Haber Jolla Phone, Diğer Avrupa Ülkelerinde De Satışa Sunuldu, Kutu Açma Videosu Geldi

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Jolla Phone, Diğer Avrupa Ülkelerinde De Satışa Sunuldu, Kutu Açma Videosu Geldi
Jolla Phone, Finlandiya’dan sonra şimdi de diğer Avrupa ülkelerinde satışta.

Nokia’nın bünyesinde MeeGo işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdüren takım, Nokia’nın MeeGo faaliyetlerini sonlandırmasının ardından, Nokia’dan ayrılarak Jolla adında bir şirket kurmuştu. Bu geliştirici takım MeeGo’yu Sailfish OS adı ile geliştirmeye devam etmişti.

Sailfish OS işletim sistemi üzerinde çalışan ilk akıllı telefon modeli olan Jolla Phone bir süre önce Finlandiya’da satışa sunulmuştu. Şimdi de gelen bilgilere göre diğer Avrupa ülkelerinde ki akıllı telefon meraklıları tarafından satın alınabiliyor.

Jolla’nın kendi web sitesi üzerinden satın alınabilen Jolla Phone’un fiyatı da 399€ olarak belirlenmiş.

Jolla Phone akıllı telefonun teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, 4.5″ büyüklüğünde ve 540×960 piksel çözünürlüğünde IPS dokunmatik ekrana sahip olan akıllı telefon 1.4Ghz sat hızında çalışan Qualcomm Snapdragon 400 yonga setinden güç alıyor.

Yeni akıllı telefonun sistem belleği 1GB olurken, 16GB dahili veri kapasitesi, microSD kart desteği ile arttırılabiliyor. Ayrıca Jolla Phone’un arka yüzünde 8MP, ön yüzünde de 2MP kamera bulunmakta.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Jolla Phone, diğer Avrupa ülkelerinde de satışa sunuldu, kutu açma videosu geldi

• Beğen
Tepkiler: Invoke

0MG90

0MG90

Üye
Fiyatı pahalı bence, haber için teşekkürler.

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Güzelmiş :good:

Invoke

Invoke

Üye
Bakalım...

Teom@n

Teom@n

Üye
Nokia gibi bir dunya devini kaptiran Finlandiyanin bu adamlara ciddi destek vermesini isterim. Fiyat'inin daha uygun hale gelmesini yaklayacagi satis basarisi gosterecek. Iyi bir cikis yakalayabilirse bundan sonra daha uygun fiyata daha guclu modeller gorebilecegimizi umut ediyorum.

partyhard

Üye
Bu ne la

enterneoll

enterneoll

Üye
snapdragon 400 işlemcisinden güç alamıyor daha doğru olurdu o fiyata SD 400 mü olur oha

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
İyi hoş da bu işletim sistemi Nokia ile daha bir anlamlıydı sanki, böyle çok boşta kalmış