Judocu Çocuk (Mutlaka Okuyun)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
Judocu Çocuk (Mutlaka Okuyun)
Japonya'da bir cocuk 10 yaslarindayken bir trafik kazasi gecirmis ve sol kolunu kaybetmis. Oysa cocugun buyuk bir ideali varmis . Buyuyunce iyi bir judo ustasi olmak istiyormus. Sol kolunu kaybetmekle birlikte, bu hayali de yikilan cocugunun buyuk bir depresyona girdigini goren babasi, Japonya'nin unlu bir Judo ustasina gidip yapilacak bir seyin olup olmadigini sormus..
Hoca:
- Getir cocugu ..bir bakalim, demis.
Ertesi gun baba-ogul varmislar hocanin yanina..Hoca cocugu suzmus ve
-Tamam demis..yarin esyalarini getir, calismalara basliyoruz.
Ertesi gun cocuk geldiginde hocasi ona bir hareket gostermis ve bu hareketi calis demis.
Cocuk bir hafta ayni hareketi calismis..Sonra hocasinin yanina gitmis.
"Bu hareketi ogrendim baska hareket gostermeyecek misiniz?" diye sormus.Hocanin cevabi:
-Calismaya devam et olmus...
2 ay,3 ay,6 ay derken cocuk okuldaki bir yilini doldurmus..Cocuk bu bir yil boyunca hep o ayni hareketi tekrarlamis..Hocanin yanina tekrar
gitmis:
-Hocam bir yildir ayni hareketi yapiyorum bana baska hareket gostermeyecek misiniz?
- Sen ayni hareketi calis oglum . Zamani gelince yeni harekete geceriz..
2 yil ,3 yil, 5 yil derken cocuk judodaki 10. yilini doldurmus.Bir gun hocasi yanina gelip. ."Hazir ol ! " demis..
"Seni buyuk turnuvaya yazdirdim.Yarin maca cikacaksin!"..
Delikanli sok olmus.. Hem sol kolu yok hem de judo da bildigi tek hareket var..Unlu judocularin katildigi turnuvada hicbir sansinin olmayacagi dusunmus ; ama hocasina saygisindan ses cikarmamis. .Turnuvanin ilk gunu delikanli ilk musabakasina cikmis. Rakibine bildigi tek hareketi yapmis ve kazanmis. Derken..ikinci ,ucuncu mac....ceyrek, yari final ve final...Finalde delikanlinin karsisina ulkenin son on yilin yenilmeyen sampiyonu cikmis. .Tam bir ustat delikanli dayanamayip hocasini yanina kosmus..
-Hocam hasbelkader buraya kadar geldik ama rakibime bir bakin hele..Bende ise bir kol eksIk ve bildigim tekbir hareket var..bu kadar bana yeter..bari cikip ta rezil olmayayim izin verin turnuvadan cekileyim..
-Olmaz demis hocasi. Kendine guven,cik dovus.Yenilirsen de namusunla yenil.
Caresiz cikmis musabakaya. Mac baslamis.Delikanli yine bildigi o tek hareketi yapmis ve tak.!Yenmis rakibini sampiyon olmus. Kupayi aldiktan sonra hocasinin yanina kosmus:
-Hocam nasil oldu bu is? Benim bir kolum yok ve bildigim tek bir hareket var. Nasil oldu da ben kazandim.?
-Bak oglum 10 yildir o hareketi calisiyordun. O kadar cok calistin ki, artik yeryuzunde o hareketi senden daha iyi yapan hic kimse yok.
Bu bir, ikincisi de o hareketin tek bir karsi hareketi vardir. Onun icin de rakibinin senin sol kolundan tutmasi gerekir.!

akula

akula

Üye
süperdi emegine saglık

red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah

@slantürk

@slantürk

Üye
saol

mervecan

mervecan

Üye
bunu gazete de okumuştumm paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...