
Veri taşıyıcı : GPRS
Erişim noktası adı : internet
Kullanıcı adı : Boş bırakın - Yok
Şifre sorma : Hayır
Şifre : Boş bırakın - Yok
Doğrulama : Normal
Ağ geçidi IP adresi : Boş bırakın ( 0.0.0.0 gözukmesi lazım )

bunu yaptiktan sonra,
baglanti->internet ayarlari->internet profilleri->turkcell interneti secin..

iste geldik asil noktaya bu bölümü arkadaslar es gectigi icin msne baglanamiyordunuz:

baglanti->akis secenekleri->profil sec->turkcell internet ve
baglanti->java ayarlari->internet profilleri->turkcell internet

yapin ve tekrar deneyin, kolay gelsin

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Bilgi için sağol msn yi bulunca deneyeceğim ama kaç kontör yiyor böyle ...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
60 kb.'a 1 kontör gidiyor..

mforce

Üye
    Konu Sahibi
1 saat bayağı mesajlaştım 4-5 kontör gitti, bence çok uygun. ancak emsn programı o kadar da güzel program degil, yani aynı anda tek kişiyle konuşabiliyorsunuz, agilenin javaya uygun olanı olabilse çok güzel olurdu ..

vivacocha

Üye
forumda arastirdim konulari okudum arkadaslar diyorlar ki ya uzun süre gidiyor yüklenme cubugu 100 e kadar gidiyor sonra tekrar basa sariyor diyorlardı fln. bunu nasil halledebiliriz diye soruyorlar konuyu acan arkadastan cvp yok, ilginc.

valla arkadaşım bence orda cevapsız mbırakmam normal.. çünkü orayada yazdığım gibi bendede bi ara oluyodu artık bağlanıyorum yazmışım.. yani bence göndermeler(başlık ve alıntı yaptığım kısım )yapmana gerek yok.. birde zaten eğer;
bunu seçmezsek hiç bir java uygulamasıyla giremeyiz.. bende avea gprs ayarlarını isteyince.. aksi bir hareket(ayarlarda değişiklik gibi) yapılmadıkça onlar zaten seçili oluyor..

mforce

Üye
    Konu Sahibi
oradaki arkadaslarin derdiyde bu zaten, normalde telefonda bu ayarlar mevcut degil (java ayarlarını kastediyorum) java ayarlarını ayarlamadan olmadigini sen bilebilirsin ama bu konuya yeni olan arkadaslar bilemeyebilir;ki bilmedikleri icin ve senin topicte belirtilmedigi icin giremiyorlardı onun icin yeni bir topic acayim dedim..

neyse tatliya baglayalim ben telefonu kurcalarken kesfettim, bu topigi okuyan arkadaslar artik girebilir sanirim, kolay gelsin

KimyageR

KimyageR

Kapalı Hesap
Originally posted by mforce@Sep 12 2005, 10:30 PM
oradaki arkadaslarin derdiyde bu zaten, normalde telefonda bu ayarlar mevcut degil (java ayarlarını kastediyorum) java ayarlarını ayarlamadan olmadigini sen bilebilirsin ama bu konuya yeni olan arkadaslar bilemeyebilir;ki bilmedikleri icin ve senin topicte belirtilmedigi icin giremiyorlardı onun icin yeni bir topic acayim dedim..

neyse tatliya baglayalim ben telefonu kurcalarken kesfettim, bu topigi okuyan arkadaslar artik girebilir sanirim, kolay gelsin
[post=164016]Quoted post[/post]​
Olmuyor ya ayarları yapamadım tam net anlatmamışsın sanırım oradan bir başka yere uçmuşsun gibi ne nedir belli değil yani :lol2:

mforce

Üye
    Konu Sahibi
baglanti -> data iletisimi -> data hesaplari ->yeni hesap
hesap adına turkcell internet yazın,
apn->internet
kullanici->bosluk bırakın
sifre->bosluk bırakın
'kaydet' e basın

sonra bu islemleri arkasindan yapin:
baglanti->internet ayarlari->internet profilleri->turkcell interneti secin..

bu ayarlari yapin bakalim olmasi lazim, sorun cikarsa yardimci olmaya calisirim

vivacocha

Üye
neyse uzatmayacağım.. ama ben internetten smsle yollatınca ayarları onlar seçili geldi.. hatta ilk ayarlar geldiğinde operadan HİÇ Bİ AYAR yapmadan girdim.. ynai avea gprs ayarlarıyla geliyor.. ki aveada geliyosa Trcellde hayli geliyodur..

crash

Üye
ya hiç birini anlamadim biri daha açık anlata bilirimi?

anlamadaiim dediim yapamadiim daha başka şeyler çıkıo

esmir

Üye
yani araştırmış adam helal

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
peki bu bağlanma aynen k750i'de de oluyo mu

ibonline

ibonline

Üye
Originally posted by BebekLesHi@Oct 2 2005, 10:31 PM
peki bu bağlanma aynen k750i'de de oluyo mu
[post=183584]Quoted post[/post]​
ohhhhhh symbian ohhhh istediğim zaman bağlanabiliyorum
hic uğrasma derdide yok

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
ibonline küfür edermiş gibi geldi bu laf bana :P symbian değil ama 2mp camera ekolayzır LED ışığı fotoğraf çekmedeki ayrı efektler CPU hızı küçük 4x zoom Süper zoom yeter herhalde tek eksik bu oda olur inş..Ama S.E'nin symbian teli yok herhaLde.?

klonajinsky

Üye
emsn i 3 aydır hiç sorunsuz kullanıyorum avea ile.ayar mayar da yapmadım...

abuvice

abuvice

Üye
SE nin P serisinde simbians var dostum..

yase

Üye
yaaa turkcell degılde avea dan anlatsan bıdee bnm ısıme daha ıyı yarar valla haa bıdee msn de bulamadım bnnn

chess28

Üye
bende de nokia 5300 var eMSN yükledim ama çok kontör gitti 5-10 dakikada yaklaşık 30 köntör gitti ne yapabilrim bi bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın

--------------- Ekleme ---------------

bende de nokia 5300 var eMSN yükledim ama çok kontör gitti 5-10 dakikada yaklaşık 30 köntör gitti ne yapabilrim bi bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın
[email protected] buyrum msnimi de verdim isterseniz ordan da yollayabilirsiniz

The uN![q]uE

The uN![q]uE

Üye
ebuddy die bi msn proğramı var onu kullanmanızı tavsıye ederım vodafonede saatte 2-3 kontor gıdıo kullanıslı bı program kısısel ıletı flnda yazılıo :D

chess28

Üye
The uN![q]uE;837079' Alıntı:
ebuddy die bi msn proğramı var onu kullanmanızı tavsıye ederım vodafonede saatte 2-3 kontor gıdıo kullanıslı bı program kısısel ıletı flnda yazılıo :D
ama ben türkcell kullanıyorum ve memnunum değiştirmek istemiyorum:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt